Blue Bird Airways

Αλκιβιάδης":1r38jvw0 said:
Tι σχεση εχει το ενα με το αλλο;

Θέλω να πω γιατί προτιμά προσωρινό lease έναντι ενός ανεπτυγμένου μόνιμου στόλου.

Η Άστρα επί παραδείγματι το '08 που ξεκίνησε είχε 2 αεροπλάνα ενώ τώρα έχει 5 (1 lease). Θέλω να βλεπω τις εταιρίες μου να αναπτύσσονται, πως το λενε...
 
Mα οι δυο εταιρειες εχουν διαφορετικο business plan! Η ΒΒ κανει τσαρτερ, η Α2 εχει σταθερο δικτυο ΣΥΝ τσαρτερ!
 
Καλησπέρα, γνωρίζουμε εαν ηταν κάτι προγραμματισμένο ή βλαβη
 

Attachments

  • Screenshot (1037).gif
    Screenshot (1037).gif
    348,5 KB · Προβολές: 5.086
Ειχε ενδειξη για προβλημα στα flaps και γυρισε πισω.
 
Καλησπέρα παιδιά!!!
Είμαι νέο μέλος του forum και γενικά δεν έχω προηγούμενη εμπειρία (επαγγελματική) σε αεροπορικές.. Μου ήρθε ένα mail για συνέντευξη στη bluebird για το purchasing department.. Υπάρχει κανείς που να εργάζεται στην εταιρία ώστε να μου δώσει πληροφορίες?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
:D
 
Καλως ηρθες εδω. Διαβασε τις προηγουμενες σελιδες, νομιζω μπορεις να κανεις ετσι μια εικονα.

Φιλικα
Στεφος
 
Τις διάβασα τις διάβασα!!! απλά ήθελα να μάθω περισσότερα για τη δουλειά στο συγκεκριμένο τμήμα, για το εργασιακό περιβάλλον κλπ
:D
 
Ξέρει κανείς αν έχουν αρχίσει τσάρτερ φέτος ;
Στο FlightRadar24 πάντως δεν βλέπω κίνηση.
 
Έχουν ξεκινήσει κανονικότατα. Δεν εκπέμπουν σε ADS-B τα αεροπλάνα τους και δεν φαινονται στο fr24.
 
Έχουν φέρει και κανένα μαντ ντογκ ή τίποτις άλλο; To TZE πάντως το πιάνει, φαίνεται ότι έχει μετακομίσει εκεί όπου υπάρχει παντεσπάνι για όλους και βγάζει τίμια και χαλαρά τον άρτον τον επιούσιον με 1-2 πτήσεις/μέρα.
:arrow: http://www.flightradar24.com/data/airplanes/sx-tze/
 
Top