Ryanair στην Ελλάδα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Παιδιά επείγει!! Βοήθεια!! Ταξιδεύω πρώτη φορά με την Ryanair και θέλω να κάνω κράτηση απ'τό site της. 2 ερωτήσεις αρχικώς..:

1) Στο Contact Details, που συμπληρώνω αρχικά, υπάρχει ένα κουτάκι που μου ζητάει να γράψω το τηλέφωνο, αλλά δεν χωράνε όλα τα ψηφία. Δηλαδή τα 10 ψηφία του κάθε κινητού. Που το γράφω για να πάρω μετά μνμ επιβεβαίωσις?

2) Αν δεν δηλώσω απ'την αρχή την επιπλέον αποσκευή των 50 Ευρώ... γιατί δεν ειμαι σίγουρος ακόμη αν χρειαστεί... μπορώ να την φέρω στο αεροδρόμιο πριν την πτήση και να πληρώσω εκεί τη διαφορά???
 
1) Μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες εγώ το βάζω ολόκληρο σε μορφή +3069xxxxxxxx

edit: τώρα το πρόσεξα μάλλον έχουν αλλάξε το site. Βάζεις στο country greece, στο area code 693 πχ και μετά το υπόλοιπο νούμερο.

2)Όχι μην αφήσεις την βαλίτσα για το αεροδρόμιο γιατί εκεί θα την πληρώσεις πολύ ακριβά. Αλλά αφού κάνεις το booking υπάρχει και το manage my booking όπου μπορείς να προσθέσεις βαλίτσες. Ενοείται βέβαια ότι από την στιγμή που θα κάνεις το online check in και μετά δεν μπορείς να προσθέσεις βαλίτσες.
 
Μπορείς να προσθέσεις βαλίτσες και μετά το check-in!
Το έχω κάνει μια φορά πέρσι το καλοκαίρι. Πρόσθεσα την βαλίτσα και ξαναεκτύπωσα το Boarding pass.
 
ddt37":16scoj6n said:
Περισσοτερα μετα την αυτοψια.

ολα καλα τελικα. Απο θεσσαλονικη: κανενα θεμα (ελεγχος κλπ) με τις αποσκευες σχετικα με τις διαστασεις, ο περιορισμος για μια αποσκευη ανα ατομο ισχυε κανονικα.

απο βουδαπεστη: στον ελεγχο που κανει η ryanair μπροστα στο gate, οι υπαλληλοι κουβαλουσαν οντως το χαρτινο κουτι (θα ποσταρω φωτο αν το θυμηθω) που ανεφερε ο φιλος πιο πανω. Δεν τους ειδα να το χρησιμοποιουν παντως πουθενα, απλα ελεγχαν τα boarding cards και μετρουσαν αποσκευες. Ισως να το εχουν σαν φοβητρο (το κουβαλουσαν συνεχεια μαζι τους αντι να το αφησουν σε ενα σημειο), ίσως και να το χρειαζοντουσαν σε περιπτωση που καποιος επιβατης ειχε κανενα θηριο αποσκευη και υπηρχε dispute. Παντως ακομα και στην βουδαπεστη ειδα βαλιτσακια που ευκολα περνουσαν τις maximum διαστασεις.
 
καλησπερα!
ειμαι νεο μελος και ψαχνω εδω και ωρες να βρω πληροφοριες σχετικα με το σαιτ της εταιριας. Φαινεται οτι δεν λειτουργει και φυσικα δεν μπορω να κανω check in για την αυριανη μου πτηση! ξερι καποιος γιατι το ryanair.com δεν λειτουργει?
Ευχαριστω
 
Λειτουργεί κανονικά.
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Ryanair#2008
[...] Ryanair was saving money by pressuring pilots to limit their discretionary fuel reserves. The discretionary reserves are in addition to the legal requirement for 5% extra fuel to be carried as a contingency, plus adequate fuel reserves to divert to an alternative airport, plus enough fuel to hold for 30 minutes at the destination airport. Ryanair has already suffered one incident in the past three years due to a low fuel situation.

Μάλλον αυτό...
 
Παιδια θα ηθελα μια πληροφορια αν καποιος ξερει κατι. Ψαχνω για εισιτηρια με ryanair απο Θεσσαλονικη για Βαρκελωνη τον Δεκεμβριο και δεν μου βγαζει τιποτα. Ξερει καποιος αν θα σταματησει το δρομολογιο ή αν δεν εχουν βγει ακομα τα εισιτηρια? Υ
Ευχαριστω πολυ
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top