Hellenic Imperial Airways

Tα καλύτερα έρχονται.........οργάνωση θέλει και καλύτερο κλίμα.
 
Ποιά άκριβώς είναι αυτά τα "καλλίτερα";Να πάρη τα C-47 τής Buffalo Airways;

Οσο γιά την οργάνωση και το κλίμα........τώρα θα τα κάνη;Τόσα χρόνια που είναι στην "πιάτσα" τί έκανε;
 
Φίλε Hastaroth το σχόλιο που έκανα το έκανα βάσει αυτών που ακούω και χωρίς προσωπική εμπειρία ,δεν έχω κάποιο συμφέρον δηλαδή αλλά δεν είμαι ούτε "φωτεινός παντογνώστης" αλλά ούτε και εμπαθής.
 
Η εμπάθεια που είναι ακριβώς.Ειρωνία είναι και πολύ σωστά μάλιστα.Αν μη τι άλλο η εταιρία δεν έχει δώσει την παραμικρή αφορμή να την πάρουμε στα σοβαρά.Και μη βλέπεις τα τακτικά μέλη του φόρουμ μόνο.Δες και εκείνους που ως δυσαρεστημένοι πελάτες της εν λόγω εταιρίας έγιναν μέλη εδώ μόνο και μόνο για να ζητήσουν βοήθεια ή να εκφράσουν το παράπονο τους.
 
KOSTAS1966":2bgf17wn said:
Φίλε Hastaroth το σχόλιο που έκανα το έκανα βάσει αυτών που ακούω και χωρίς προσωπική εμπειρία ,δεν έχω κάποιο συμφέρον δηλαδή αλλά δεν είμαι ούτε "φωτεινός παντογνώστης" αλλά ούτε και εμπαθής.

Φίλε Κώστα,τί απ'όλα αυτά που ακούς (και από πού τα ακούς άραγε;) σε κάνει να πιστεύης ότι "τα καλύτερα έρχονται",σε μιά εταιρία που εδώ και τόσα χρόνια δεν έχει καταφέρει να στήση ένα σωστό δίκτυο,που κάθε τρείς και λίγο ανακοινώνει νέους προορισμούς και τους καταργεί την αμέσως επόμενη μέρα,που αναγγέλλει νέα αεροπλάνα τα οποία δέν παραλαμβάνει ποτέ και που ακόμα και το πρόσφατο "άνοιγμα" πρός Νέα Υόρκη που το είχε διαφημίσει με πολλά ταρατατζούμ και φωτογραφίες χαζοχαρούμενων nerds ώς καθημερινή σύνδεση το έχει υποβαθμίσει σε μιά πτήση κάθε Παρασκευή-κι'αυτή δέν ξέρουμε άν θα υπάρχη και τον επόμενο μήνα;

Καμμιά εμπάθεια δέν έχω,απλά αυτήν την εταιρία δέν μπορεί κανείς εχέφρων άνθρωπος να την πάρη στα σοβαρά....
 
Αγαπητή ΗΙΑ, τελικά δεν μας είπες; Τί ήθελες να πας να κάνεις στην.. Ινδονησία; Να φτιάξεις κάνα τηγάνι; Κάτι ψαράδες μου είπαν ότι μέχρι τη Τζιά έφτασες για ν' αδειάσεις καμιά 70αριά τόνους καύσιμο πρις επιστρέψεις κανείν κακώς... (ούτε τσιγάρο πια ν' ανάψεις στο κάβο ντόρο..) Γιατί βρε; Για πέταμα τά χεις τα 747 σου; Ε βρε κουτό; Ή ψάχνεις νέες ραγδαία αναπτυσσόμενες αγορές;

δικός σου
 
Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα και σε αυτό το μαγαζί... μυρίζεται σύντομα κράτηση αεροσκάφους εάν δεν αποφασίσει ο ιδιοκτήτης να πληρώσει τους λογαριασμούς του και η υπομονή των πιστωτών της εξαντλείται !
 
Μά τα αεροσκάφη της ήδη "κρατούνται" στο LGAV,χρησιμοποιούμενα ώς σκίαστρα γιά τους εργαζόμενους στην πίστα....
 
M αρέσει που ορισμένοι παρεξηγούντο κάποιες σελίδες πιο πίσω ότι με τα γραφόμενα εδώ υπονομεύοταν η ΗΙΑ. Τώρα που είναι όλα τα παπαγαλάκια του Αυτοκράτορα των πέντε ηπείρων και των επτά θαλασσών; Μήπως αργεί και αδιαφορεί για τα Β747 επειδή τελικώς θα προμηθευτεί Α380 για να εκτελεί τις πτήσεις Αθήνα-Θεσσαλονίκη
 
Top