A380

Τον Μάιο 2014 θα παραλάβει το πρώτο της Α380 η Asiana, το οποίο έκανε το πρώτο του ταξίδι από Τουλούζη για Αμβούργο. Μάλλον θα κάνει τα δρομολόγια προς ΗΠΑ.

http://www.airbus.com/newsevents/news-e ... en-flight/
 
Κι έτσι η Κορέα θα γίνει η πρώτη χώρα της οποίας δύο αεροπορικές εταιρείες θα έχουν το Α380. Έπεται άλλη μία (ερώτηση για το εύκολο quiz).
 
Γαλλία ;)
 
Ερώτηση παγίδα γιατί και η Etihad πάει για παραλαβή (ΗΑΕ) και η Virgin (HB) και η Hong Kong αν την θεωρήσουμε κινέζικη :cool:
 
Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν είχα σκεφτεί καθόλου το ΗΒ και τα ΗΑΕ.
 
seven4seven":uriziykt said:
1. H Air Austral δεν έχει έδρα την Γαλλία.
2. το πάει από αναβολή σε αναβολή. Μάλλον δεν θα παραλάβει - τουλάχιστον σύντομα.

flesland":uriziykt said:
Ερώτηση παγίδα γιατί και η Etihad πάει για παραλαβή (ΗΑΕ) και η Virgin (HB) και η Hong Kong αν την θεωρήσουμε κινέζικη :cool:
Bingo. Ανακηρύσσω τον flesland ως τον νικητή του εύκολου quiz 2013-2014. Η επόμενη στη σειρά να παραλάβει (από τις χώρες που έχουν ήδη) είναι η Etihad (εντός του 14), στο ίδιο κράτος (UAE) με την Emirates.

Η Virgin πάει να κάνει ότι και η Air Austral. Ειδικά μετά την παράδοση της σκυτάλης από την Singapore στην Delta.

H Κίνα θα είναι η μεθ-επόμενη, με την παράδοση των Α380 στην Hong Kong, προγραμματισμένη για το 2015. Νομικά, το κράτος είναι ένα, ίδιο με αυτό που εδρεύει η China Southern.
 
Αν το Hong Kong είναι Κίνα, τότε και το Reunion είναι Γαλλία.
 
Η Air Austral είναι ΓΑΛΛΙΚΗ εταιρεία, με τα αεροπλάνα της εγγεγραμμένα στο ΓΑΛΛΙΚΟ νηολογιο. Επίσης η Reunion, ΝΑΙ, είναι Γαλλία. Οι επίσημες διευθύνσεις καταληγουν σε "Reunion, FRANCE" και η σημαία τους είναι η ΓΑΛΛΙΚΗ.

You're welcome
 
Βασικά το Reunion είναι πολύ περισσότερο Γαλλία από ότι το ΗΚ, Κίνα.

Ανακηρύσσω τον flesland ως τον νικητή του εύκολου quiz 2013-2014.

Πού μας έφτασες Gonso..! :twisted:
 
flesland":2hbqhf9x said:
Βασικά το Reunion είναι πολύ περισσότερο Γαλλία από ότι το ΗΚ, Κίνα.
lewton":2hbqhf9x said:
Αν το Hong Kong είναι Κίνα, τότε και το Reunion είναι Γαλλία.
Μωρέ βάλε πολύ ή λίγη ζάχαρη. Εγώ τον καφέ μου τον θέλω σκέτο. Το ένα είναι Overseas terittory. Το άλλο Special administrative region. Σάμπως το άλλο, το UAE καλέ, δεν είναι αυτό που λέμε κράτος, συνασπισμός Εμιράτων είναι...

Α 380 πότε θα πάρουν; Η Air Austral ή η Hong-Kong? Ιδού το ερώτημα... Τουλάχιστο στον προγραμματισμό της παραγωγής, η Hong Kong είναι για το 2015. Η Αερο Νότια, δεν είναι στα σχέδια...


george_a":2hbqhf9x said:
Ανακηρύσσω τον flesland ως τον νικητή του εύκολου quiz 2013-2014.
Και έχω και κάτι δωράκια. Έ, όχι μόνο να θέτουμε αγώνες, να τους χρηματοδοτούμε κιόλας... :)

flesland":2hbqhf9x said:
Πού μας έφτασες Gonso..! :twisted:
Γιατί, σε χάλασα? ;)
 
Top