Γενικές (αεροπορικές) απορίες !!!

Έχω μια απορία.
Επειδή σε λίγες μέρες πετάω θα ήθελα κάποιος να μου πει αν γνωρίζει το εξής: γίνεται να ζητήσω από την αεροσυνοδό να πάρει το κινητό μου και να το δώσει στον πιλότο για να τραβήξει βίντεο όταν θα προσγειωνομαστε στα Γιάννενα;

Δηλαδή θέλω να γνωρίζω τι να κάνω και πως να της το ζητήσω.
 
Έχω την εντύπωση, πως ένας πιλότος έχει πιο σοβαρές δουλειές, από το να τραβάει βίντεο, ειδικά όταν έχει να προσγειώσει ένα αεροπλάνο.
 
Να το θέσω αλλιώς. Έχω δει στο (YouTube) βίντεο από το πιλοτήριο και λόγω αυτού θέλω και εγώ να τραβήξω ένα τέτοιο βίντεο,πώς γίνεται να κάνω μια βιντεοσκόπηση από το πιλοτήριο,από ποιον θα πάρω την άδεια;

Αυτό ήθελα να ρωτήσω.
 
Μόνο αν το επιτρέψει ο κυβερνήτης μπορείς να μπεις και να τραβήξεις βίντεο απλά τα πράματα!!
Αλλιώς απ΄το παράθυρο.
Πιθανότητα για το πρώτο 10%.... :mrgreen:
 
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.
Άρα να μην ελπίζω σε πολλά και με αυτά που γίνονται τελευταία.

(Όμως ας έχουμε και την πιθανότητα 10% μιας που είμαι και μικρός γιατί και την προηγούμενη φορά που πήγα Αθήνα ο πιλότος με έβαλε μέσα στο πιλοτήριο στην αριστερή θέση,φυσικά όταν βρισκόμασταν στο έδαφος.)
 
Αγαπητέ συμφορουμήτη μακάρι να πέσεις σε φιλικό και χαλαρό πλήρωμα και να τραβήξεις αυτήν την απίστευτη στιγμή και γιατί όχι και όλη τι διάρκεια της πτήσης . Καλή επιτυχία . :great:
 
aris320":14jj2avn said:
Να το θέσω αλλιώς. Έχω δει στο (YouTube) βίντεο από το πιλοτήριο και λόγω αυτού θέλω και εγώ να τραβήξω ένα τέτοιο βίντεο,πώς γίνεται να κάνω μια βιντεοσκόπηση από το πιλοτήριο,από ποιον θα πάρω την άδεια;

Αυτό ήθελα να ρωτήσω.

Ελα, αν και δεν είναι Ιωάννινα! Δείχνε το στους φίλους σου και πες οτι είναι δικό σου! :mrgreen: :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=L23kNqjEHoo
 
Re: Israel,Tel Aviv

Γνωρίζετε γιατί η πτήση μου απο Ιορδανία προς Κων/Πολη πέρασε πάνω απο το Ισραήλ ενώ η αντίστοιχη Κων/Πολη-Ιορδανία πήγε μέσω Αιγύπτου;
 
Re: Israel,Tel Aviv

Τι εννοείς; Με στάση στην Αίγυπτο ή πέρασε απλά από επάνω; Αν περασε απλα από πάνω ίσως το εκανε λογω καιρικών συνθηκών.
 
Μπορείς να μας πεις ποια πτήση ήταν η από κ ποια η προς; Σίγουρα δεν ήταν λόγω καιρού. Ή απάντηση βρίσκεται στο με τι εταιρεία πέταξε από κ προς Ιορδανια.
 
Top