Astra Airlines

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Το DIR κάνει δρομολόγια κι αν ναί πού;
 
Μόλις "εθεάθη" sto fr24 να κάνει το SKG-KLX. Λογικά θα κάνει και το SKG-CFU μετά!
 

Attachments

  • SXDIR.jpg
    SXDIR.jpg
    111,1 KB · Προβολές: 7.364
Το περιέργο στο fr24 είναι ότι το κάνω search με το reg και δέν μου βγάζει τίποτα :? :D Τέλοσπαντων,έχω την εντύπωση οτι σήμερα έκανε και την πρωινή Α2 205/07 SKG-JKH-SKG έστω κι άν το είδα απο μακριά.
 
Χθες περπατώντας στο κέντρο της Κοζάνης γύρω στις 10 παρά το πρωί, ακούω ξαφνικά jet Κινητήρες σχετικά χαμηλά. Ήταν το Avro που απογειώθηκε από Κοζάνη προς Καστοριά. Μου έκανε εντύπωση πως πέρασε από διαφορετική διαδρομή από την κλασική γύρω απ' την Κοζάνη κι επίσης πως ήρθε πάλι το Avro επειδή είχαν πει πως από 01 Ιουνίου θα έρχονται με το ATR. Εκτός κι αν ήταν γεμάτο το αεροπλάνο και δεν έφτανε το ATR... :D :D
 
GP707":2nbd78zj said:
Μετά από λίγο ψάξιμο και πηγές, το ένα ATR θα πρέπει να είναι το cn 278 που είχε πάει SOF από τις 29/4 και το άλλο (μάλλον το SX-DIR) πρέπει να είναι το cn 130 (πρώην LZ-ATS) που ήταν stored ολόλευκο στη Σόφια από πέρσι και είχε χρησιμοποιήσει παλαιότερα και η Athens Airways .
Τελικά τα c/n των 2 ATR42 δεν έχουν επιβεβαιωθεί ακόμα... :rolleyes:
 
H UTAIR πάντως (το DIR φέρει τα χρώματα της χωρίς το λογότυπο της εταιρίας) έχει stored 3 atr 42-320..τα VP-BCA , VP-BLJ και VP-BLN...σύμφωνα πάντα με το airfleets.net..
 
Όπως πολύ σωστά παρατήρησε και ο προλαλήσας, λύθηκε το μυστήριο των ATR42. Το SX-DIR είναι το 278 και το SX-DIQ το 255. Και τα δύο πρώην UTAir. 1 στα 2 με την... μαντεψιά μου! :oops:
 
Τρείς πόζες του SX-DIR χτές,στο συννεφιασμένο JKH 1 , 2 , 3 :cool:

Το SX-DIQ να υποθέσω δέν έχει έρθει ακόμα ε; Σε μάς την πρωινή για Θεσσαλονίκη την κάνει το SX-DIR,το δρομολόγιο για Αθήνα το SX-DIP και την βραδινή για SKG το SX-DIZ(πού και πού βέβαια αλλάζουν αυτά,με το DIP να κάνει και Σαλονίκ).
 

Attachments

  • sxdiq.jpg
    sxdiq.jpg
    82,4 KB · Προβολές: 5.418
GP707":2bj7zcxm said:
Όπως πολύ σωστά παρατήρησε και ο προλαλήσας, λύθηκε το μυστήριο των ATR42. Το SX-DIR είναι το 278 και το SX-DIQ το 255. Και τα δύο πρώην UTAir. 1 στα 2 με την... μαντεψιά μου! :oops:
Νέα πληροφορία λέει ότι το SX-DIQ δεν είναι το cn 255 αφού το αντίστοιχο αεροσκάφος (VP-BLJ) είναι ακόμα stored στo MGL. Ψάχνουμε...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top