British Airways στην Ελλάδα

Re: Ακύρωση ATH-LHR από British Airways

Update: Απ'οτι βλέπω μπήκε 747 για αύριο το πρωί....φτάνει απόψε το βράδυ. Ουδέν κακόν....
 
Re: Ακύρωση ATH-LHR από British Airways

Tο θέατρο συνεχίζεται...Νέα ώρα αναχώρησης 13:30 21/2/2012.
 
Re: British Airways στην Αθήνα

Μήπως ειναι knock-on effect στο roster των α/φων απο την απεργία στην Φραγκφούρτη και δεν βγαινει το πρόγραμμα?Αλλά θα μου πεις αν ηταν ετσι θαχαν προβλημα όλες οι εταιριες..Και γω δεν καταλαβα τι παιζει..2 tech απανωτα δεν το νομίζω θαναι υπεργκαντέμηδες..
 
Re: Ακύρωση ATH-LHR από British Airways

anastasios.s":2cnhabok said:
Εάν το έκανε αυτό η παλιά Ολυμπιακή θα είχαν μαζευτεί τα κανάλια....

Έχεις 10000% δίκιο!!!!
 
Re: British Airways στην Αθήνα

H πτήση ΒΑ634 με το 744 πλησιάζει. Σύμφωνα με το flightradar24 είναι πάνω από την Φρανκφούρτη τώρα.
 
Re: British Airways στην Αθήνα

Είχε κανείς στο παρελθόν παρόμοια εμπειρία, ώστε να ξέρω εάν δικαιούμαι κάποιου είδος αποζημίωση;
 
Re: British Airways στην Αθήνα

απο οτι φαινεται η περιπετεια του φιλου δεν εχει τελειωμο. το site του aia.gr δινει την πτηση ΒΑ631 των 09.00 να αναχωρει με μεγαλη καθυστερηση στις 13.30 !! δεν γνωριζω τι εγινε αυτο το 747 που βλεπατε χτες πανω απο τη Φραγκφουρτη, ηρθε δεν ηρθε και γιατι δεν αναχωρει τωρα το πρωι.
(γνωμη μου.. το "παντρεμα" με την Iberia αρχιζει να δειχνει τα σημαδια του στους αγγλους...)


DEPARTURES AIRLINE FLIGHT ΕXPECTED DEPARTURE SCHEDULED DEPARTURE REMARKS
London (Heathrow) British Airways BA 631 21/2/2012 13:30 21/2/2012 09:00 Late
 
Re: British Airways στην Αθήνα

To Β744 είναι απο το πρωί εδώ (Α46).
 
Re: British Airways στην Αθήνα

744? Κι εγώ πέταγα σα βλάκας με το 767 long haul πριν από μια βδομάδα;; :mrgreen:

Καλά ρε παιδιά πώς ακριβώς θα κόψουν τα 767? Προχθες πάλι που γυρνούσα Λονδίνο με το 767 πρέπει να είχε 95%+ πληρότητα. Περίεργο μου ακούγεται...
 
Re: British Airways στην Αθήνα

Τα Β767 έρχονται με long-haul configuration γιατί πολύ απλά τα European configuration για την ώρα γίνονται re-fitted στην τεχνική βάση του Cardiff, και προτιμάει η ΒΑ να τα στέλνει σε προορισμούς που "βγαίνει" χρήμα πιο εύκολα, με αρκετό cargo π.χ. MAD, IST, DUS, FRA, ARN, BCN.... Δυστυχώς οι πληρότητες της Αθήνας δεν είναι μονίμως ικανοποιητικές....

Ο λόγος για την καθυστέρηση της πτήσης είναι γιατί το πλήρωμα πρέπει να ξεκουραστεί, βάση πάντα με τα regulations της CAA. Οπότε καλύτερα μία καθυστέρηση παρά κουρασμένο πλήρωμα.

ΟΑ277
 
Top