SAS/Braathens στην Ελλάδα

Ναί έκανα λάθος, από Στοκχόλμη είναι.
 
Ας μου λυσει κάποιος μια απορία..Κοιταζοντας τις εξτρα πτησεις της SAS για τις γιορτες ειδα στο ARN-SKG-ARN το εξης κουφο..15Δεκεμβρη η πτήση φεύγει απο Θεσσαλονίκη 1320, αλλά από Στοκχολμη ερχεται στις...2330 το βραδυ..Και την προηγουμενη δεν εχει άφιξη στη Θεσ/νικη και RON..Άρα πουθε προκύπτει το α/φος...?? Θαρθει αδειο το πρωί και θα φυγει το μεσημερι? Κι αν ναι τι νόημα εχει οταν ήδη εχουν αρχισει να φερνουν ελληνες της Σουηδιας απο τις 11 Δεκ; Δλδ γιατι να μην πουλάν το σκελος ARN-SKG?..Εχω μπερδευτει... :?
 
Γρίφος. :D

Η πτήση που δεν εμφανίζεται στην σελίδα της SAS είναι:

Code:
Thu 08:05 Arlanda, Stockholm (ARN) 5 12:15 Thessaloniki (SKG)
SK 1823 Non-stop Boeing 737-600 (736) 3:10 Operates only on 2016-12-15
ενώ εμφανίζει την επιστροφή της:

Code:
Thu 13:05 Thessaloniki (SKG) 15:20 Arlanda, Stockholm (ARN) 5
SAS SK 1824 Non-stop Boeing 737-600 (736) 3:15 Operates only on 2016-12-15
Σύμφωνα με το FlightMapper.net

Για την πτήση ARN-SKG που φτάνει την ίδια μέρα (15/12) στις 23,30 δεν έχει αναχώρηση από SKG την επόμενη μέρα (16/12).

Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στις 15/12. Από τις 16/12 και μετά υπάρχει πλήρης αντιστοιχία αφίξεων και αναχωρήσεων.
 
Λογικά η αναχώρηση ειναι Πέμπτη βράδυ προς Παρασκευή, 0020-0235, όπως είναι στα ίδια ωράρια κ η πτήση της Παρασκευής..Μηπως ακόμα τις "ανεβάζουν" και δεν εχει οριστικοποιηθεί το προγραμμα και γιαυτό εμφανίζονται αυτές οι αναντιστοιχίες...
 
Δεν ξέρω πόσοι το ξέρουν αλλά με έκπληξη έμαθα μία ωραία υπηρεσία της SAS. Και Κοπεγχάγη και στοκχολμη, στα loungeτης sas έχεις πρόσβαση με 3000 μιλια eurobonus ή 30 ευρώ περίπου. Για μεγάλη αναμονή νομίζω αξίζουν οριακά και τα 30. Μακάρι να είχε και η Aegean κάτι ανάλογο, δλδ εξαργύρωση milesγια εισόδου στο lounge. 4-5 ώρες αναμονή σε αεροδρόμιο δεν παλεύονται πλέον.
 
Off-topic, αλλά για το ΑΙΣΧΡΟ lounge της swissport που χρησιμοποιεί η A3 στο extra-schengen ούτε 30 λεπτά δεν αξίζουν, όχι 30 ευρώ...
 
Ξέρει κανείς να μου πει γιατί τις εποχικές ΟSL-SKG δεν τις βγαζει η Avinor και το Αμαντέους αλλά φαίνονται κανονικά στο flightmapper για το 2019? Δεν εχουν "φορτωθεί" επισημως ή λαθος πληροφόρηση του τελευταίου;
 
Έχω κλείσει εισιτήριο από CPH για LHR ωστόσο στη κράτηση αντί για επίθετο έβαλα το μικρό όνομα και το αντίστροφο. Χωρίς κάποιο ορθογραφικό λάθος. Γνωρίζει κάποιος αν είναι πρόβλημα;
 
Top