Hellenic Imperial Airways

Να πάνε στο καλό και καλές πτήσεις όπου και αν πάνε. Τα α/φη είναι για να πετάνε. Έχω όμως μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Αυτά τα α/φη αν θυμάμαι καλά είχανε δεσμευθεί λόγω εργατικών διαφορών και έγινε κάποιος πλειστηριασμός οποίος απέβη άκαρπος στις 25/2/20415. Να υποθέσουμε ότι ικανοποιήθηκαν πλήρως οι εργατικές διαφορές και οι πρώην εργαζόμενοι τα αποδέσμευσαν. Μακάρι, και να προσέχουν την επόμενη φορά να μην συσσωρεύουν πάνω από το πολύ δύο μηνιάτικα απλήρωτοι κάνοντας τους εργοδότες μάγκες.
 
Γνωρίζει κάποιος εάν άλλαξαν ιδιοκτησία,
αν πάνε για διάλυση,
πάνε για τσάρτερ ?
 
Απρόοπτα στην πτήση του SX-TIC προς το Πακιστάν! Το αεροπλάνο δεν έφτασε ποτέ στο Καράτσι και κατέληξε στο Kerman στο Ιράν. Οι πληροφορίες είναι συγκεχημένες και μιλούν είτε για τεχνικό πρόβλημα ή για πρόβλημα με τις άδειες για είσοδο στο Πακιστάν!

Και 2 φωτογραφίες από το αεροπλάνο στο αεροδρόμιο του Kerman:
http://8pic.ir/images/6rzsdbcngus966zjqeq0.jpg
http://8pic.ir/images/1tibfio73t6rdh86wh9x.jpg
 
Βρε λες να ηταν απο την αρχη προορισμός το Ιράν? Ίσως να το δουμε σύντομα στα χρώματα της Μαχαν ή της Ιran Air :D
 
Παρακαλώ αν είναι άσχετο να διαγραφεί.

Χαζεύοντας σήμερα τις φωτογραφίες μου ανακάλυψα μία που ούτε καν θυμόμουνα ότι την είχα τραβήξει.
Ήταν από τον Οκτώβριο, φέτος, όταν είχα πάει Ντόχα. Τι να δω, το 747 της Hellenic Imperial σταθμευμένο στο τέρμιναλ του LGAV.

Συγγνώμη για την καθυστέρηση 2 μηνών, αλλά έχω μείνει με πολλά ερωτηματικά...
 

Attachments

  • gr.jpg
    gr.jpg
    35,8 KB · Προβολές: 249
Στο satellite ειναι, εδω και πεντε χρονια. Η απορία σου ποια ειναι;
 
Δεν είχε φύγει στο Ιράν; Τέλος πάντων, διαγράψτε το.
(Bλακεία έκανα, δεν είδα το tail number.)
 
Χθες το απόγευμα παρατηρήθηκε κινητικότητα στο δεύτερο τροχόδρομο του Βενιζέλου τον bravo αν δεν απατόμαι.
Το εναπομείναν 747 έκανε δοκιμές κινητήρα.
Φαίνεται πως πλησιάζει η ώρα της αποδέσμευσης του και αυτό.
Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω και έχει την καλοσύνη ας ενημερώσει . :mrgreen:
 
Top