Ryanair στην Ελλάδα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Δεν περνάνε από safety inspection/audit όλες οι Ευρωπαϊκες εταιρείες κάθε χρόνο; αν είχαν βρει παραλείψεις-παραβιάσεις δεν θα έμπαινε στη μαυρη λίστα?

Σε άλλα νέα.. Αυξάνει το SKG-STN 4 WEEKLY 1,5 θαναι μεσημεριανές (1220) από Σαλόνικα αρα μαύρο πρωί από Λονδίνο και 3,7 βραδινές από εδώ (2130.,2150) μεσημέρι από εκεί..Οι μεσημεριανές μπαίνουν στο μάτι της ΕΖΥ,ΒΑ διότι αν θυμάστε τα καλοκαίρια ήταν απογευματινές..Οι περισσότερες αναχωρήσεις για Λονδίνο θα γίνονται δλδ μεταξύ 1200-1330 με FR,U2,BA,TOM κάποιες μέρες να τρώνε τα μουστάκια τους..Αύγουστο θα πετάει καθημερινά εκτός Πέμπτης..

2. Το SKG-BGY θαναι πάλι 5 την εβδομάδα αλλά φεύγει η Πέμπτη,μπαίνει η Τρίτη..Δευτέρα και Τρίτη θαναι βραδινά,Τετάρτη μεσημέρι κ τάλλα πρωινα
3.Το SKG-GRO παραμένει ως είχε αλλά η Δευτέρα γίνεται βραδινή
4.Το SKG-RYG γίνεται 3 εβδομαδιαία την χάι σεζόν
5.Το SKG-NRN τον Αύγουστο 4 εβδομαδιαία με την προσθήκη Σαββατου, όπως και οι Βρυξέλλες με προσθήκη της Τετάρτης..
6.Επίσης στα νέα δρομολόγια απο Θεσσαλονίκη έβαλε την Πίζα αλλά δεν έχει ανεβάσει ωρες..όπως και ξαφνικά μηδενιστηκε η Μπολώνια..Θα την κόψει;θα την αλλάξει μέρα και ώρα για να μη συμπίπτει με την Πίζα και να αλληλοσυμπληρώνονται; Αλλά αν ήταν να την κόψει γιατί την ανέβασε στα νέα δρομολόγια-δλδ στα εποχιακά επανεμφανιζόμενα; Αν την κόψουν θαναι για πολλές μπάτσες γιατί εξυπηρετεί πολύ κόσμο.. ποιος ξέρει...αγωνία..σασπένς.. :?

http://www.ryanair.com/en/new-routes

Υ.Γ.να δω πόσα edit θα κάνω ακόμα... :wall:
 
Ξεκόλλησε το μυαλό τους στην Ryainair και βάλαν την πτήση την Δευτέρα από Girona για SKG στις 4 το μεσημέρι και επιτέλους μπορεί να γίνει ενα καλό 3ημερο για τους εκδρομείς στην Βαρκελώνη!
 
Θα μπει κανονικά άραγε η Πίζα; Γιατί είχε ανοίξει και Μπάρι κάποια στιγμή από Θεσσαλονίκη αλλα δεν προχώρησε το θέμα. Μου φαίνεται λίγο άκυρος προορισμός εκτός αν έρθουν οι Ιταλοί. Η Μπολώνια πάλι είχε καλές πληρότητες. Άντε να μπει και τίποτα ακόμη. Καμιά Βουδαπέστη πάλι... Όσο για το Λονδίνο λογικό είναι αφού έχουν υπογράψει μαζί τους αύξηση του κόσμου...

Καλή δύναμη spotterakis!
 
Για Λονδίνο από Θεσσαλονίκη δεν είχε ήδη 4 πτήσεις; Ποια μέρα προστέθηκε;
 
Ναι και όχι.. :D Υπάρχει η Κυριακή σαν νέα προσθήκη στο χειμερινό πρόγραμμα αλλά δεν υπήρχε στο θερινό--και δεν εννοώ στις αυγουστιάτικες που έτσι κι αλλιώς αυξάνονται αλλά γενικά στο θερινό.
Όσον αφορά την Πίζα κι εγώ διατηρώ τις αμφιβολίες μου για το πόσο θα πετύχει ή αν θαχει την τύχη του Μπάρι.Βέβαια η Πίζα δεν ειναι Μπαρι και σαν προορισμός τόσο η ίδια όσο κι η γύρω περιοχή έχει να προσφέρει πολλά (Σιενα,Φλωρεντία κτλ.),αλλά στη Μπολώνια και τριγύρω ζουν,φοιτουν περισσότεροι Έλληνες..Oι πτήσεις έχουν ήδη ανέβει,κάθε Τρίτη και Σάββατο.Δυστυχώς οι πτήσεις για Μπολώνια έχουν μηδενιστεί.. :rant:
 
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει το εισιτήριο του λεωφορείου από το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης (HHN) προς την πόλη; Γιατί το site της Ryanair δεν μου το βγάζει. Ενδιαφέρομαι για 3 εισιτήρια εκ των οποίων τα 2 είναι παιδικά ( το λέω αυτό στην περίπτωση που υπάρχει παιδική έκπτωση ). Ευχαριστώ
 
Μιας και το αεροδρόμιο Hahn απέχει αρκετά από την πόλη της Φρανκφούρτης δεν υπάρχει πχ αστικό. Μέσα από την σελίδα του αεροδρομίου βρήκα ότι το δρομολόγιο το κάνει η εταιρεία Bohr. Όλες οι πληροφορίες στον παρακάτω δεσμό: http://omnibusse.bohr.de/routes/wtc/rou ... anguage=en
 
Ευχαριστώ '' Akis '' . Και κάτι τελευταίο μιας και είναι να τα κλείσω σήμερα τελικά τα εισιτήρια. Στην επιστροφή μου βγάζει 2 τελευταίες θέσεις, τα άτομα σε μένα είναι 1 ενήλικας 1 παιδί 8 ετών και 1 παιδί 4 ετών ( μπαίνουν και τα 2 στην κατηγορία κάτω των 12 ), μπορώ το 1 το παιδί να το δηλώσω ως ενήλικα για να μην πληρώσω και για τους 3 την ίδια τιμή;;
 
Σταμάτησε το Μπολώνια Θεσσαλονίκη δυστυχώς. Πριν απλά είχαν εξαφανιστεί τα δρομολόγια, πλέον έφυγε και από τα new routes. Επίσης, έφυγε και το Μπολώνια Πάφος.
Κρίμα για τη Θεσσαλονίκη, βόλευε πολύ κόσμο :?
 
Κρίμα..Δεν πιστεύω οτι η αντικατάσταση με Πίζα θαναι το ίδιο βολική..Ναναι άραγε από τα μέτρα που παίρνει λόγω μείωσης του στόλου φέτος;Διότι κοβει πολλά δρομολόγια αλλά είπαν ότι το 15 που θα ξαναυξηθούν τα α/φη θα ξαναμπουν κάποια απτα κομμένα..Απτην άλλη βεβαια θα μου πεις αν είναι έτσι γιατί βάζει την Πίζα...;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top