Skygreece Airlines

Καλησπέρα στην κοινότητα.
Επειδή δεν τα ξέρω καλά τα αεροπορικά, τι άρθρο είναι αυτό η skygreece δεν έκλεισε;
Πιστεύουν ότι θα ξαναπετάξουν;
http://www.ypodomes.com/index.php/liman ... E%B7%CF%82
 
To "άρθρο" γράφει μεσα σε ενα σημείο "για τους ομογενής", οποτε θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω για την αυθεντικοτητά του ...
 
Δεν μου άρεσει ότι τα ρίχνει όλα στην οικονομική κρίση, εύκολη δικαιολογία.
 
biglarry":we2uwni0 said:
Επειδή δεν τα ξέρω καλά τα αεροπορικά, τι άρθρο είναι αυτό η skygreece δεν έκλεισε;
Πιστεύουν ότι θα ξαναπετάξουν;
http://www.ypodomes.com/index.php/liman ... E%B7%CF%82

Πάρα πολύ περίεργο. Νομίζω ότι ανέφεραν παλαιότερα ότι έκλεισαν προσωρινά λόγω capital controls. Αν ξαναπέταξουν, τι αεροσκάφη θα χρησιμοποιήσουν; Τον Ταξιάρχη, που είναι στο Τορόντο; Αλλά, το καλό είναι (και ελπίζουμε να γίνει), να ξαναπετάξει η Skygreece! :thx:
 
Stelionas":1vccz6gf said:
Αλλά, το καλό είναι (και ελπίζουμε να γίνει), να ξαναπετάξει η Skygreece! :thx:

Για ποιό λόγο είναι καλό να ξαναπετάξει ? Για κάνε μας μία καλή ανάλυση ...
 
Με τι μούτρα θα ξανανοίξει την εταιρία; απορώ πραγματικά, πώς θα τους προτιμήσει ο κόσμος μετά από αυτήν την συμπεριφορά τους,που παράτησαν τόσο κόσμο στα αεροδρόμια δίχως μια ενημέρωση. Επίσης με τι αεροσκάφος θα πετάξουν, με το 767 που είναι παλιό; κανονικά το αεροπλάνο που θα έπρεπε να είχαν είναι ένα καινούργιο.
Και το σημαντικότερο, που θα βρούν τα λεφτά να την ξανανοίξουν; Λένε στην δημοσίευση που ανέβασε ο biglarry ότι συζητούν με επενδυτές, είμαι σίγουρος με την κατάσταση της χώρας μας που δεν διασφαλίζει κάποια στοιχειώδης ασφάλεια για τα χρήματα, ότι θα αποτύχουν παταγωδώς.
Βέβαια ο χρόνος θα δείξει την πορεία των εξελίξεων. Για να δούμε............ :rant: :rant: :wall: :wall: :with:
 
flying Doc":2my2r8zf said:
Stelionas":2my2r8zf said:
Αλλά, το καλό είναι (και ελπίζουμε να γίνει), να ξαναπετάξει η Skygreece! :thx:

Για ποιό λόγο είναι καλό να ξαναπετάξει ? Για κάνε μας μία καλή ανάλυση ...

Είναι καλό, γιατί αντικατηστά την ΟΑ που δεν κάνεις πτήσεις προς Αμερική εδώ και 6 χρόνια, μάλιστα ένας από τους αρχικούς σκοπούς ήταν να την αντικαταστήσει (εκτός από το να ενώσει την ομογενεία). Επίσης, πες τώρα ότι θες πας απευθείας πτήση προς Αμερικη. Πρέπει να περιμένεις το καλοκαίρι για να ξεκινήσουν οι πτήσεις της Delta, American, Air Canada και United (από το 2016)! :wall: :wall: Όμως η Skygreece θα τις έκανε όλο τον χρόνο (κάτι τέτοιο δεν έκανε η ΟΑ; ).
 
Δηλαδή με ενδιάμεσο σταθμό απαγορεύεται να πας Αμερική; Ή αν καίγεσαι να πας Αμερική λόγω δουλειάς η για κάτι άλλο θα περιμένεις το καλοκαίρι για να πας...
 
Stelionas":181f1eaq said:
Όμως η Skygreece θα τις έκανε όλο τον χρόνο (κάτι τέτοιο δεν έκανε η ΟΑ; ).
Ακριβώς. Θα! Και τι έκανε; Άφησε χιλιάδες κόσμο στα αεροδρόμια της Ελλάδας και του Καναδά αβοήθητο. Και μην ξανακούσω ότι έφταιξαν τα capital controls, γιατί δυστυχώς αυτήν την δικαιολογία αναπαράγουν πολλοί και ειλικρινά δεν ξέρω γιατί την πιστεύουν.
 
Τα capital ητανε το κερασακι στο λαμογιοκολπο τους....
 
Top