LGIO/IOA Ioannina traffic

Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Ναι ήταν το HA-YFK απο Πεσκάρα και μετά έφυγε για Ουγγαρία. Δεν εκπέμπει σε ADS-B το συγκεκριμένο α/φ γι'αυτό και δε φαίνεται στο fr24. Ο λόγος της επίσκεψης άγνωστος σε μένα.
 
Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε spinal για το χρόνο που διέθεσες για αυτή την πληροφορία. Και πάλι ευχαριστώ. :D :D :great: :great:
 
Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Η aegean στα Ιωάννινα συνεχώς μας εκπλήσσει σήμερα και ώρα 10:10 αντί του dh 4 δρομολόγησε το 320 (sx-dvw). Πάντως στο timetable της δείχνει μόνο dh4. Για την επίσκεψη του ας μας διαφωτίσει κάποιος.
 
Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Σήμερα το πρωί με ενημέρωσαν (γιατί κοιμόμουν, παρά το ότι μένω σε απόσταση αναπνοής από το αεροδρόμιο), ότι προσγειώθηκε περί τις 10:00 ένα glf 4sp από Αθήνα. ξέρει κάνεις τίποτα?
 
Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Όποιος κοιμάται, δε βλέπει αεροπλάνα. ΚΑΝΟΝΑΣ !!!
 
Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Σωστός o doctor.Ναι το ξέρω ότι δεν βλέπεις αεροπλάνα αν κοιμάσαι. Αλλά τι ήταν? Δηλαδή registration, εταιρία κλπ. Αεροπλάνα βλέπω και στον ύπνο αλλά τι να κάνουμε σήμερα είχα βαρύ ύπνο. Εγώ όταν ακούω αεροπλάνα και κοιμάμαι πετάγομαι από το κρεβάτι.πίσω στο θέμα μας. :D :D :D :D :D :D
 
Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Μην ανησυχείς μικρέ, εγώ τι να πω που τις προάλλες έχασα το 345 λόγο ύπνου, εγκεφαλικού ύπνου γιατί δε με έκοψε να κοιτάξω από το παράθυρο. Εμένα μου θυμίζεις, που στην ηλικία σου είχα κάνει επιστράτευση από ασύρματο μέχρι και τηλεσκόπιο :great:
 
Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Ακριβώς, γίνονται και αυτά καμιά φορά!!!!!!!! :great:
 
Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Η Αντζελίνα τζολί στα Ιωάννινα ιδού η απορία;
Για διαβάστε αυτό άρθρο: http://www.vimanews.gr/index.php?option ... &Itemid=76 :D
Ένα άλλο θέμα άλλου site αναφέρει ότι τα ιδιωτικά αεροπλάνα στράφηκαν προς το αεροδρόμιο Ιωαννίνων και δεν προτιμούν της Κέρκυρας ή του Πρέβεζας λόγω φόρων αεροδρομίων. για διαβάστε αυτό το άρθρο για να δείτε την αλήθεια:epirusgate.blogspot.gr/2015/07/lear-jet.html :D
Λέτε το αεροδρόμιο Ιωαννίνων να γίνει ένα νέο αεροδρόμιο όπως το isle of man ή σαν αυτό της st monica και η νέα του ονομασία να είναι international private airport ioannina''king pirros'';
 
Re: LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Καταρχάς οι φόροι των αεροδρομίων είναι ίδιοι σε όλα τα αεροδρόμια πλην ΕλΒεν. Τα κόστη handling είναι διαφορετικά (αλλά όχι πολύ). Ο λόγος που βλέπετε και θα βλέπετε πιο πολλά ιδιωτικά να σας έρχονται είναι το περιορισμένο πάρκινγκ στους Κορφούς:
NOTAM A0731/15 - DUE TO PARKING LIMITATIONS: GENERAL AVIATION,BUSINESS AMD MILITARY FLIGHTS MUST REQUEST WRITTEN APPROVAL BY LGKR AIRPORT AUTHORITIES 48 HOURS PRIOR TO ARRIVAL
Τόσο περιορισμένο, που long stay πάνω από λίγες μέρες δε δίνου(μ)νε πλέον. Ο M-JOLYς συγκεκριμένα έχει ένα σωρό βίλες και κότερο στην Κέρκυρα, και πάντα μένει πολλές μέρες...Απλά λοιπόν βγήκε προς αναζήτηση πάρκινγκ. Η Αντζελίνα δεν γνωρίζω αν ήρθε σε εμάς τώρα, πάντως πριν 5 χρόνια που είχε έρθει δεν το έμαθε κανείς :mrgreen:
 
Top