Τα χρώματα της Aegean (livery)

  • Thread starter alex2
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: The Colors of Aegean

που όμως είναι το port side, και είναι αυτό που 'φαίνεται' από τη φυσούνα. Όσο φαίνεται, δηλαδή.
 
Re: The Colors of Aegean

payneful_tales":1rjg5qw2 said:
Αγαπητά μέλη, δεν αντέχουν άλλη ασπρίλα τα αεροπλάνα μας. Μέχρι και εκεί μιζέρια. Απορώ πραγματικά, είναι ποτέ δυνατόν να προμοτάρεις σωστά τον ελληνικό τουρισμό με μία ηλεκτρονική διεύθυνση (που είναι και χάλια σχεδιασμένη όπως έχω δει) αντί να βάλεις ένα σου σύμβολο σε κάθε αεροσκάφος και να δώσεις το καλύτερό σου για να τραβήξεις το μάτι του κόσμου. Μαζί και την σιεύθυνση, δε λέω. Αρκετά με τα ξενέρωτα ψυχαναγκαστικά στικεράκια. Βάλτε ρε χρώμμα στη ζωή ρεεεεεεεεε.....

δικός σας

Κι εγώ θα προτιμούσα να χωρέσει κάπου το logo που μας θύμησε ο evarestos13, έστω και επικαιροποιημένο, το οποίο με λιτό τρόπο έχει ήλιο, θάλασσα και μιά τζούρα αρχαία. Next time ή ας το πάρει καμιά απ' τις "πράσινες" τσαρτεράδικες που άρχισαν να ξεφυτρώνουν πάλι όπως οι καλαμιές στους κάμπους...
 
Re: The Colors of Aegean

Καλημερα

Πολυ θα ηθελα να δω μια τετοια livery ή κατι αντιστοιχο απο την Aegean!



Χαιρετισμους
 

Attachments

  • aee_visit_greece_fiction_paint_1.png
    aee_visit_greece_fiction_paint_1.png
    201,6 KB · Προβολές: 2.088
Re: The Colors of Aegean

Πολύ καλή ιδέα . . . . . . Θυμίζει κάτι απο Ελλάδα . :great:
 
Re: The Colors of Aegean

Πανέμορφο φίλε cbarbas!! Παρόλα αυτά νομίζω οτι δεν θα δούμε τόσο ωραία χρώματα στους ουρανούς μας γιατι το "AEGEAN" μπαίνει σε δεύτερη μοίρα...
 
Re: The Colors of Aegean

Η ιδεα του 2ου logojet/livery (αν το γραφω σωστα) που ποσταρε παραπανω ο φιλος "cbarbas" ομολογουμενως ειναι πολυ πιο εντυπωσιακη αισθητικα απο αυτη που φαινεται να ετοιμαζει η Aegean...με μια απλη γραφη της ηλεκτρονικης διεύθυνσης visitgreece.gr οπως ανεφερθηκε επισης παραπανω!

Θυμαμαι το 1997 η British Airways σε μια προσπαθεια να προσελκυσει πελατες ειχε δωσει σε διεθνεις καλλιτεχνες και της ζωγραφισαν το πισω φτερο απο 10 αεροσκαφη που ηταν πολυ εντυπωσιακα. θα μου πεις εδω ειναι Ελλαντα :) απλως εκεινο το διαστημα ταξιδευα συχνα στο εξωτερικο και οπου εβλεπα τα αεροσκαφη της British μου ειχαν κανει πολυ μεγαλη εντυπωση. Ειδικα τωρα που η Aegean αυξησε τις συχνοτητες πτησεων σε καποιες πολεις του εξωτερικου kai στους χαλεπους καιρους αεροπορικων μετακινησεων που διανειουμαι, μια παρομοια ιδεα θα ηταν πολυ καλη διαφημιση για την Ελλαδα και φυσικα περισοτερα εσοδα για την εταιρια...
Αλλα θα μου πειτε παλι (και θα εχετε και δικιο) τι μας λες? ξεχασες προσφατα τι ντορος εγινε με το logo της Omympic Air και που τελικα κατεληξαν!!!
 

Attachments

  • British Tail Art.jpg
    British Tail Art.jpg
    225,1 KB · Προβολές: 3.411
The "G" of Aegean

Επ' ευκαιρία της παραλαβής νέας παρτίδας μεταχειρισμένων αεροσκαφών στην Αιγαίου, εξακολουθεί να παραμένει η εξής απορία:

Υπάρχει κάποιος λόγος που η Αιγαίου χρησιμοποιεί άλλη γραμματοσειρα στο λογότυπο της εταιρικής της επικοινωνίας και άλλη στο λογότυπο του livery του στόλου; Δείτε το "G" στο λογότυπο και δείτε το ίδιο γράμμα στα αεροσκάφη του στόλου (ακόμα και επάνω στις νέες παραλαβές, που βάφτηκαν πριν 10 μέρες).
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

Πάντως να επισημάνω την ατυχή, κατ' εμέ, επιλογή της εταιρίας όσο αφορά το μονόχρωμο βάψιμο των sharklets σε αυτό το σκούρο μπλε κατά τα 3/4 που δεν βλέπω να έχει κάποια συνοχή με το συνολικό livery της εταιρίας. Οκ, είναι το χρώμα των γλάρων αλλά και πάλι "γράφει" άσχημα. Μην ξεχνάμε ότι με έξυπνο χρωματισμό, το μέγεθος των sharklets δίνει σαφώς καλύτερη συνολική εικόνα εξωτερικά στο ίδιο το αεροσκάφος αλλά και άκρως θετική εικόνα στους επιβάτες όπου το βλέπουν καθ' όλη τη διάρκεια της πτήσης. Νομίζω ότι μια έξυπνη παραλλαγή του λογότυπου, ακόμα και πάνω στο ήδη υπάρχον μπλε χρώμα, θα έδειχνε ιδανικό.
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

Ότι ποιο βαρετό σε liveries η Αίγαιου η olympιc air κλασεις ανώτερη! Κακογουστια τίποτα άλλο!
 
Top