sky express ... the airline of Crete

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Το νέο αεροσκάφος της Sky Express, τύπου ATR, εντάχθηκε ήδη στα δρομολόγια της εταιρείας "Αθήνα-Κάρπαθος” και "Ρόδος- Κάρπαθος -Κάσος”.

http://www.capital.gr/epixeiriseis/3169 ... -karpathos
 
Την Δωρεάν μεταφορά μαθητών αναλαμβάνει η SKY EXPRESS με έκτακτη πτήση στο σκέλος Αθήνα-Ναξο,αύριο Σάββατο.
Να φανταστώ είναι λόγω της συνεχιζόμενης απεργίας στην Π.Ν.Ο.;;;;;

http://www.skyexpress.gr/ΝΕΑ/tabid/64/a ... _____.aspx
 
Το SX-ROD τι πήγε να κάνει στο Τορίνο; επίσης γιατί τόσες πολλές καθυστερήσεις από και προς ATH?
Και κάτι ακόμα..το SX-SEH...υφίσταται πουθενά;;
 
Το SX-SEH εχει φύγει εδώ και δυο μήνες νομίζω. Το ROD ειναι προς πώληση - αν δεν εχει πουληθεί ακόμα - η εταιρία εχει σκοπό να εχει μονο ATR πλέον.
 
Στο booking engine της τα JSH-AXD,PVK και τα PVK-EFL-ZTH-CFU τα εχει με J41...δεν ξέρω αν θα βγαίνουν τα δρομολόγια με τα υπάρχοντα ΑΤR...
 
Αν δεν κάνω λάθος και τα 2 J41 είναι παρκαρισμένα στο TRN αυτή τη στιγμή?
 
Το SX-ROD απο τι βλέπω στο FR24 πετάει κανονικά στα γνωστά δρομολόγια...
 
Παρακολουθώντας την τιμολογιακή πολιτική της GQ σου δημιουργούνται εύλογες απορίες και πολλάκις διατυπωμένες...στα νησιά Χίο και Σάμο φέτος ανταγωνίζονται Α3/ΟΑ, GQ και Α2 τόσο από ΑΤΗ όσο και από SKG...διαπιστώνω ότι από SKG η sky είναι κατά πολύ πιο ακριβή και από την astra και από την ΟΑ...ενδεικτικά πουλάει στα 91 ευρώ την απλή μετάβαση για SMI την ώρα που η άστρα κυμαίνεται στα 30 ευρώ και η ΟΑ στα 40...επιπρόσθετα, συζητούσα προσφατα με φίλο για πιο λόγο η ΟΑ δεν πετάει έστω και 2 φορες την εβδομάδα RHO-HER-RHO μιας και το DH1 ,που έχει βάση τη Ρόδο ,έχει -πλεον- σχετικά περιορισμένο πτητικό πρόγραμμα και μου ειπε οτι είχε ακούσει σε Τοπικά μέσα ενημέρωσης στο Ηράκλειο ότι η sky έχει ασκήσει ασφαλιστικά μέτρα αποκλειστικής εκμετάλλευσης στη γραμμή αυτή...γνωρίζει κανείς κάτι;
 
giannis_oa":3m5jdv0w said:
η sky έχει ασκήσει ασφαλιστικά μέτρα αποκλειστικής εκμετάλλευσης στη γραμμή αυτή
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχει κάνει κάτι τέτοιο... Αυτός που στο είπε μάλλον δεν κατάλαβε καλά.
 
Καλά, ελεύθερη δεν είναι η αγορά (εκτός των άγονων);
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top