Emirates

  • Thread starter TAKIS
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Όχι, υπάρχει και η Μόσχα.Πιο σύντομο δρομολόγιο.
 
Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω αν για τα Open Days της Emirates πρεπει να εχουμε βγαλει διαβατηριο. Εγω δεν εχω, πρεπει να βγαλω για να γινω δεκτη στο open day ή περναω απο τη συνενετευξη και εαν με προσλαβουν,τοτε παω και βγαζω?
 
Πολύ επιθετικός ο Clark, η μεγαλοψυχία τους φαίνεται ότι σώζει τις ευρωπαϊκές αεροπορικές - μέχρι την επόμενη δήλωση. Παράλληλα, τσοντάρει το απαραίτητο τυράκι για παραγγελία με τον μεγα/γιγα/τερατόνο 787 και 350 :thx:
Emirates airline [EMIRA.UL] sees an opportunity to increase direct flights from Europe to cities other than its Dubai hub, but its chief executive said he is concerned about harming struggling European carriers.

Emirates also is actively considering a large purchase of Airbus (AIR.PA) A350 aircraft and Boeing (BA.N) 787s to replace older Boeing 777 widebody aircraft that will begin retiring in 2017.

"We're just concluding our performance assessments," of the Airbus (AIR.PA) and Boeing (BA.N) aircraft, Clark said in an interview following a speech in New York. He declined to say when the airline would place orders.
ADVERTISING

Clark said governments, airports and organizations in Europe frustrated with local airlines have asked Emirates to start offering international service from their airports, but that he is not planning to do so.

"The opportunity is there if we want it," he said.

"If I was to put the (Airbus super-jumbo) A380 through multiple points in Europe, we would clean out the business like a Dyson hoover," he added, referring to a vacuum cleaner.

"I don't want to do that."

:arrow: http://www.reuters.com/article/2015/06/10/us-airlines-emirates-idUSKBN0OQ2IP20150610
 
Η Emirates αναβάλει την έναρξη του δρομολογίου προς την Πόλη του Παναμά, ένας από τους λόγους είναι ότι η Lufthansa δεν άφησε την Copa να κάνει codeshare το δρομολόγιο και δυνατότητα ανταποκρίσεων από το hub της Copa.
Λέτε να φοβήθηκε την ΤΚ175/6 IST-BOG-PTY 02:10-11:00 A332 που ξεκινά στις 6 Μαΐου 2016 και κόστος εισιτηρίου από €649 με επιστροφή;
Δεν είναι τυχαίο ότι μια εβδομάδα μετά την αναβολή ανακοίνωσε την έναρξη του δρομολογίου Dubai – Auckland nonstop.
 
Βέβαια το DXB-PTY πέρασε και δεν αγγιξε, αρχικά αναβλήθηκε η έναρξη του σε Δεκέμβριο του 2016 και έκτοτε σιγήν ιχθύος.

:thx:
 
Ελπίζω η 209/210 να μην έχει θέμα....
 
4η στις Καλύτερες εταιρείες του 2017, αλλά ανακύκλωναν την σαμπάνια. Αηδία… :mrgreen:
καλά που δεν έχω λεφτά να πετάω 1 θέση, φαντάσου να πληρώνεις τόσα λεφτά και να σου προσφέρουν αποπίματα. :evil:

Μια χαρά τα μπουκαλάκια μιας χρήσης :great:

http://www.airnews.gr/2017/07/17/%ce%b1 ... %bc%cf%80/
 
Είχα ρωτήσει έναν αεροσυνοδό που έκανε μπροστά μου το ίδιο σε μεγάλο ταξίδι και μου είπε οτι τα χρησιμοποιημένα, δεν τα χύνουν στον νεροχύτη, αλλά τα βάζουν σε άδεια μπουκάλια που έχουν μείνει για να τα πετάξουν.

Δεν λέω οτι αυτό κάνει η κοπέλα εδώ. Δεν έχω ιδέα.
Αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο η emirates που έχει αρκετά ακριβά premium εισητήρια να σου βάζει χρησιμοποιημένη σαμπάνια.
Δηλαδή στην Qatar τί κάνουν; Κατουράνε; :mrgreen:
 
Top