Aeolian Airlines

Κάτι πάει να γίνει σ'αυτή την έρημη χώρα.Μια νέα εταιρία ανοίγει τα φτερά της και καλά κάνει μπας κι οι νέοι βρουν καμμιά δουλειά.Αλλά δεν

καταλαβαίνω ένα πράγμα.Γιατί ξεκινάμε κι έχει παρατηρηθεί και στο παρελθόν οι τύποι αεροσκαφών να είναι του περασμένου αιώνα MD και το κακό συναπάντημα.!!!Δεν υπάρχει η δυνατότητα

επιτέλους να αγοραστούν ή τουλάχιστον να ενοικιαστούν τύποι αεροσκαφών όπως το Α-320 ή το Β-737NG; Απλά απορία εκφράζω. :thx:
 
Γιατί οι παλιοί τύποι του "περασμένου αιώνα", μπορεί να κοστίζουν περισσότερο στη συντήρηση & στην κατανάλωση καυσίμου, αλλά κοστίζουν πολύ λιγότερο σε ενοικίαση ή κόστος απόκτησης (εάν αγοραστούν). Μια μικρή εταιρεία όταν ξεκινάει (συνήθως) προσπαθεί να ελαχιστοποιήσει το αρχικό κόστος επένδυσης. Όσο να 'ναι, τα MD γενικά "κυκλοφορούν" στην ελληνική αγορά...
 
Η Aeolian εκτέλεσε το charter του Παναθηναικού για το Καζάν (μπάσκετ με την τοπική ομάδα). Άφιξη σήμερα τα ξημερώματα.

Code:
KZN	AOL	AOL302		01/03/2012 01:10	 Καθυστέρηση
 
:idea: Εθεάθη ΑΟL401 CTA-RHO-JTR-CTA MD83, για μία και μοναδική φορά έως τώρα
 
Οταν η εταιρεια στην ιστοσελιδα της, στον "στολο" (sic) αναφερει οτι εχει ενα Α320, ποιο εννοει? Απο την Hermes μηπως, καποια τραμπα?
 
Το N407BV που θα πήγαινε στην GreenJet και είναι ακόμα στο LGAV λευκό και καθηλωμένο. Θα το πάρει η Aeolian ως SX-MAT.
 
Ok.. Ευχαριστω. Οχι οτι τωρα ηρεμησα με την απιστευτη επιλογη... χαχα
 
Εμενα αλλα μου ειπανε χτες....... :cry:

Επειδη ορισμενα Γαλλοφεροντα στελεχη της εταιριας ηταν ανακατεμενα στο θεματακι της skywings με το Υπουργειο εξωτερικων της Αμερικης και την Boeing, επαθαν το ιδιο.... :wall:
Ως αποτελεσμα το MD παραμενει κολλημενο στην Κων/λη με μικρες προοπτικες να ξεκολησει..... :rant:

Και ετσι ο ιδιοκτητης ανακοινωσε σε ολους πριν απο 2 βδομαδες οτι το καταστημα (εεεε μαγαζακι, εεεε αεροπορικη) κατεβαζει ρολλα. :deadthread:

Κριμα γιατι ορισμενα παιδια τα ηξερα εκει, και με τις αναδουλειες της Ελλαδας τους βλεπω να μου ερχονται κατω για παρεα...
 
Παιδιά αυτή η εταιρεία μου είπαν ότι έκλεισε σε μία μέρα πριν πολύ καιρό.
 
Top