Γενικές (αεροπορικές) απορίες !!!

Το πλήρωμα παραμένει ίδιο και στα δυο σκέλη(Αθηνα-Λονδίνο και Λονδίνο Αθηνα). Όταν μονο φτάσει Αθηνα,αλλάζουν πληρώματα και από τις περισσότερες φορες που έχω πετάξει αυτό το σκέλος το καινούριο αναχωρεί για Σαντορίνη και το ίδιο πλήρωμα ξανά για Λονδίνο με την A3608,τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία
 
Thomsonfly aircraft

Καλησπερα...Μηπως ξερει κανεις να μου πει πως μπορώ να βλέπω τι α/φη θα βάλει η Thomson στις πτήσεις της από/προς Ελλάδα; Εκανα μια ψευτοκράτηση, Θεσ/νικη-Μαντσεστερ για Ιουλιο, αλλά ακομα και στο seat selection σου χρεώνει την θέση απευθείας,αν θες να επιλέξεις, χωρίς να βγάζει το πλανο με τις θέσεις στο εσωτερικό του α/φους..Τουλαχιστον απο κει θα καταλάβαινα τι α/φος θα έρθει..Και αν προχωρήσεις την κράτηση σε πάει πληρωμή χωρις να δειχνει κατι άλλο..Καμιά βοήθεια;
 
Re: Thomsonfly aircraft

Μάλλον 738
 
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το θεμα μου ειναι πως θα βλεπω γενικα στις προγραμματισμενες πτησεις τι α/φος θα χρησιμοποιουν...
 
Λογω περιορισμένου χρόνου δεν μπορώ να δω τα προηγούμενα άρθρα και ζητω συγγνώμη αν έχει απαντηθεί η ερώτηση μου.

Γιατι το 320 το βλέπω να αναφέρεται στο FR24 ως 32S η 32A;;
Μπορεί να μου πει κάποιος γιατι γίνεται ο διαχωρισμός αυτός;
 
To 32A είναι ο κωδικός για τα 320 που φέρουν τα sharklets.
 
Σε ευχαριστώ για την επεξήγηση.

Αλλα θα ήθελα μια διευκρίνηση πανω σε αυτο μιας και το παρατηρώ.
Για παράδειγμα κοιταω αρκετά αεροπλάνα που κυκλοφορούν με Sharklet και στο Fr24 τα εχει γραμμένα ως 320 υπάρχουν αλλα αεροσκάφη 320 που εχουν και αυτά Sharklet και τα εχει γραμμένα ως 32A η 32S;;
Για να το κανω πιο απλο εννοω ότι γραφει το FR24 το SX-DGZ (Sharklet) ως 320 και ενα αλλο της Swiss και αυτο με Sharklet 32A τι διαφορά υπαρχει;;
 
Μια ερώτηση σχετικά με τα κύρια σκέλη προσγείωσης του 777.
Μήπως οι τροχοί αυτών των των σκελών στρίβουν ελαφρώς ;;
Είδα την παρακάτω φωτογραφία και απόρησα..

https://s28.postimg.org/m5412r10d/0000102313_large.jpg
 
Σωστά. Το τελευταιο ζευγάρι απο καθε σκέλος στρίβει σε κατεύθυνση αντίστροφη αυτής του ριναίου.
 
Και μια ακόμη ερώτηση .

Οι Αμερικανικές Delta, American και United με τι καθεστώς ιδιοκτησίας λειτουργούν;;

Ιδιωτικές όλες τους ;;;
 
Top