Πλοια!

Που να έρθει το Queen Mary 2 ...Νομίζω 8 Αυγούστου .... Φτάνει να μπορείς να πλησιάσεις!!
 
Ypo8etw oti 8a exei pesei stin antilipsi sas to Grand Princess tis P&O Cruises,eee? Ekeino to 300metro ktinos toeixa petyxei mia fora aragmeno pisw apo ton OLP, kai itan kyriolektika o OLP me fonto ena karavi! Teras

Tin mera pou ir8e i Qantas 744ER kai meta to LGAV meeting piga Peiraia. E itan ekei kai tuflw8ika. Den exasa efkairia , anevika sto lofo tou Xatzikuriakou kai to apa8anatisa. Soon 8a sas ti steilw.
 
Σε λίγο με την αντιμετώπιση που έχει το hobby θα καταντήσουμε ship-spotters :!:
 
mpaaaaa....min etoimazesai! Kai sta limania sou ti lene etsi kai travas fotos! Mou tin exei pei to Limeniko ena vrady pou eixa paei m ena file kai kaname kallitexnikes sta karavia tis grammis.....
,,,pleon,aparaitito proson gia na eisai kataskopos,einai na kratas fwt.mixani.
Banania 4ever...
 
Τα πλοία μου αρέσουν και σ' εμένα πολύ αρκεί το ταξίδι να διεξάγεται κάτω από καλές καιρικές συνθήκες (σε αντίθεση με τα αεροπλάνα που μου αρέσει ο άστατος καιρός) και να διαρκεί το πολύ 1 μέρα. Μου αρέσει πάντως ιδιαίτερα το ship spotting και η πιο καλή σελίδα που ξέρω είναι αυτή (για ελληνικά πλοία):
:arrow: http://members.xoom.virgilio.it/adriatica/index.htm

Τα ταξίδια με πλοίο που έχω κάνει είναι:

Πειραιάς-Σαντορίνη-Πειραιάς
Θεσσαλονίκη-Μυτιλήνη
Μυτιλήνη-Καβάλα
Πειραιάς-Ρόδος-Πειραιάς
Κυλλήνη-Κεφαλλονιά-Κυλλήνη
Κεφαλλονιά-Ζάκυνθος-Κεφαλλονιά
Θεσσαλονίκη-Σκιάθος-Βόλος
Θεσσαλονίκη-Άνδρος-Θεσσαλονίκη
Άνδρος-Τήνος
Μύκονος-Άνδρος
Βόλος-Σκόπελος-Βόλος
Ραφήνα-Μύκονος-Ραφήνα
Πειραιάς-Μήλος-Πειραιάς
Θεσσαλονίκη-Σάμος
Σάμος-Πειραιάς

και με δελφίνια: Πόρτο Χέλι-Ύδρα, Τήνος-Μύκονος

και πολλές φορές σε πορθμεία (Καβάλα-Θάσος, Ηγουμενίτσα-Κέρκυρα, τοπικά νησιών κτλ.)
 
KATAMARAN KAI AGIOS O THEOS
EINAI KALH FASH NA TREXEIS STHN THALASA
 
etairies:

Η Blue Star Ferries ανακοινώνει την αναστολή των δρομολογίων του πλοίου της BLUE STAR 2 στη γραμμή Πειραιά-Χανίων-Πειραιά από την Πέμπτη 3 Μαρτίου 2005.

Tο πλοίο θα δρομολογηθεί στη γραμμή Πάτρας-Ηγουμενίτσας-Μπάρι, ενισχύοντας την παρουσία της Blue Star Ferries στις γραμμές Ελλάδας-Ιταλίας, όπου δραστηριοποιείται με ένα ακόμη πλοίο.


:?: :?: :?: :?:
 
ksexasa na pw oti h blue star aposirete teleios apota xania

h blue star pigene toso kala sta xania :stupid:

tora tha exei h anek to monopolio me ta sarabala mexri ton martio opou tha erthei ena katamaran ths hellas ferries to highspeed 5

krima :rant:
 
Και ίσως οι αεροπορικές εταιρείες βρουν την παλιά τους κίνηση...

9 ώρες +, στο καράβι και μάλιστα βράδυ δεν είναι και ότι πιο εύκολο
 
Top