Emirates cabin crew

Re: Emirates info

Μη κάνεις καμια βλακεία και πας με γυαλιά... Φακούς θα φοράς αυστηρά ειδικά στο Open Day..... :with:
 
Re: Emirates info

Αχαχχαχ!!! Δεν είχα σκοπό να φορέσω γυαλιά! Ευχαριστώ πολύ !!!!! :D
 
Re: Emirates info

Καλησπέρα σε όλους! παρακολουθώ τη συζήτηση και είπα να γίνω μέλος για να πάρω και γω τη συμβουλή μου από το recruiter μας!
Έχοντας πάει μια φορά πριν ένα χρόνο σε Open day της Emirates και φεύγοντας τρέχοντας ενώ έχω περάσει στο πρώτο στάδιο συνέντευξής (δεν είχα πάει καλά προετοιμασμένη και δε γνώριζα πως η βάση είναι το Ντουμπάι, οπότε με έλουσε κρύος ιδρώτας όταν το έμαθα), το δούλεψα στο μυαλό μου και αποφάσισα ότι θα ξαναπάω.
Έτσι τον περασμένο Ιούλιο ξαναπήγα με άλλη διάθεση και πλήρως ενημερωμένη για όλα! Έφτασα μέχρι το στάδιο πριν την τελική προσωπική συνέντευξη.
Συγκεκριμένα η υπεύθυνη μας έβαλε μια δοκιμασία όπου ένας πελάτης που έχει κλέισει business class,aisle seat kai vegeterian meal δεν έχει τπτ από τα 3.
Ήθελε αναπαρασταση του γεγονότος και αυτή να κάνει τον πελάτη και μια από μας να προσπαθεί να πει στον πελάτη το πρόβλημα και να τον αντιμετωπίσει.
Εμένα μου έτυχε να πω ότι δεν υπάρχει η θέση που έκλεισε. Πρότεινα να της αλλάξω θέση με την πιο αναπαυτική και ευρυχωρη θέση της οικονομικής, να της φέρω κουβερτες και παπλώματα να σκεπαστεί, μαξιλάρια για να κάθεται αναπαυτικά, ο,τι μου ήρθε στο κεφάλι εκείνη την ώρα! δεν ηθελε τίποτα. στο τέλος κοίταξα με ένα βλέμα απορίας και δεν είχα τπτ αλλο να πω. εκεί κοπηκα. Τι άλλο έπρεπε να πω? Σπάω το κεφάλι μου από τοτε γιατι έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια!
Το Σαββατο 9-2-13 ξαναπηγα στο open day και δε με πήραν ποτε τηλέφωνο! εχω περάσει 2 φορές στο παρελθόν, και αυτή τη φορά ούτε με κάλεσαν!
Δε μπορώ να καταλάβω τη λογική τους. Και η εμφάνιση μου ήταν πολύ προσεγμένη και αν μή τι αλλο ειμαι αρκετά εμφανίσημη κοπέλα.
Θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη σας.
 
Re: Emirates info

εγώ προσωπικά πιστεύω ότι επειδή μαζεύονται πάρα πολλά άτομα τους μισούς τους κόβουν χωρίς να κοιτάξουν καν τα βιογραφικά τους...... Μην το παίρνεις προσωπικά, είμαι σίγουρη ότι άξιζες, και αυτό το απέδειξες γιατί την προηγούμενη φορά έφτασες σε πολύ προχωρημένο στάδιο...
 
