Προσλήψεις Ιπτάμενων Συνοδών

Καλησπερα παιδια,με ειδοποιησαν πως περναω την παρασκεθη συνεντευξη στην Αθηνα και εχω απιστευτο αγχος...Σας παρακαλω πολυ οποιος εχει πηροφοριες για τη συνεντευξη ας με ενημερωσει...
 
Συνονόματη Ηρώ, όχι ακόμη, Θεσσαλονίκη και εγώ με προϋπηρεσία στην Qatar Airways.
 
Γεια σας.Παρακολουθώ εδώ και καιρό το forum,σημερα αποφάσισα να κάνω και την εγγραφή.Βλέπω πολλές κοπέλες που έχουν πολλές ερωτήσεις σε σχέση με την Aegean.Ως υπεύθυνη πληρώματος καμπίνας θα χαρώ πολύ να βοηθήσω όπου μπορώ.
 
MARIA η Αegean πληρώνει βασικό + flying hours ? Πόσες ώρες πτήσεις έχει κάποιος σε 1 σύνηθες roster?
 
Καλησπερα...θα ηθελα οποιος γνωριζει να μου δωσει πληροφοριες για τη διαδικασια της συνεντευξης...
 
Ηρώ ναι.ο μισθός ειναι ο βασικός+ώρες στον αέρα.Εξαρτάται την αεροπορική βάση που έχεις και την περίοδο,το σύνηθες ειναι 80-100 ώρες τον μηνα
 
Δεν μπορω εγω να αποτρεψω καποια κοπελα ανω των 30 να κανει αιτηση,απλα λεω αυτο που βλεπω στην δουλεια.ανω των 30 ειμαστε μονο οι προισταμενες και καποιες ιπταμενες συνοδοι που ειναι καιρο στην εταιρεια,καινουργιες οχι.Συνηθως προτιμανε κοπελες κατω των 25.Για την συνεντευξη αγχος δεν χρειαζεται.Χαμογελο,αληθειες,καλους τροπους και φυσικα να το θελετε πολυ και να φαινεται.Όσο αφορα την εκπαιδευση δεν ειναι κατι το συγκλονιστικο.Διαβασμα νορμαλ και προσοχη εκεινη την ωρα και ολα θα ειναι μια χαρα
 
Στην αναρτηση της η Αιγαιου δεν ειχε οριο ηλικιας; γιατι; αφου δεν δεχεται ανω των 30; μηπως επειδη απαγορευεται να κανεις διακρισεις βαση ηλικιας, φυλου, χρωματος, εθνικοτητας κτλ; Με βαση την νομοθεσια κατι τετοιο απαγορευεται γιατι τιθεται κατα των ανθρωπινων δικαιωματων. Και ας βαλουμε στην ακρη την νομοθεσια,ποιος στενομυαλος και αναχρονιστηκος νους θεωρει οτι ενας ανθρωπος στην δεκαετια των 30 ειναι ανικανος για πληρωμα καμπινας, οταν ειναι στην πιο παραγωγικη και δημιουργικη περιοδο της ζωης ενος ανθρωπου; Απαραδεκτο!
 
Αγαπητά μέλη του φορουμ που συμμετέχετε σε αυτή την ενότητα θα θελαμε να σας τονίσουμε για ακομα μια φορά να σεβαστείτε τους κανόνες και να μην χρησιμοποιείτε το forum ως chat διότι οι όποιες χρήσιμες πληροφορίες χάνονται μέσα σε μια ροή απο άσχετες και ακατανόητες απαντήσεις αλλά και επί της ουσίας δε βγαίνει κανένα νόημα για όσους/ες θα ήθελαν να παρακολουθήσουν τη συζήτηση αυτή. Καλή επιτυχία σε όσους/ες αναζητούν εργασία.
 
Καλημέρα και από εμένα.
Μπορούν οι κοπέλες που έχουν ενημερωθεί για συνέντευξη από την Α3 να μας πουν ποια έδρα/βάση έχουν δηλώσει ώστε να ξέρουμε για ποια αεροδρόμια έχουν αρχίσει να κάνουν συνεντεύξεις;

Επίσης μια ερώτηση προς όλους:
Εφόσον η βάση μου δεν είναι στο Ελ. Βενιζέλος (συγκεκριμένα έκανα αίτηση για το Μακεδονία, Θεσσαλονίκη) και από όσο γνωρίζω οι συνεντεύξεις γίνονται Αθήνα, σου βγάζουν εισιτήριο για να πας Αθηνά ή το καλύπτεις μόνος σου;

Όποιες περάσουν συνέντευξη ας μας πουν πως ήταν γενικά, κλίμα κτλ, πότε τους είπαν ότι θα τους απαντήσουν αν ενδιαφέρονται να τις προσλάβουν και πότε θα αρχίσει η εκπαίδευση τους.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψήφιους!
 
Top