Welcome on Board! (πόσοι από εδώ, πόσοι από εκεί ?)

από που είσαστε ?

  • Ελλάδα

    Votes: 0 0,0%
  • Εξωτερικό

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
  • Poll closed .
Αθηναιος εκ γεννετης, σε σπιτι που ειχε μαγικη θεα στο LGAT
 
γεια σας και απο μενα.
γεννηθηκα στο λος αντζελες απο πατερα πιλοτο(και πρωην της ολυμπιακης).γυρισα ελλαδα και στα Γιαννενα 18 χρονων δινοντας πανελληνιες με του ομογεννεις και περνωντας ικαρων.δυστηχως(ευτυχως) με ''εδιωξαν'' απο κει στο Α ετος λογω τραυματισμων απο τροχαιο που ειχα.εφυγα παλι για φλοριδα,πηρα διπλωμα πιλοτου,πηγα στον αμερικανικο στρατο 2 χρονια να παρω ωρες στα c130e/h/j kai c27j και αφου τελειωσα εδω και 1.5 χρονο ειμαι co pilot στην ups,κανοντας δρομολογια εσωτερικου ακομα,με βαση το Ontario λιγο εξω απο το λος αντζελες.τελος ειμαι ελλαδα με αδεια με αποδοχες 3 μηνων λογω εγκυμωσυνης της κοπελας μου που θελει να γεννησει εδω!!σε 2 μηνες φυγαμε παλι!!
με την επιστροφη ειδοποιηθηκα πως μπαινω και international πλεον αρα και γαμω.καπου καπου θα σκαω προς τα μερη μας να βλεπω την αρρωστεια μου(ΠΑΣ Γιαννενα) και κανα γνωστο :D
Αλκης
 
Μάλλον ευτυχώς που σε διώξαν από την Ικάρων.

Πως να ζήσεις τώρα εδώ και με ποιες προοπτικές.

Οπότε εδώ να έρχεσαι μόνο για διακοπές.
 
Αγαπητέ Αλκη
δεν ξέρεις πόσο τυχερός είσαι που σε κόψανε και πλέον είσαι στισ πολιτείες, γιατί εδώ ...οτι και να λέμε...το μαύρο μας το χάλι έχουμε.
Να συνεχίσεις έτσι στις Αμερικές..καλη τύχη...και με το καλό μπαμπάς να γίνεις.
 
καλως σας βρηκα!!μπορει να ειναι χαλια τα πραγματα στην ελλαδα αλλα δεν πανε πισω και εξω.οι απολυσεις στις αεροπορικες πανε βροχη,καπως σαν την λεγομενη εφεδρεια εδω.πιλοτοι ανω των 45 μπαινουν στην εφεδρια και παιρνουν νεους με μικροτερες συμβασεις και χαμηλους μισθους.εγω πλεον στα 27 μου καπως ετσι μπηκα με internship αρχικα και μετα συμβαση με αποδοχες 30% κατω αποτι παιρνει ενας βετερανος ή ακομα ενας νεος που μπηκε καποια χρονια νωριτερα.οπως και να ειναι,τα πραγματα ειναι σαφως καλυτερα απ την ελλαδα,βρισκεις δουλεια και εχεις προοπτικη για καριερα!!για ελλαδα δεν το βλεπω,ευρωπη ισως καποια στιγμη να ειμαι πιο κοντα.
οποιος παντως θελει να παρει το ζητημα σοβαρα η αμερικη νομιζω ειναι η καλυτερη χωρα. :p

οσο για την ικαρων,αφηστε μεγαλη κουβεντα.οσοι εχουν περασει απο κει εστω και για λιγο καταλαβαινουν.η ζωη αλανια μερικες φορες στα φερνει ετσι που μια ατυχια γινετε ευτυχια :mrgreen:
 
Θα συμφωνήσω φίλε μου.
Ισως να φταιει και το american dream που εχω.... :D
 
αν εχεις το american dream κυνηγα το...
αν θες να ασχοληθεις με aviation μπορω να σου προτεινω μερικα πραγματακια. :D
 
..Καλησπέρα κι από μένα,
έχεις να προτείνεις κάτι άλλο εκτός από aviation για το Αmerican Dream..
.. και έρχομαι ''κολυμπώντας''.... :!: :!:
 
Από Aviation, τι έχεις να προτείνεις ? πάντα όμως για american dream...και εγώ θα έρθω κολυμπώντας, ίσως και πετώντας :D
 
Top