Re: Emirates info

IRO":15uac9an said:
Καλησπέρα σε όλους! παρακολουθώ τη συζήτηση και είπα να γίνω μέλος για να πάρω και γω τη συμβουλή μου από το recruiter μας!
Έχοντας πάει μια φορά πριν ένα χρόνο σε Open day της Emirates και φεύγοντας τρέχοντας ενώ έχω περάσει στο πρώτο στάδιο συνέντευξής (δεν είχα πάει καλά προετοιμασμένη και δε γνώριζα πως η βάση είναι το Ντουμπάι, οπότε με έλουσε κρύος ιδρώτας όταν το έμαθα), το δούλεψα στο μυαλό μου και αποφάσισα ότι θα ξαναπάω.
Έτσι τον περασμένο Ιούλιο ξαναπήγα με άλλη διάθεση και πλήρως ενημερωμένη για όλα! Έφτασα μέχρι το στάδιο πριν την τελική προσωπική συνέντευξη.
Συγκεκριμένα η υπεύθυνη μας έβαλε μια δοκιμασία όπου ένας πελάτης που έχει κλέισει business class,aisle seat kai vegeterian meal δεν έχει τπτ από τα 3.
Ήθελε αναπαρασταση του γεγονότος και αυτή να κάνει τον πελάτη και μια από μας να προσπαθεί να πει στον πελάτη το πρόβλημα και να τον αντιμετωπίσει.
Εμένα μου έτυχε να πω ότι δεν υπάρχει η θέση που έκλεισε. Πρότεινα να της αλλάξω θέση με την πιο αναπαυτική και ευρυχωρη θέση της οικονομικής, να της φέρω κουβερτες και παπλώματα να σκεπαστεί, μαξιλάρια για να κάθεται αναπαυτικά, ο,τι μου ήρθε στο κεφάλι εκείνη την ώρα! δεν ηθελε τίποτα. στο τέλος κοίταξα με ένα βλέμα απορίας και δεν είχα τπτ αλλο να πω. εκεί κοπηκα. Τι άλλο έπρεπε να πω? Σπάω το κεφάλι μου από τοτε γιατι έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια!
Το Σαββατο 9-2-13 ξαναπηγα στο open day και δε με πήραν ποτε τηλέφωνο! εχω περάσει 2 φορές στο παρελθόν, και αυτή τη φορά ούτε με κάλεσαν!
Δε μπορώ να καταλάβω τη λογική τους. Και η εμφάνιση μου ήταν πολύ προσεγμένη και αν μή τι αλλο ειμαι αρκετά εμφανίσημη κοπέλα.
Θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη σας.

Καλημέρα.Μη σου κάνει εντύπωση που κόπηκες την προηγούμενη φορά, γιατί απλά έκανες το πιο σοβαρό λάθος που μπορούσες να κάνεις: "στο τέλος κοίταξα με ένα βλέμα απορίας και δεν είχα τπτ αλλο να πω". Η εταιρεία δεν θέλει με τίποτα άτομα που μπλοκάρουν και δεν καταφέρνουν να εξυπηρετήσουν... Δεν τους ενδιαφέρει να προτείνεις την πιο σωστή λύση, αλλά απλά να φτάσεις τον επιβάτη στο σημείο να μην έχε τον τελευταίο λόγο.
Το ότι τις προηγούμενες φορές έφτασες μέχρι το screening test και τώρα δεν τα κατάφερες, είναι ένα τυχαίο γεγονός που έχει να κάνει με τη διάθεση του κάθε recruiter και το δική σου παρουσίαση του εαυτού σου την συγκεκριμένη ημέρα. Σίγουρα να ξαναπροσπαθήσεις και αν το θέλεις πραγματικά πολύ, σίγουρα θα τα καταφέρεις... Καλή τύχη την επόμενη φορά!!
 
Re: Emirates info

evaki87":zvccjquf said:
εγώ προσωπικά πιστεύω ότι επειδή μαζεύονται πάρα πολλά άτομα τους μισούς τους κόβουν χωρίς να κοιτάξουν καν τα βιογραφικά τους......

Αυτό δεν παίζει σε καμία περίπτωση...
 
Re: Emirates info

Το θέμα είναι ότι αργεί να γίνει το επόμενο open day και με ενοχλεί γιατί νιώθω ότι χάνω χρόνο...καταλαβαίνετε.
Αύριο το πρωί έχει open day και η Qatar αλλά δε θέλω να πάω. Άλλο Ντουμπάι ρε παιδιά και άλλο Κατάρ...πως να το κάνουμε?? έχω άδικο? Που να πάω να ζήσω εκεί? Ευχαριστώ για την υποστήριξη!

Είχες πει ότι αναμένεται να γίνει open day στην Πάτρα στις 23 Φεβρουαρίου αλλά δεν έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο στον πίνακα του site σχετικά με Πάτρα. Είσαι σίγουρος?
 
Re: Emirates info

Ειπα οτι ειχε ανακοινωθει καποια στγμη, αλλα μετα για καποιο λογο το ακυρωσαν. Συμβαινει συχνα στο σχεδιασμο των OD.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Re: Emirates info

Περιμένω και εγώ πως και πως το επόμενο open day της ΕΚ μιας και κάθε φορά συμβαίνει κάτι κ τελικά δεν πάω λόγω δουλειάς. Πιστεύετε ότι θα έρθουν άμεσα; Τον τελευταίο χρόνο ήρθαν τουλάχιστον 3 φορές! :)
 
Re: Emirates info

Η αλήθεια είναι ότι η Αθήνα είναι top προορισμός της ΕΚ για προσλήψεις. Σίγουρα μέχρι το Μάιο θα ξαναέρθουν. Σου εύχομαι τα καλύτερα!!
 
Top