Γενικές ερωτήσεις για πτήσεις με ryanair

Όσες φορές έχω ταξιδέψει μαζί τους φωτογραφίες έβγαλα κανονικά. Εξαιρείται η απογείωση προσγείωση που μου έκαναν παρατήρηση μια φορά μόνο γιατί τραβουσα βίντεο.

Η άλλη σειρά έχει να κάνει με την προτεραιότητα επιβιβασης. Όταν πας στο gate θα πας στην ουρά που λέει "Other Q" και όχι "Priority Q"

Have a nice trip
 
Σας ευχαριστώ όλους για την διευκόλυνση μιας και είναι το πρώτο μου ταξίδι εκτός Ελλάδας.
 
Πρόκειται να ταξιδέψω με την ryanair έχω ήδη κάνει ένα online-check in και έχω και το χαρτί της αναχώρησης και της άφιξης. Πρέπει να κάνω και δεύτερο online-check in;
 
Απο τη στιγμη που εχεις το boarding pass και δεν υπαρχουν drop off baggage πας κατευθειαν στην πυλη επιβιβασης χωρις καμια αλλη διαδικασια :)
 
Καλησπερα! Εχω κλεισει εισιτηριο για να ταξιδεψω απο Χανια-Αθηνα οπου σπουδαζω. Το θεμα ειναι οτι κατεβηκα κρητη πριν μια εβδομαδα και ξεχασα την ταυτοτητα μου! Δεν εχω διαβατηριο ουτε και διπλωμα αυτοκινητου! Στο site της ryan air λεει στα καταλληλα ταξιδιωτικα εγγραφα: "επίσημο έγγραφο με φωτογραφία του επιβάτη (η φωτογραφία του προσώπου θα έχει τη σφραγίδα ή μέρος αυτής)". Το μονο που εχω ειναι το φοιτητικο μου πασο, και ενα βιβλιαριο υγειας της μητερας μου οπου μεσα ειμαι και εγω και ο αδερφος μου με φωτογραφιες σφραγιδες ολα! Μπορω να χρησιμοποιησω ενα απο αυτα ή θα εχω προβλημα? ευχαριστω!
 
Οι ταυτότητες πλέον βγαίνουν σε μία μέρα.
Δες εδώ για περισσότερες πληροφορίες.
 
Εγω θα σου ελεγα να παρεις ενα τηλέφωνο στην ryanair και να ρωτήσεις να εισαι σίγουρος.. Αμα σου πουν οτι δεν γίνεται να ταξιδεψεις με το πάσο, νομίζω γίνεται να παρεις ενα εγγραφο απο το αστυνομικό σου τμήμα (ταυτοπροσωπια) και να ταξιδεψεις με αυτο..Δεν ειμαι σίγουρος ομως.
Σιγα μην βγαλει καινουρια ταυτοτητα για ενα ταξίδι..
 
Μιλησα με εκπροσωπο της ryanair και μου ειπε πως εφοσον εχει το πασο την φωτογραφια μου ναι μπορω να ταξιδεψω αλλα να ρωτησω στο αεροδρομιο για να ειμαι σιγουρος και απο εκει. πηρα ενα σορο τηλεφωνα και κανεις δεν ηξερε. πηγα και στο αστυνομικο τμημα ηρακλειο και μου ειπαν οτι ναι με το βιβλιαριο μπορω, αλλα δεν νομιζω οτι ο αστυνομικος ηταν σιγουρος μιας και ειχε κλεισει το τμημα των ταυτοτητων και δεν ηταν ο υπευθυνος. παρολα αυτα εχω και μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου και ειναι και επικυρωμενη απο δημοσια αρχη. με την φωτοτυπια δεν θα μπορεσω να ταξιδεψω?
 
xkap":13pvkodw said:
Καλησπερα! Εχω κλεισει εισιτηριο για να ταξιδεψω απο Χανια-Αθηνα οπου σπουδαζω. Το θεμα ειναι οτι κατεβηκα κρητη πριν μια εβδομαδα και ξεχασα την ταυτοτητα μου! Δεν εχω διαβατηριο ουτε και διπλωμα αυτοκινητου! Στο site της ryan air λεει στα καταλληλα ταξιδιωτικα εγγραφα: "επίσημο έγγραφο με φωτογραφία του επιβάτη (η φωτογραφία του προσώπου θα έχει τη σφραγίδα ή μέρος αυτής)". Το μονο που εχω ειναι το φοιτητικο μου πασο, και ενα βιβλιαριο υγειας της μητερας μου οπου μεσα ειμαι και εγω και ο αδερφος μου με φωτογραφιες σφραγιδες ολα! Μπορω να χρησιμοποιησω ενα απο αυτα ή θα εχω προβλημα? ευχαριστω!
Πώς κατέβηκες Κρήτη;
 
καλησπερα εχω κανει κρατηση με επιστροφη . εαν δεν εμφανιστω στην αναχωρηση θα εχω καποιο προβλημα στην επιστροφη?ευχαριστω
 
Top