Προσλήψεις Ιπτάμενων Συνοδών

Re: Γίνονται προσλήψεις καλοκαιριάτικα?!

Oχι λογω των υψηλων θερμοκρασιων...απο φθινωπορο..
 
Καλησπέρα! Λόγω του ότι έχω καταχωρήσει το βιογραφικό μου στο kariera.gr, επικοινωνήσαν μαζί μου (χωρίς να έχω στείλει βιογραφικό για την συγκεκριμένη αγγελία) και με ενημέρωσαν ότι πρόκειται για μια Vip εταιρία, με βάση την Τζέντα και το rotation είναι 2 μήνες εκεί 1 μήνας εδώ. Τα πάντα πληρώμενα (διαμονή και διατροφή) ακόμα και τα εισητήρια προς/από Ελλάδα. Θέλουν ιπταμένες με προυπηρεσία και να έχουν τον τύπο του Α320.
 
Ευχαριστώ για την απάντηση!Σου είπαν μήπως και για το μισθό;
 
Δεν μου ανέφεραν ποιός θα είναι ο μισθός απλά μου είπαν ότι τα χρήματα είναι πάρα πολύ καλά.
 
Για όσους / όσες ενδιαφέρονται να εργαστούν ως πλήρωμα καμπίνας δείτε αυτή την αγγελία.

JETSTREAM Aviation Academy in partnership with QATAR AIRWAYS is conducting the recruitment selection for the award-winning Airline’s new Cabin Crew Members.
No need of previous experience required.
We invite applications from those who meet the following criteria:
• Minimum age: 21 years
• Female Minimum height: 1.58cm with weight in proportion
• Male Minimum height: 1.68cm with weight in proportion
• Minimum education: High school degree or “O” Level education
• Fluent in written and spoken English (ability to speak another language is an asset)
• Excellent health and fitness
• Willingness to relocate to Doha, Qatar
• Outgoing personality with good interpersonal skills and the ability to work with a multinational team
Please submit your C.V. with a recent photo attached quoting ref QCCM to: hr@jetstream.gr
 
Μα η jetstream απο ότι έχω καταλάβει είναι σχολή αεροσυνοδών και όχι εταιρία. Τώρα τι σχέση έχει το recruitment που κάνει η qatar με τους συγκεκριμένους, παράξενο μου φαίνεται. Αν γνωρίζει κάποιος τίποτα παραπάνω ας μας διαφωτίσει :?:
 
Ναι απλά δεν έχω καταλάβει για ποιόν λόγο θα πρέπει να πετάξει κάποιος τα λεφτά του και ειδικά σε τέτοιους καιρούς, για να πάει ως recruitment μέσω της jetstream. Πόσο μάλλον, εφόσον η qatar στα requirements δεν αναφέρει πουθενά για πτυχίο ΙΑΤΑ και στην τελική κάνει η ίδια Open days. Εσύ βέβαια καλά έκανες και το πόσταρες, για να ενημερωνόμαστε κιόλας, απλά ταπεινή μου άποψη δεν έχει νόημα να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο.
 
Top