Astra Airlines

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το βαψαν άλλο χρώμα (π.χ. κόκκινο) και το κάναν και αυτό μπλε.
 
Πολύ όμορφο...καλές πτήσεις να έχει και καλή επιτυχία στην Astra η οποία κάνει πολύ καλή δουλειά!
 
Αυτό μάλιστα..! Αν δεν είχε και αυτό το Μουζενίδης χ2 θα ήταν ακόμα καλύτερο...
 
ναι πράγματι είναι κάπως...έχει μερίδιο στην Astra το τουριστικό γραφείο ή λόγω της σχέσης που έχει με την Ρωσσία ρίχνει και την διαφήμιση του;
 
Και τα χρώματα της ελληνικής σημαίας γιατί είναι inverted!? :shock: :wall: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Κάτι τέτοιο δε θυμάμαι να έχει υπάρξει σε ελληνικό αεροσκάφος (και να έχει υπάρξει δεν μας απασχολεί το παρελθόν!)
 
ale3":am6h3l88 said:
ναι πράγματι είναι κάπως...έχει μερίδιο στην Astra το τουριστικό γραφείο ή λόγω της σχέσης που έχει με την Ρωσσία ρίχνει και την διαφήμιση του;

Δεν πρέπεινα έχει μερίδιο στην Astra, διαφήμιση του κάνει. Ο Μουζενίδης έχει μεγάλη παρουσία στις χώρες της πρώην Σοβιετικής Ένωσης οπότε οι πτήσεις που προγραμματίζει η Astra προς τα εκεί λογικά έχουν σχεδιαστεί για να εξυπηρετούν τους πελάτες του Μουζενίδη.

Το χρώμα είναι το ίδιο μπλε με το SX-DIZ ή είναι μαύρο;
 
jerry":2n8dupme said:
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το βαψαν άλλο χρώμα (π.χ. κόκκινο) και το κάναν και αυτό μπλε.

Κι εγώ περίμενα οτι το επόμενο αεροσκάφος της εταιρίας θα βάφονταν κόκκινο :) αλλά ή μετάνιωσαν για το πράσινο του SX-DIX ή θέλουν να το πάνε ανα ζεύγη(δηλαδή το επόμενο Αirbus να το κάνουν πράσινο :rolleyes: )

flesland":2n8dupme said:
Αυτό μάλιστα..! Αν δεν είχε και αυτό το Μουζενίδης χ2 θα ήταν ακόμα καλύτερο...

Συμφωνώ,αν ήταν μικρότερο σε μέγεθος δέν θα χτύπαγε τόσο άσχημα στο μάτι.

Οσο για το μπλέ,πρέπει να είναι το ίδιο με του SX-DIZ καθώς και τo Avro σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού φαίνεται 'μαύρο' :D
 
Ωραιο
Μαυρο το βαψανε ;
Το συγκεκριμενο απο την διαφημηση του μουτζενιδη που βλεπω
μαλλον το προοριζουν για μεταφορα Ρωσον τουριστων
 
Kiwi Jumbo":3vusxado said:
Ωραίο! (Φαντάζομαι ο κούκος αηδόνι θα τους πήγε με τόσο χρώμα)........

Μα ό,τι χρώμα κι αν ήταν, έστω και ολόλευκο, πάλι θέλει μπογιά... είναι πολύ σπάνιο σήμερα να υπάρχει άβαφο σημείο της ατράκτου και της ουράς. Ακόμα και σε ρετρό χρωματισμούς που αναπαραστούν άβαφα τμήματα της ατράκτου στο παλιό αεροσκάφος, υπάρχει βαφή σε αυτό το χρώμα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top