Aπορία από flight info

Αυτή τη στιγμή η Α3 609 LHR-ATH προσγειώνεται στο Μόναχο. Medical ή technical θα περιμένουμε να μάθουμε.
 
Technical - κάτι μύριζε στην καμπίνα και προσγειώθηκαν συνοδεία πυροσβεστικών. Έφυγε άλλο αεροσκάφος και παρέλαβε τους επιβάτες από Μόναχο.
 
Η Α3609 πάλι άποψε έκανε divert στο Μόναχο.. με το SX-DND.. το SX-DGB φαίνεται active στο Βενιζέλος..δεν ξέρω αν σχετίζεται με το συμβάν
 
Τι εννοεις nsap; Δεν έκανε divert, κάτι λάθος είδες... (Και το SX-DGB τι σχέση έχει; Το DGA είχε κάνει divert στο Μόναχο και έχει γυρίσει πλέον στην Αθήνα). Μάλλον τα έχεις μπλέξει λίγο.
 
Όντως στο Fr24 έτσι δείχνει ότι η A3609 έκανε πάλι divert στο MUC όμως αν το ψάξεις λίγο φαίνεται ότι εχει κάνει λάθος το Fr 24 και η πτήση η χτεσινή συνεχίστηκε κανονικά για Αθήνα.
 
@MerNion

Ευτυχώς δεν το έχω χάσει ακόμη :D ..αυτό είδα αυτό είπα.. έτσι έδειχνε το FR24 και ακόμη έτσι το έχει..
 

Attachments

  • Screenshot_20161029-105600.png
    Screenshot_20161029-105600.png
    230,1 KB · Προβολές: 2.322
Ναι ρε φίλε Αυτό δείχνει αλλα αλλά αν πατήσεις το playback που έχει στο Fr24 ή πατήσεις SX-DND και δεις την διαδρομή της A3609 θα δεις ότι έχει κάνει λάθος το ίδιο το fr24 και ότι το SX-DND έφτασε κανονικά Αθήνα.
 
Re: Overfly-Spotting

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τη διαδρομή της πτήσης A3 878 στις 21 Δεκεμβρίου 2015; Γιατί στο planefinder εξαφανίζεται μετά από κάποια στιγμή. Συγγνώμη αν θεωρείται off topic.
 
@aris320

Δεν διαφωνώ..απλώς έκανα screenshot αυτό που βγάζει για να μην περνάνε για τρελλό :D
 
Εντάξει αλλά δεν έγραψες στην αρχή οτι μιλάς για πληροφορίες από το fr24 για να καταλάβω οτι μπορεί να κάνουν απλά αυτοί λάθος.. Μην εμπιστεύεστε κάτι χωρίς να το ψάξετε.. Επίσης υπάρχει και επίσημο flight status της Aegean εδώ: https://en.aegeanair.com/travel-informa ... ht-status/
 
Top