Ενοχλητικοί Συνεπιβάτες

flying Doc":1gaumaqt said:
Αν το ίδιο αστείο γινόταν σε αμερικάνικη εταιρία, οι δύο χιουμορίστες θα περνούσαν κάμποσο καιρό σε φυλακή μιας και η συμπεριφορά αυτή αποτελεί ομοσπονδιακό αδίκιμα (χώρια που θα έμπαιναν σε non flying list και θα ταξίδευαν μια ζωή με αραμπά).
+10000. Έτσι ακριβώς είναι. Επίσης ομοσπονδιακό αδίκημα και αυτόματα είσοδο σε non flying list αποτελεί πλέον και το να σηκώνεσαι οποιαδήποτε στιγμή κατά τη διάρκεια της πτήσης αλλά και η οποιαδήποτε συνομιλία κατά τη διάρκεια της πτήσης.
 
chgalacher":28pp7iq5 said:
Επίσης ομοσπονδιακό αδίκημα και αυτόματα είσοδο σε non flying list αποτελεί πλέον και το να σηκώνεσαι οποιαδήποτε στιγμή κατά τη διάρκεια της πτήσης αλλά και η οποιαδήποτε συνομιλία κατά τη διάρκεια της πτήσης.

Αν κάποιος σηκωθεί για να ξεμουδιάσει,όταν δεν είναι αναμμένη ένδειξη για ζώνες,γιατί είναι αδίκημα;Επίσης,αν συνταξιδεύεις με κάποιον φίλο ή γνωρίσεις κάποιον εν πτήση ,και συζητάς χαμηλοφώνως γιατί είναι αδίκημα;Δεν είπαμε να ουρλιάζεις,αλλά να μιλάς κανονικά.
 
imaginas":3bz5c8um said:
chgalacher":3bz5c8um said:
Επίσης ομοσπονδιακό αδίκημα και αυτόματα είσοδο σε non flying list αποτελεί πλέον και το να σηκώνεσαι οποιαδήποτε στιγμή κατά τη διάρκεια της πτήσης αλλά και η οποιαδήποτε συνομιλία κατά τη διάρκεια της πτήσης.

Αν κάποιος σηκωθεί για να ξεμουδιάσει,όταν δεν είναι αναμμένη ένδειξη για ζώνες,γιατί είναι αδίκημα;Επίσης,αν συνταξιδεύεις με κάποιον φίλο ή γνωρίσεις κάποιον εν πτήση ,και συζητάς χαμηλοφώνως γιατί είναι αδίκημα;Δεν είπαμε να ουρλιάζεις,αλλά να μιλάς κανονικά.

Ευτυχώς ή δυστυχώς αυτό ισχύει πλέον στις ΗΠΑ. Τώρα πώς και γιατί δεν το ξέρω και δε με ενδιαφέρει να το μάθω, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να φτάσω σώος και αβλαβής στον προορισμό μου όποιοι κανόνες και να ισχύουν. Τέλος δεν πρέπει ποτέ να ξεχνάμε πως από τη στιγμή που επιλέγουμε να ταξιδέψουμε με το συγκεκριμένο τρόπο σημαίνει οτι συμφωνούμε με τους όποιους κανόνες υπάρχουν. Εαν δεν συμφωνούμε μπορούμε πολύ απλά μην ταξιδέψουμε ή να ταξιδέψουμε με άλλο τρόπο.

Φιλικά.
 
Υπάρχει σε κάποια σελίδα αυτός ο κανονισμός να τον δω;Δεν έχω ταξιδέψει στις ΗΠΑ,αλλά σκέφτομαι να το κάνω κι επειδή με πιάνει κάποιες φορές κράμπα στη γάμπα και πρέπει να σηκωθώ,δε θέλω να βρεθώ μπλεγμένος.
 
Το έχω ακούσει και εγώ αυτό, αλλά άμα χρησιμοποιείς Ευρωπαϊκές εταιρείες τα πράγματα είναι ποιο ελαστικά.
Όπως πάντα τα πράγματα είναι τραβηγμένα στις ΗΠΑ έζησα 8 χρόνια στην Βοστώνη και βλέπεις σε μια στιγμή το άκρως συντηρητικό και τη άλλη στιγμή το άκρος πρωτοποριακό. Έτσι είναι η ιδιοσυγκρασία του λαού. Δεν υπάρχει πάντα λογική.
Προσωπικά δεν θα ήθελα να ταξιδεύσω με Αμερικάνικη εταιρεία και να είμαι 10 ώρες δεμένος στην θέση μου.
 
Κανεις δε θα ήθελε να είναι 10 ώρες στη θέση του,αλλά από την Ελλάδα για απευθείας πτήσεις δεν έχεις επιλογή πλέον.Μόνο με Αμερικανική εταιρεία θα ταξιδέψεις...
 
Θανάση,έχει καμιά Ελληνική εταιρεία ή Ευρωπαϊκή απευθείας πτήση για ΗΠΑ;
 
γυρνώντας πάντως απο Νέα Υόρκη με την Delta..ήταν 2 θείτσες πίσω μου που σε όλη την πτήση μιλούσαν και χαχάνιζαν!!
δεν έκλεισα μάτι σε όλη την πτήση..ο πατέρας μου τους είπε 2-3 φορές να σταματήσουν αλλά αυτές τίποτα!
αν ήξερα πως είναι αδίκημα να τις έδινα στεγνά!! :p
 
chgalacher":13pnbgti said:
Επίσης ομοσπονδιακό αδίκημα και αυτόματα είσοδο σε non flying list αποτελεί πλέον και το να σηκώνεσαι οποιαδήποτε στιγμή κατά τη διάρκεια της πτήσης αλλά και η οποιαδήποτε συνομιλία κατά τη διάρκεια της πτήσης.

Και στην τουαλέτα πως πηγαίνεις; Η θέση εκτός από μάσκα οξυγόνου έχει και καθετήρα; Δηλαδή αν ρωτήσω τον διπλανό μου τι ώρα είναι και με ακούσουν δεν θα ξαναπετάξω στις ΗΠΑ; :wall: :wall:
Αμερική, Αμερική καλά μου λέγαν μερικοί ότι είσαι χώρα μαγική
Πέρα από την πλάκα δεν νομίζω ότι είναι τόσο αφελείς ώστε να θεσπίσουν τέτοια μέτρα.
 
Top