Georet

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας

GP707

Moderator
Staff member
Εγγραφή
04/05/2004
Μηνύματα
6.592
Likes
2.771
Περιοχή
LGAT, East Terminal
Website
www.flickr.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AOA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAT
Μήπως έχει ακούσει κανείς κάτι για μία νέα Ελληνική εταιρία με την ονομασία Georet Ltd που σκοπεύει να πάρει... Α310;;;
 
Passenger ή cargo? A310? Λιγο περιεργο.
 
Μέχρι τον τελευταίο του ιδιοκτήτη, την MIAT, ήταν pax. Πάντως έχει κρατηθεί το νηολόγιο SX-KDS και είναι Α310-304 με c/n 526 και αυτή τη στιγμή είναι Πεκίνο. Θα δούμε άραγε και Ελληνικό Α310;;;;
 
Αν κρινω απο τον τομεα στον οποιο δραστηριοποιειται η εταιρεία, μαλλον θα γινει cargo conversion πριν ερθει στην Ελλάδα!
 
Η εταιρεία ιδρύθηκε 10/10/2013 και είναι υποκατάστημα της κυπριακής εταιρείας Hamervate Ltd.
 
Εδω καπου οι ποψεις διιστανται... Η Georet που εννοω εγω ιδρυθηκε το 2006, και εχει να κανει με παραγωγη και αντιπροσωπεια δομικων υλικων στην Ελλαδα, Κυπρο και Αλβανια. Η εταιρεια που εννοεις εσυ Πανο, ειναι "συμβουλευτικη εταιρεια". Δε νομιζω να παιρνανε ενα Α310 για να το κανουν VIP για τους πολυ "καλους" πελατες τους!

Εν τελει η νεκροψια θα δειξει!

Ας περιμενουμε και θα δουμε τι παιζει... Αλλωστε τα αλλα νηματα της κοινοτητας αποδεικνυουν οτι δεν εχει νοημα να αρχισουμε να κανουμε υποθεσεις, γιατι το πραγμα καποια στιγμη θα καταντησει γελοιο, με το πρωτο μηνυμα ενος "ειδικου".. :mrgreen:
 
Επειδη δεν εχω προσβαση,υπαρχει πιθανοτητα το συγκεκριμενο αεροπλανο να ηταν καποτε στην AIR COMET;
 
όχι. Ήταν στη Lufthansa
 
Οι πληροφορίες μου για την εταιρεία είναι 100% έγκυρες και η ΓΕΩΡΕΤ Ε.Π.Ε. που αναφέρεις Αλκιβιάδη δεν έχει απολύτως καμία σχέση με αυτή που νηολογεί το Α310.

Η εταιρεία με διακριτικό τίτλο GEORET LTD έχει δραστηριότητα "Εμπορία αεροσκαφών και συναφείς δραστηριότητες".

Συμφωνώ απόλυτα στο "να περιμένουμε"... απλά να δούμε πότε θα έρθει Αθήνα γιατί θα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον το 1ο ελληνικό Α310.

Με αυτή την ευκαιρία, να ευχηθώ σε όλους Καλή Ανάσταση!

Αλκιβιάδης":1vp3zk5m said:
Εδω καπου οι ποψεις διιστανται... Η Georet που εννοω εγω ιδρυθηκε το 2006, και εχει να κανει με παραγωγη και αντιπροσωπεια δομικων υλικων στην Ελλαδα, Κυπρο και Αλβανια. Η εταιρεια που εννοεις εσυ Πανο, ειναι "συμβουλευτικη εταιρεια". Δε νομιζω να παιρνανε ενα Α310 για να το κανουν VIP για τους πολυ "καλους" πελατες τους!

Εν τελει η νεκροψια θα δειξει!

Ας περιμενουμε και θα δουμε τι παιζει... Αλλωστε τα αλλα νηματα της κοινοτητας αποδεικνυουν οτι δεν εχει νοημα να αρχισουμε να κανουμε υποθεσεις, γιατι το πραγμα καποια στιγμη θα καταντησει γελοιο, με το πρωτο μηνυμα ενος "ειδικου".. :mrgreen:
 
Εχουμε κανενα νεο, καμμια σπιθα, κατι για αυτους τους "ξεχασμενους"?
 
Top