Emirates cabin crew

Re: Emirates,διαμονή στην Ελλάδα;

Το ξεχνας αυτο για την emirates
 
Re: Emirates info

Silvi":1mq5sigj said:
Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου !!! Για την ωρα αναμονή ...
Silvi η περίοδος αναμονής είναι λίγο μεγάλη μετά το fi και διαφέρει για τον εκάστοτε applicant οπότε θα πρέπει να έχεις πολύ υπομονή!Συνήθως απαντούν μέσα σε 6-8 εβδομάδες!Εγώ περίμενα 6 μέχρι να λάβω το unsuccessful mail...Μπορείς να τσεκάρεις όμως και στο προφιλ σου στην ιστοσελίδα τους.Μερικές φορές αργεί το golden call ενώ το status εκεί είναι ήδη Joining Formalities In Progress!Καλή επιτυχία και μην το βάζεις κάτω!!!
 
Re: Emirates info

Προς ariel37

Μπορεις να φυγεις οποτε θελεις απο το Ντουμπαι, κανεις δε θα σε εμποδισει.
Αν φυγεις μεσα στους πρωτους 6 μηνες υπολογισε παρακρατηση τουλαχιστον 2000 € απο τον τελευταιο μισθο σου, ενω αν φυγεις μεσα στον πρωτο χρονο ειναι πολυ λιγοτερα εως αμελητεα..

Γνωμη μου ειναι αν ερθεις να δωσεις χρονο στον εαυτο σου, να προσαρμοστεις και μετα βλεπεις..

Ολα τα πληρωματα εχουν βαση στο Ντουμπαι, ειμαστε πανω απο 20.000 ατομα καμπινα.

Οι προσληψεις για εδαφος στην Ελλαδα ειναι ελαχιστες απ οσο ξερω, αλλα μπορεις να αναζητησεις στο σαιτ ευκαιρειες στην υπολοιπη Ευρωπη, η μεσω internal vacancies , οταν με το καλο ερθεις Ντουμπαι.

Καλη επιτυχια!!!!
 
Re: Emirates info

Με ύψος 1,55 και φτανω τα 2,02 μετρα με τα χερια στην αναταση.Πιστευεται οτι δεν θα μπορουσα να εργαστω σε καποια εταιρια ως αεροσυνοδος η σιγουρα θα κοπω λογο υψους ακομα και αν προυποθετω ολα τα υπολοιπα ??? :( :?
 
Re: Emirates info

Δοκιμασες στις μυτες των ποδιων σου?
 
Re: Emirates info

Με τα νύχια άκοφτα, κατά προτίμηση.
 
Re: Emirates info

ναι το δοκιμασα με το ενα χερι πανω και μυτες φτανω σχεδον 210 ενω με τα 2 χερια στην αναταση και μυτες φτανω λιγοτερο! πιστευεται δεν θα μπορουσα να εργαστω σε καποια εταιρια?
 
Re: Emirates info

Εμεις πιστευεται πως οχι...
 
Re: Emirates info

ursus":3ce6nmcd said:
Silvi":3ce6nmcd said:
Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου !!! Για την ωρα αναμονή ...
Silvi η περίοδος αναμονής είναι λίγο μεγάλη μετά το fi και διαφέρει για τον εκάστοτε applicant οπότε θα πρέπει να έχεις πολύ υπομονή!Συνήθως απαντούν μέσα σε 6-8 εβδομάδες!Εγώ περίμενα 6 μέχρι να λάβω το unsuccessful mail...Μπορείς να τσεκάρεις όμως και στο προφιλ σου στην ιστοσελίδα τους.Μερικές φορές αργεί το golden call ενώ το status εκεί είναι ήδη Joining Formalities In Progress!Καλή επιτυχία και μην το βάζεις κάτω!!!
Να είσαι καλά!Άργησα λίγο να το δω ελπίζω όμως να είχες απάντηση και μάλιστα θετική!!
 
Re: Emirates info

Rallia, καμια φορα η open day ή η assesment day ξεκιναει με το reach test, αν δεν το φτασεις φευγεις.
Κανε streching στο σπιτι σου μεχρι να το φτασεις.
Την πρωτη φορα που πηγα εγω, το τεστ ηταν μετα το γκρουπ ακτιβιτι κ κοπηκα εκει. Ημουν η μονη που κοπηκε εκει κ ηταν ολες γυρω στο υψος μου (1.65), εννοειται ειχε κ πολυ πιο ψηλες.
Μου δωσανε δυο ευκαιριες κ απετυχα. Εκανα στο σπιτι εξασκηση κ το εφτασα. :D
 
Top