CHQ/LGSA Chania TRAFFIC

Σύμφωνα με το airlineroute.net :

Air China From 28FEB11 to 10MAR11, 1 Daily round-trip Beijing – Chania service with Boeing 747, 777 or Airbus A330
China Eastern From 28FEB11 to 10MAR11, 4 Daily Shanghai – Malta (or Beijing)
China Southern From 28FEB11 to 10MAR11, 4 Daily to Djerba with Boeing 777 or Airbus A330
Hainan Airlines From 27FEB11 to 10MAR11, 2 Daily flights to Chania

Both China Eastern and China Southern will shift evacuation flight to Chania once it finishes evacuation from Malta and Djerba, respectively
 
Θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές indeed! να ελπίζουμε σε διαδοχική προσγείωση A330, B777, kai B747 σε μια μέρα, και άρση της απαγόρευσης φωτογράφισης για το διάστημα αυτό!!! Πολλά ζητάμε; Αλλιώς, μπάστακες στο τέρμα του 29, με φόντο θάλασα και ουρανό να φωτογραφίσουμε την προσέγγιση!
 
Mόλις κατέβηκε αυτό, δεν ξέρω αν είναι τακτικός
 
Οχι,δεν ειναι τακτικος.Προσωρινα ειναι στα Χανια και μετα θα ακολουθησει τον επομενο προορισμο του(προς τα που θα πεταξει αυτο δεν το γνωριζω).
http://airline.volga-dnepr.com/en/
 
Γεια σου ρε Γιωρίκα με τα ωραία σου.

Η Volga Dnepr είναι εταιρεία Cargo, οπότε εκτός από τους τακτικούς Cargo προορισμούς έχει κι εκπλήξεις της τελευταίας στιγμής.
 
Καλησπέρα,ξέρει κανείς καλό σημείο στον Δασκαλογιάννη για spotting;
Το έχω ψάξει αρκετές φορές αλλα το καλύτερο που έχω βρει είναι πριν τον κόμβο στην νοητή ευθεία του διαδρόμου,όταν είναι σκοτάδι βέβαια δεν βγαίνει φωτογραφία είναι πολύ μακριά.
 
To αεροδρόμιο της Σούδας είναι και στρατιωτικό. Ως εκ τούτου το spotting δεν παίζει γιατί πολύ εύκολα μπορούν να σε... "μαζέψουν" με ότι αρνητικό αυτό συνεπάγεται.
 
Re: ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗ ΣΚΟΝΗ

Χριστός και Παναγία! Μακριά απο εμάς! Ελπιζω να ειναι ολοι καλα στη υγεια τους...
 
Top