HER/LGIR Heraklion TRAFFIC

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ωραίο αεροσκάφος και ωραία χρώματα της Τhomson/TUI. Του πήγαιναν.
Να και η δικές μου φώτο:

Περιμένοντας στο τέλος του 09 για backtrack στον 27. Περίεργο.Έχω πολύ καιρό να δω backtrack στο Ηράκλειο. Ήταν κανένας τροχόδρομος κλειστός;


Απογείωση
 
Μπράβο ρε παίδες!
 
Re: LGIR/HER Heraklion "Nikos Kazantzakis"

Κατεβαινει 747 στο Ηρακλειο?? Στα Χανια ερχεται καθε Κυριακη ενα απο Μοσχα Transaero
 
Re: LGIR/HER Heraklion "Nikos Kazantzakis"

Φέτος,προς το παρόν,δεν πρέπει να έχει έρθει 747! 777 όσα θες!

Όμως το σημαντικό σήμερα είναι το 787. Εδώ σταθμευμένο για πρώτη φορά στο Nίκος Καζαντζάκης!

Τρομερή εντύπωση μου έκανε η έλλειψη θορύβου από τους κινητήρες του! Κατά την απογείωση ακουγόταν ελάχιστα.
 
Re: LGIR/HER Heraklion "Nikos Kazantzakis"

Μερικες φορες ερχεται 747 της Pullmantur Air με κωδικο VKG ή και PLM. Τελευταια φορα που πετυχα στο radar το 747 της Pullmantur Air ηταν στις 6/6/2013 με κωδικο πτησης VKG875 απο Οσλο προς Ηρακλειο και VKG876 απο Ηρακλειο προς Οσλο. Εχω δει και παλαιοτερες φωτογραφιες με 747 της Transaero στο Ηρακλειο, οποτε υποθετω θα φερει καμμια μερα. Αλλιως θα τη βγαλουμε με τα 777 :p
 
Re: LGIR/HER Heraklion "Nikos Kazantzakis"

Ανταλλαγή. Τα τζάμπο της UN με τα 777-300 της ιδίας και 777-200 της Orenair.
 
Re: LGIR/HER Heraklion "Nikos Kazantzakis"

Στο Ηρακλειο ξερω οτι εχουν κατεβει (μεσα στα τελευταια 20 χρονια,ας πουμε) 747 απο τις εξης εταιρειες: OA, Martinair, KLM, ΜΕΑ, Aer Lingus, ELAL, Atlas Air, Corsair, MK Cargo, Saudi Arabian, Kingdom Holdings, Bahrain Amiri Flight, Pullmantur, Hellenic Imperial, Air China, Transaero, European AL. Οποιος ξερει κατι ακομα, το συμπληρωνει!
 
Re: LGIR/HER Heraklion "Nikos Kazantzakis"

tasos-SMI":27cbyrxw said:
Φέτος,προς το παρόν,δεν πρέπει να έχει έρθει 747! 777 όσα θες!

Όμως το σημαντικό σήμερα είναι το 787. Εδώ σταθμευμένο για πρώτη φορά στο Nίκος Καζαντζάκης!

Τρομερή εντύπωση μου έκανε η έλλειψη θορύβου από τους κινητήρες του! Κατά την απογείωση ακουγόταν ελάχιστα.

Το ιδιο εγραψα κι εγω...... δεν ακουγεται καθολου!!!!!!!!!!!!! δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο για εμας... :D :D :D :D

ΥΓ. Εχω δει οτι στο Ηρακλειο πεταει και το ρωσικο θυριο Illuyshin (αν το γραφω σωστα)


@solro,
Κι εσυ θαυμαστης των 777???? :great: :great: :great:
 
Re: LGIR/HER Heraklion "Nikos Kazantzakis"

Ναι πολυ σωστα ! Το IL-96 ειναι απο τα καμαρια του Ηρακλειου :) εντυπωσιακοτατο και εχει ιδιαιτερο ηχο! Μου θυμιζει A340 με τους 4 κινητηρες. Χθες παλι εδω ηταν
 
Top