Home cockpit

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Τι εννοείς όμως με το 100%?Οσο για τον εξωτερικό εξοπλισμο έχω καταλλήξει στην Opencockpit για αυτοματο και Efis panel, 7' monitor για FMC και έχω βρεί και ενα σαιτ
με custom made throtles.Οσο για overhead δεν έχω καταλλήξει ακόμα λογο οι επιλογές που εχω είναι ιδιαίτερα ακριβές
 
Με 100% εννοοώ ότι δεν μπορείς να έχεις το FMC ας πούμε κατευθείαν σε εξωτερική συσκευή, πρέπει να κάνεις "πατεντιές" και πάλι δεν είμαι 100% σίγουρος ότι θα δουλέψει. Μπορεί να έχεις προβλήματα με τα annunciators στο overhead κλπ

Επίσης από όσο γνωρίζω αναγαστικά πρέπει να τα τρέχεις όλα σε ενα PC. Οπότε θέλεις τουλάχιστον 3 οθόνες. 1 Για το external 1 για τα PFD/ND EFIS και μια μικρή για το FMC.

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις προσεχτικά τι θέλεις να κάνεις και αν μπορείς με το PDMG. Δυστυχώς οι υπόλοιπες λύσεις όπως ifly cockpit edition, PM κλπ είναι αρκετά τσιμπιμένα...
 
Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου.Χρησιμοποιεις καθολου εξοπλισμό απο Open cockpit για να μου πεις απο ποιοτητα τι λεει? Για υλικά κατασκευης έχεις να μου προτείνεις κάτι? Σκεφτόμουν MDF και κοντρα πλακε
 
Όλο το pedestal είναι από opencockpits και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επίσης όλη η συνδεσμολογία του overhead είναι με opencockpits κάρτες και εκεί δεν υπάρχει κάποιο θέμα.

Υλικό κατασκευής εξαρτάται από τον χώρο σου, και τα λεφτά που θέλεις να δώσεις.
 
Top