RHO/LGRP TRAFFIC

  • Thread starter panos
  • Ημερομηνία δημιουργίας
To 'χουν τρελάνει στο VKO-AYT το EI-XLN! Όλη τη βδομάδα αυτή τη δουλειά κάνει! :rant: :rant:

Σπιτικά ενδιαφέροντα:

Οι τίτλοι της Travel Service κοσμούν πλέον και ά/φη Τυνησιακού νηολογίου! Εδώ στο A320 TS-INQ.

Πρωτη χρονία για την Royal Flight η οποία στέλνει εδώ 737 και 757!

H Enter έχει παρατήσει πια τα 734 και στέλνει 738WL.

H blue Panorama έχει μείνει δυστυχώς μόνο με 733.

Αντιθέτως μας τιμά φέτος με 2 767 καθε Σαββατο πρωί αλλά εδω έχω ένα 738με τα "νεα" winglets.

Η αγαπημένη Transearo μας κάνει σκωτσέζικα ντους φέτος φέρνοντας εναλλάξ 738-744. Εδω ένα 738.
(πώς να το πάρει αφού δεν είχες βάλει το http://)

Η Austrian έγινε ακριβοθώρητη μετά το τέλος των 5 εβδομάδων με 8 πτήσεις κάθε Τρίτη στα μεσα Μαίου. Εδω ένα fokkerάκι.

Και μια windrose μέσα στο δειλινό

Για το τέλος άφησα το "χαρούμενο" (και κάτασπρο) CRJ της Air Nostrum.
 
solro":1zwnbp7k said:
To 'χουν τρελάνει στο VKO-AYT το EI-XLN! Όλη τη βδομάδα αυτή τη δουλειά κάνει! :rant: :rant:
Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι θα πετάει μόνο για AYT και AER, ίσως να έχει διαφορετικό configuration. Eύχομαι πάντως να μας έρθει έστω και μια φορά...
 
Σήμερα κατά τις 21:40 ξεκίνησα από Κρεμαστή για Ρόδο. Λίγο μετά, στο ύψος του κινέζικου βλέπω φώτα στον αέρα σε περίεργη όμως πορεία. Στην αρχή σκέφτομαι ελικόπτερο. Όσο προχωρούσα διαπίστωσα ότι ήταν αεροπλάνο ίσως στο πιο περίεργο approach που έχω δει ποτέ μου. Θα μπορούσα εύκολα να είχα τρακάρει γιατί πρόσεχα πιο πολύ να δω τι αεροπλάνο είναι για να το δω μετά στο fr24.

Τελικά, 763 της Transaero. http://www.flightradar24.com/data/fligh ... 7/#6b788af


Κάτι άλλο άσχετο. Ξέρει κανείς από που βγαίνουν οι επιβάτες των ιδιωτικών; Βγαίνουν από 'κει που βγήκε πέρσι ο κινέζος ή κανονικά απ' το τέρμιναλ;
 
Εμένα μου φαίνεται σαν missed approach αν κρίνω από την εικόνα, όμως ακόμα κι έτσι να ήταν κάτι δεν κολλάει γιατί θα έπρεπε να κατευθυνθεί το αεροσκάφος στο RDS VOR είτε ήταν ils είτε visual το approach, που πιο πολύ για visual φαίνεται. Μάλλον καταναλώνουν αρκετή vodka εκεί στην transaero (humor κάνω :D)
 
wolfsburger":kkzfbiak said:
Κάτι άλλο άσχετο. Ξέρει κανείς από που βγαίνουν οι επιβάτες των ιδιωτικών; Βγαίνουν από 'κει που βγήκε πέρσι ο κινέζος ή κανονικά απ' το τέρμιναλ;

Κανονικα απο το terminal.
 
Το SX-DGY μας τίμησε την προηγούμενη Κυριακή με την παρουσία του μια λογική ώρα οπότε προφανώς το πιάσαμε.

-------SPITIKA MODE ON--------
Την Τετάρτη πέραν των γνωστών εμφανίστηκε και ένα 767 της Jetair.

όπως και ένα Α321 του Θώμα του Σκανδιναβού με sharklets και full-νέο-livery!

H Eurovision μπορεί να τελείωσε αλλά η austrian μας λέει ακόμα να πάμε.

Η Nordstar μας είχε ξεχάσει για 1-2 σεζόν αλά εμφανίστηκε πάλι φέτος.

Bρεξει χιονίσει (και πτωχεύσει) ο Ηρακλής θα έρχεται!!!

Mετά το περσινό Corendon-Ukraine International τώρα έχουμε το Corendon-Orenair.

Η Jettime έκανε θυγατρική στη Φινλανδία οπότε κολλησαν ένα 'Η' πάνω από το 'Υ' και έτοιμο.
-------SPITIKA MODE OFF--------

Το Σάββατο 4/7 έσκασε μύτη το νέο 747 της Transaero (ΕΙ-XLO) με τα αποτυπώματα από παλάμες διάσημων για φιλανθρωπικό σκοπό!!!!!!
 
H Νοrdwind μας στέλνει (και) 777 φετος. Ενα από αυτά έφτασε μέχρι το airliners.net!!!

Και τα αξιοπρόσεχτα σπιτικά της βδομάδας που πέρασε.

To Fokker της Carpatair μας επισκέπτεται και φέτος από BGY για λογαριασμό της Γερμανική Avanti Air η οποία λογικά εκτελεί charter για κάποιον άλλο.

Δεν συνηθίζω να ανεβάζω biz-jets αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ στο τόσο όμορφο Gulfstream (N44GV)

H Ellinair έστειλε μια για μόνο μια πτήση ένα από τα 733 της.

Καναδικό leased 738 με τίτλους smartwings!

Πρώτη φορα βλέπω Κροατικό νηολόγιο (9A-SLA)! Και μάλιστα σε κουραμπιέ Α320 που πετάει για την Smartlynx!

To ΟD-HAJ απέκτησε τίτλους "Wings of Lebannon" και βάφτηκε(;) φέτος.

Και τέλος το SP-ENU με "λειψό" livery.
 
Ωραίος :cool:

Σήμερα η ΒΑ2556 από LGW έρχεται με ΖΤ 752 (G-ZAPX) ελλείψει α/φών. Κατα σύμπτωση το θέμα της έλλειψης συζητιέται στο a.net σήμερα. Ακόμη, μη ξεχνάμε, η ΤΟΜ2658 απόψε με 787 :cool:

Επίσης, βλέποντας αυτό θυμήθηκα ότι κάπου πήρε το μάτι μου πώς η συγκεκριμένη αεροπορική θα αντικαταστήσει τη Yamal τον Αύγουστο. Θα μας στείλουν άραγε Yak ή Ε95 :?:
 
Top