Aegean's Airbus Α320 Family

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Δηλαδή το 2017 το πρόγραμμα θα βγει με 3 Α320 λιγότερα σε σχέση με φέτος? :eek:
Αυτη είναι σημαντική μείωση capacity.
'H θα έρθουν άλλα στη θέση τους?
 
Αεροσκάφη φεύγουν, αεροσκάφη έρχονται. ;)
Θα δούμε τι θα γίνει, εγώ έγραψα τι άκουσα. Αν ακούσω για αφίξεις θα ενημερώσω. ;)
 
Πάντως και τα άλλα δύο πρώην αεροσκάφη της turkish δεν πολύ χρησιμοποιούνται παρά μόνο κάθε 3 ή 4 μέρες, θα μου πείτε δεν ειναι η περίοδος η τουριστική που χρησιμοποιούνται όλα τα αεροσκάφη ,γιαυτό και ίσως να είναι όντως στα σχέδια της αιγαίου να αποχωρήσουν από τον στόλο της.
 
Aκουσα ότι η ιδιοκτήτρια εταιρία ψάχνει να πουλήσει ή να νοικιάσει αλλου τα 3 Α320, οποτε κατά κάποιο τρόπο μπορώ να επιβεβαιώσω ό,τι άκουσε ο Aκης.
Το DGV είναι ακόμα Αθηνα και έχει από τέλη Οκτώβρη να πετάξει.
 
Το dgw εχθές το βράδυ ήταν στο skg πάντως.
 
Το status του GV στο συστημα ειναι ''out of network''
 
Οι δυο κουραμπιέδες χθες ( six-Dgx six-dgv)ήταν έξω από το υπόστεγο παρκαρισμένοι πλάι πλάι . Στο ένα κάνανε και δοκιμές κινητήρα . ;)
 
Στο sx-dgw σήμερα στο υπόστεγο του έχουν αφαιρέσει όλα τα καθίσματα .Σειρά έχει το sx-dgv παρκαρισμένο έξω απ'το υπόστεγο και τελευταίο μένει το sx-dgx που ακόμα κάνει πτήσεις και του έχουν αφαιρέσει τι διαχωριστική κουρτίνα business και economy. Αιωνία τους η μνήμη.... :twisted: :mrgreen:
 
MerNion":y2uqmrqj said:
aris320":y2uqmrqj said:
Ας πω και εγώ την άποψη μου.
Καταρχήν το 320 έχει χωρητικότητα 168 θέσεις και όχι 174.

Καταρχήν μάθε οτι το 320 έχει 174 θέσεις.

Το πόσες θέσεις έχει είναι καθαρά θέμα διαμόρφωσης του εσωτερικού για τον εκάστοτε χρήστη. Η Aegean στο site της αναφέρει ότι έχουν 174 θέσεις, αλλά και πάλι μπορεί κάποιο(α) μεμονομένο (α) αεροσκάφος(η) να έχουν διαφορετική χωρητικότητα.

Επειδή έχω κάνει εκατοντάδες πτήσεις με Α320, δείτε τις διακυμάνσεις:
Hellas Jet: 148
British Airways: αρχικά 152 (στην σειρά -100), σήμερα "έως" 177
Cyprus Airways: Αρχικά 165, κατόπιν 156 ή 162
Eurocypria: 174
Aegean Airlines: 174
easyJet: 180
Monarch: 179
Excalibur Airways: 179
Air 2000/First Choice: 180
 
Επειδη ομως εδω το θεμα μας αφορα τα 320 της Aegean και οχι αλλων εταιριων, αυτα εχουν ολα (χωρις καμια διακυμανση) 174 θεσεις. Οποτε το θεμα τελειωνει εδω :)
 
Top