Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Η πιστωτική της Άλφα πριν απο 2 χρόνια μου έδωσε tier miles.
 
LeonMarc":2n6nkpmc said:
Χαιρόπουλος, πήγα στο lounge της swissport στα εκτός schengen (διότι εκεί χρησιμοποιούν οι πελάτες της A3) και μου ειπαν πως δέχονται μόνο τις Gold.

Μπορείς να πάς στο lounge της luftansha.
 
Το lounge της Lufthansa δεν ειναι στις αναχωρήσεις για εκτός schengen .
Αφού ειναι στην άλλη πλευρά , πας σε αυτο της Α3.
 
nikosoik":icx0a9gw said:
T

Όσο για gold δεν ξέρω αν είναι Tier miles αν βγάλω πιστωτική κάρτα στην Alpha με Aegean... Τότε τα έχω στάνταρ.
Τα μίλια της Aegean Bonus Visa είναι εξαργύρωσης και όχι αναβάθμισης. Αν ήταν αναβάθμισης η μισή Ελλάδα θα ήταν gold
 
Η μισή Ελλάδα ΕΙΝΑΙ gold :D

Αν εννοείς τα μίλια από την ΕΚΔΟΣΗ της κάρτας, αυτά είναι (ή ήταν πριν 2-3 χρόνια) μίλια αναβάθμισης.
Αν αναφέρεσαι στα μίλια που παίρνεις ανά € που ξοδεύεις, αυτά όντως είναι μόνο εξαργύρωσης.
 
menelaos":2q4g5w69 said:
Η μισή Ελλάδα ΕΙΝΑΙ gold
Το 2014 με την συγχώνευση Travelair και Miles & Bonus, όντως το 30-40% των τακτικών επιβατών απέκτησε Gold. Όμως με τα σχετικά αυστηρά κριτήρια της Aegean η χαρά κράτησε λίγο, οι περισσότερες gold κάρτες δεν ανανεώθηκαν για το 2015.
 
Αν πάει η χρονιά όπως ο οι τελευταίοι 9-10 μήνες θα μπω gold. To κακό είναι ότι μάζεψα καμιά 20.000 μίλια στην ΤΚ και δεν τα είχα όλα μαζί. Τουλάχιστον μέχρι τον Νοέμβρη μπορώ να κάνω καμιά πτήση από εκεί.
Τελικά όλα ΟΚ, έγινα silver...
 
Με το τελευταίο μου ταξίδι (και με αγορά 1000 μιλίων καθώς έληγε η περίοδος) αναβαθμίστηκα σε gold.
:banana:
 
Ίσως είναι λίγο χαζή η ερώτηση αλλά θα την κάνω για τους εξπερτ: για να αναβαθμιστώ στην Α3 μου ζητάει 5000 μίλια «μέχρι 18/09/2016» . Ξέρει κανείς αν μια πτήση που θα γίνει στις 18/9 θα μετρήσει για αυτά τα 5000; Ή είναι μέχρι 17 προσγειωμένες; :oops:
 
Θα σε αναβαθμίσουν , απλά πάρτους τηλέφωνο αν φτάσεις σε αυτο το σημείο .
Πριν κάτι μήνες έτσι ακριβώς έγινα gold.
Με πτήση την τελευταία μέρα .
 
Top