Φωτογραφίες στο airliners.gr - I

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Πέτυχα τυχαία την Πέμπτη το πρωί, ένα δικινητήριο ελικοφόρο της Ουγγρικής Πολεμικής Αεροπορίας. Δυστυχώς δεν γνωρίζω τύπο και το μόνο που είχα για φωτογραφία ήταν ένα i-phone:
gallery/image_page.php?album_id=214&image_id=22474
 
Μπορεί κάποιος να αναγνωρίσει την στολή της αεροσυνοδού;
Δεν νομίζω ότι είναι ΒΑ γιατί οι στολές τους ήταν πολύχρωμες. Θυμίζει λίγο στολή ΑF αλλά οι στολές τους ήταν μονόχρωμες αλλά από καλύτερα υλικά.
Μπορεί να ήταν ναυλωμένη πτήση; Ή ήταν διαφημιστική φωτογραφία;

gallery/image_page.php?image_id=22498
 
Πιο πολύ μοιάζει με ποδιά.
 
Μια φιλική επίσκεψη των γειτόνων στην Ελευσίνα...
:arrow: gallery/image_page.php?album_id=9&image_id=22560

Ο λόγος που ήρθε το ανωτέρο αεροσκάφος: http://www.haf.gr/el/news.asp?id=5723
Την Τρίτη 01 και την Τετάρτη 02 Νοεμβρίου 2011, ο Αρχηγός Τακτικής Αεροπορίας Αντιπτέραρχος (Ι) Αντώνιος Τσαντηράκης υποδέχθηκε στο Αρχηγείο Τακτικής Αεροπορίας στη Λάρισα, τον Αρχηγό της 1ης Τουρκικής Αεροπορικής Διοίκησης Αντιπτέραρχο Αμπιντίν Γιουνάλ-Abidin Ünal, στο πλαίσιο των Μέτρων Οικοδόμησης Εμπιστοσύνης (ΜΟΕ) Ελλάδας - Τουρκίας 2011.

Την Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2011, η τουρκική αντιπροσωπεία επισκέφθηκε την Αθήνα και ξεναγήθηκε στον Ιερό Βράχο και στο μουσείο της Ακρόπολης.
 
gallery/image_page.php?image_id=22806

Πραγματικά, δεν γνωρίζω το λόγο για τον οποίο το τρακτέρ ρυμουλκεί το αεροσκάφος

Νομίζω θα είναι ο ίδιος λόγος που συμβαίνει και στην Γερμανία: μιας που το χειμώνα τα τρακτέρ μένουν σε ακινησία λόγω μη εργασίας στα χωράφια, τα αεροδρόμια τα νοικιάζουν για να αντιμετωπίσουν καταστάσεις κακοκαιρίας, όπου η πίστα είναι καλυμμένη με χιόνι και τα άλλα οχήματα κολλάνε.
 
Καλήμερα μετά από 2 χρονιά ειπα να ξαναβαλω φωτογραφιες μου εδω

μια που δεν είχα βάλει το 2010

ETIHAD AIRWAYS
gallery/image_page.php?album_id=3&image_id=22897

Και αυτές που είναι δυο ημερών

Skywings
gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=22902

Aegean Airlines
gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=22901
gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=22900

Olympic Air
gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=22899
gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=22898

ΜΜ
 
Top