Yπάλληλοι αεροδρομίου

ΕΡΓΑΤΗΣ ΠΙΣΤΑΣ

Καλησπέρα παιδιά και από μένα και καλως σας βρήκα.Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια και εγώ με τη σειρά μου.
Ψάχνω για δουλειά (πλάκα μας κάνεις!!!!) και άκουσα ότι αυτή την εποχή παίρνουν κόσμο για εργάτες πίστας λόγω τουριστικής περιόδου.Οι ερωτήσεις μου είναι πια ακριβώς είναι τα καθήκοντα?Οι συνθήκες εργασίας(γιατι φαντάζομαι ότι καλοκαίρι στη πίστα μαζί με τις τουρμπίνες των αεροπλάνων θα δημιουργούν παραδεισένειες συνθήκες)?Ο μισθός πάνω κάτω και τα ωράρια?Έχω τελειώσει μηχανικός περιβαλλόντος και έχω μεταπτυχιακό στην εφ.πληροφορική μπορούν να μου φανούν κάπου χρήσιμα (για κάποιο άλλο πόστο).Επίσης βρήκα και κάτι στο ιντερνετ και στραβοκατάπια λίγο http://edupame.blogspot.com/2012/04/blog-post_13.html ισχύουν αυτά?Είναι κάποιος που δουλεύει τώρα ή είχε δουλέψει πρόσφατα?ΑΑ για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι.Αυτή η goldair handling προσφέρει θέσεις εργασίες?

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων!
 
Η Olympic Air στα πλαίσια στελέχωσης των εκδοτηρίων της στον Κρατικό Αερολιμένα της Μυτιλήνης “ Οδυσσέας Ελύτης ” αναζητά υποψήφιους για την κάλυψη της θέσης “Sales Desk Agent”.

Καθήκοντα θέσης:

Απευθείας πώληση αεροπορικών εισιτηρίων της Οlympic Air, ορθή εξυπηρέτηση των επιβατών σχετικά με την κράτηση, έκδοση και αλλαγή των εισιτηρίων τους, βάσει των εταιρικών κανονισμών και IATA RESO , είσπραξη τελών και οφειλών, συνδεόμενων με το αεροπορικό ταξίδι.

Απαραίτητες γνώσεις και προσόντα για την κάλυψη της θέσης θεωρούνται τα ακόλουθα:

1. Εργασιακή εμπειρία στην έκδοση εισιτηρίων και γνώση αεροπορικού συστήματος κρατήσεων

2. Προσανατολισμός στην πώληση και εξυπηρέτηση επιβατών

3. Πελατοκεντρική προσέγγιση επιβατών ιδιαίτερα σε περιπτώσεις εκτάκτων συνθηκών (ματαιώσεις, καθυστερήσεις και απώλεια ανταποκρίσεων), σύμφωνα με τις Ευρωπαϊκές Διατάξεις και τις εταιρικές διαδικασίες.

4. Γνώση και χρήση συστήματος SAP θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν για τη διαχείριση του ταμείου ημερήσιας είσπραξης

5. Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας

6. Επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα μέχρι την Παρασκευή 11/05/2012 με e-mail στο hr@olympicair.com ή με FAX στο 210 – 3550640 αναφέροντας τον τίτλο θέσης “MJT Sales Desk agent ”.
 
Καλοκαιρινές Προσλήψεις στο Μακεδονία

Ξέρει κανείς τίποτα με το θέμα; Θα πάρουν και φέτος επιπλέον προσωπικό για την καλοκαιρινή περίοδο;
Και να ρωτήσω κάτι, ξέρετε αν προσλαμβάνουν ανηλίκους (17) με βιβλιάριο εργασίας και προϋπηρεσία σε τεχνολογικά πόστα (καθ. πληροφορικής σε Γυμνάσιο) ;
 
Re: Καλοκαιρινές Προσλήψεις στο Μακεδονία

Όσο αφορά στο πρώτο σκέλος, θα έπρεπε να στείλεις το βιογραφικό σου την περίοδο Φεβρουαρίου-Μαρτίου. Η θερινή περίοδος ξεκίνησε στις 25/3. Το εποχικό προσωπικό εκπαιδεύτηκε Μάρτη-Απρίλη και προσλήφθηκαν σταδιακά από μέσα Απρίλη, Μάιο και κάποιοι τελευταίοι από 1/6.
 
Αν ξέρετε παρακαλώ απαντήστε μου .

Γεια σας ,

Εχω σπουδάσει Technology information θα μπορουσα να πιάσω δουλεία σε καποιο αεροδρόμιο ακομα και σε ενα αεροπλάνο ως τι ομως ??


Παρακλώ απαντήστε μου...
 
Re: Αν ξερετε παρακαλώ απαντήστε μου !

Ως καθαριστης σε αεροδρομιο, marshaller στη πιστα,αεροσυνοδος σε αεροπλανο,security στον ελεγχο χειραποσκευων.Αυτα ,πρεπει να εχει κι αλλα ,αλλα μου ξεφευγουν αυτη τη στιγμη.... :banana:
 
Αγαπητε Διονύση,
αντι να σπαμαρεις ανελέητα, ξεκινα να διαβάζεις την σχετική κατηγορία αυτού του forum
viewforum.php?f=59
(όπου Εξ´ αρχής θα έπρεπε να θέσεις την ερώτηση σου, και όχι όπου να ναι).

Αν μέσα στις χιλιάδες σελίδες του "επάγγελμα αεροπορια" δεν βρεις απάντηση, ξαναμιλαμε. Μην τα ζητάς όμως μασημενα επειδη είναι η εύκολη λύση. Ψάξε λίγο.
 
Re: Αν ξερετε παρακαλώ απαντήστε μου !

Foxtrot echo":2i0qy75v said:
Ως καθαριστης σε αεροδρομιο, marshaller στη πιστα,αεροσυνοδος σε αεροπλανο,security στον ελεγχο χειραποσκευων.Αυτα ,πρεπει να εχει κι αλλα ,αλλα μου ξεφευγουν αυτη τη στιγμη.... :banana:


Αεροσυνοδος ? δεν πρεπει να σπουδασεις κατι ? Τι προσοντα πρεπει να εχεις ?
 
Top