Easyjet στην Ελλάδα

  • Thread starter john
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Νέα πτήση της easyjet από Θεσσαλονίκη για Ρώμη (Φιουμιτσίνο) από τον Απρίλιο !!!!!
 
H πτήση ξεκινά στις 2 απριλίου και θα πετά κάθε Τετάρτη και Σάββατο. Τιμές από 29,99 € !!!
Προλάβετε για το Πάσχα !!!
 
Ανέβηκε κ το FCO-RHO, Τρ-Πε-Σα για ένα τρίμηνο, μέσα Ιούνη με Σεπτέμβρη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι από FCO/CIA, DUS & MUC θα πετάνε 5 :shock: αεροπορικές για Ρόδο ενώ αν η Meridiana υλοποιήσει το FCO-RHO τότε η Ρώμη θα έχει 6 αεροπορικές + τα όποια τσάρτερ πρκύψουν. Οι αγαπημένοι Ιταλοί (κ Ιταλίδες :banana: ) αντεπιτίθενται :cool:
 
jetfly2008":3tzmv9va said:
H πτήση ξεκινά στις 2 απριλίου και θα πετά κάθε Τετάρτη και Σάββατο. Τιμές από 29,99 € !!!
Προλάβετε για το Πάσχα !!!

Aπό μεσα Ιούνη θαναι 4 φορές τη βδομαδα, 1,3,5,6.. :banana:
 
Καλησπέρα στην παρέα. Πετώντας με easyjet από Ρώμη για Αθήνα σε δύο εβδομαδες θα έχω χειραποσκευη. Αν κρατώ δύο βιβλία στο χέρι θα έχω θέμα?
 
Καλησπέρα, δεν έχω δει ποτέ βιβλία, περιοδικά, επιτραπέζια κλπ κλπ να είναι πρόβλημα σε πτήση της easyjet. Στο site τους δε γράφει ότι επιτρέπονται βιβλία μαζί με την χειραποσκευή αλλά επιτρέπουν μια σακούλα duty free. Οπότε αν θες να σαι καλυμένος 100%... πάρε μια μεγάαααλη toblerone και βάλε και τα βιβλία μεσα! :D
 
Προσοχή! Σε κάποια αεροδρόμια υπάρχει προσωπικό εδάφους αμέσως πριν τον έλεγχο χειραποσκευών και βλέπει αν τηρούνται οι κανονισμοί. Σε αυτό το στάδιο δεν επιτρέπεται η σακκούλα από τα αφορολόγητα. Πάντως δυο βιβλία στο χέρι δεν είναι πρόβλημα.
 
Ανέβηκαν τα 2 daily FCO-ATH από 1η Ιουνιου που αρχικά το απογευματινό/βραδινό θαναι 5w και σταδιακά όλες τις μέρες..Προς το τέλος Ιουνίου που σταθεροποιούνται οι ώρες του προγράμματος, τις περισσότερες μερες της εβδομάδος θα πετάει αργά στις 2225,το σάββατο ελαφρώς νωρίτερα και την Τρίτη μεσημέρι (1530)..Και το FCO-JMK πουχει 2 daily τις μέρες Δευτέρα, Τρίτη και Πέμπτη
 
Γνωρίζει κανείς γιατί πριν από λίγο η πτήση της U2 από LGW προς SKG προσγειώθηκε στην Αθήνα;
 
Εχθές η ΕΖΥ4601 από Βερολίνο προς Θεσσαλονίκη προσγειώθηκε στη Σόφια. Και οι δύο πτήσεις συνέχισαν αργότερα για το «Μακεδονία». Μήπως επικρατεί κακοκαιρία αυτές τις μέρες στη συμπρωτεύουσα;
 
Top