Aegean Cabin Crew

η προχτεσινή Α3669 είχε άρρεν μέλος στο πλήρωμα καμπίνας. οι επιβάτες έτριβαν τα μάτια τους. ήταν πολύ ευγενικός με τους κάφρους επιβάτες.
 
Έχω μία απορία «τεχνικής» φύσεως και θα ήθελα να με διαφωτίσει κάποιος από τα πληρώματα:
Όπως είναι γνωστό, η Α3 πετάει στο Ιράν, που αποτελεί ένα προορισμό με ιδιαίτερες απαιτήσεις ως προς το ντύσιμο των επισκεπτών, κυρίως των γυναικών. Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, οι στολές των πληρωμάτων της Α3 δεν προβλέπουν παντελόνι για τις γυναίκες και είναι γενικά πολύ «γενναιόδωρες» στην ανάδειξη της σιλουέτας τους. Εφ' όσον το αεροπλάνο της Α3 θεωρείται κατά κάποιον τρόπο «ελληνικό έδαφος», φαντάζομαι, ότι οι αρχές δεν έχουν κανένα δικαίωμα να επιβάλουν στα «κορίτσια» το hijab, εφ' όσον δε βγαίνουν από το αεροπλάνο. Τι γίνεται όμως στην περίπτωση, που κάτι πάει στραβά (κάποια βλάβη, που θα καθηλώσει το αεροπλάνο και θα χρειαστεί διανυκτέρευση); Υπάρχει κάποια πρόβλεψη για αυτό το ενδεχόμενο; Επίσης, υπάρχει κάποιου είδους ενδυματολογική «κάλυψη», εν όσω το αεροπλάνο βρίσκεται στο έδαφος και μπαινοβγαίνει το προσωπικό εδάφους;
 
καλησπερα σας,
Μηπως γνωριζει κανενας αν εχουν πραγματοποιηθει οι συνεντευξεις για την Aegean ή αν θα γινουν κι αλλες? Η επιλογη ατομων εχει ολοκληρωθει?
Επισης ποσο καιρο πριν σε ενημερωνουν?
Σας ευχαριστω πολυ !
 
Με καλεσαν για συνεντευξη την τεταρτη και ενω ειχα παει και περσυ και ξερω περιπου τι παιζει εχω πολυ αγχος, υπαρχει καποια κοπελα που την καλεσανε τεταρτη;
 
Καλησπέρα! Πότε έστειλες το βιογραφικό σου?
 
Δεν θυμαμαι ακριβως, γυρω στα χριστουγεννα
 
Εγω δεν έχω κάποια απάντηση ακόμα. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους! :)
 
Καλησπέρα.Έχουν ειδοποιήσει κάποια κοπέλα για εκπαίδευση?Εμαθα ότι κάποιες κοπέλες έλαβαν Email ότι οι διαδικασίες ολοκληρωθηκαν.Δεν έχω λάβει ούτε Email ούτε τηλ.
Ευχαριστώ
 
Καλησπέρα,

Δεν νομίζω να έχει γίνει κάποια ενημέρωση ακόμα από την στιγμή που μας είπαν ότι θα μας ειδοποιήσουν μέχρι τέλος Φεβρουαρίου
 
Ana21":2svm681s said:
καλησπερα σας,
Μηπως γνωριζει κανενας αν εχουν πραγματοποιηθει οι συνεντευξεις για την Aegean ή αν θα γινουν κι αλλες? Η επιλογη ατομων εχει ολοκληρωθει?
Επισης ποσο καιρο πριν σε ενημερωνουν?
Σας ευχαριστω πολυ !
 
Top