Εξετάσεις στην ΥΠΑ ATPL για theory credit

απόσο ξέρω κανένας απο κανέναν.οι ερωτήσεις του μπρίστολ είναι απο το feedback παλιών μαθητών που δίνουν εξετάσεις σόλη την ευρώπη αλλά περισσότερο στην CAA και κάθε φορά που εμφανίζεται καινούργια ερώτηση την προσθέτουν στο database.αυτή η δουλειά γίνεται 12 χρόνια τώρα γιαυτό και υπάρχουν τόσες πολλές ερωτήσεις και οι περισσότερες είναι αυτούσιες όπως στις πραγματικές εξετάσεις.με την εφαρμογή της ΕΑSA τα λάθη των περισσότερων ερωτήσεων έχουν διορθωθεί και έχουν προστεθεί αρκετές καινούργιες ερωτήσεις οι οποίες ακόμα δεν έχουν πέσει στους μαθητές.γιαυτο και δεν υπάρχουν και στο μπρίστολ.
 
Γεια σας,
Εχω την εξης απορια:
Σκεφτομαι να κανω εξαποστασεως τα μαθηματα για το atpl στο bristol gs. Μαζι με το υλικο παρεχουν την δυνατοτητα παρακολουθησης καποιων μαθηματων στις εγκαταστασεις τους,για επιλυση αποριων κλπ.
Εστω λοιπον οτι ξεκιναω με την bristol, μπορω να δωσω εξετασεις στην ΥΠΑ; η πρεπει να δωσω στο Η.Β.;
Μπορω μετα να συνεχισω για τις ωρες πτησεις σε σχολη στην Ελλαδα εφ οσον θα εχω περασει τις εξετασεις;
Ευχαριατω πολυ εκ των προτερων
 
Θα πρεπει πρωτα να εισαι κατοχος PPL και μετα να ξεκινησεις D.L στη μπριστολ. Εννοειται μπορεις να δωσεις στην ελληνικη υπα.
 
Top