Armenia AirCompany στην Ελλάδα

AirNamibia

V.I.P.-Class-Member
Εγγραφή
25/02/2016
Μηνύματα
1.282
Likes
240
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
HVN
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTT
Από 22/6/2017
Ξεκινά τις πτήσεις για Θεσσαλονίκη
EVN-SKG RM785 18:05-20:00 -4
SKG-EVN RM786 21:00-00:30
Από €282.76 με επιστροφή και φόρους

Καλή επιτυχία, :great: Άντε και στην ΑΤΗ.

https://armeniafly.com/reservation
 
Λάθος Πληροφορία η αεροπορική εταιρία Armenia δεν θα πετάξει για Θεσσαλονίκη είναι μόνο φήμη τίποτα παραπάνω. Η εταιρία έχει ένα αεροσκάφος Boeing 20 χρόνων το οποίο απαγορεύεται να πετάξει σε χώρες της ΕΕ.
 
Είσαι τρόμπας. :D :D
 
Αφού στην ιστοσελίδα της ίδιας της εταιρείας, αναφέρονται τα δρομολόγια κανονικά και μάλιστα είναι περασμένα και στη μηχανή κρατήσεων. :rolleyes:
 
Vahe Vardanyan":2tb8f7s5 said:
Λάθος Πληροφορία η αεροπορική εταιρία Armenia δεν θα πετάξει για Θεσσαλονίκη είναι μόνο φήμη τίποτα παραπάνω. Η εταιρία έχει ένα αεροσκάφος Boeing 20 χρόνων το οποίο απαγορεύεται να πετάξει σε χώρες της ΕΕ.

Πιστεύω πως μας τρολαρεις λίγο.

Είσαι με τα καλά σου,πρώτον η εταιρεία αυτήν εχει 2 αεροσκάφη,ενα Boeing 737-500 (735) και ενα Boeing 737-700 (737) και όχι ένα κατ'εσένα,απο εκεί καταλαβαίνω ότι μας λες αρλούμπες,νομίζω πάντα. Η ηλικία τους είναι 20.7 χρόνων για το πρώτο και 8.9 για το δεύτερο,που είναι το παράξενο και τι πρόβλημα μπορεί να βγάλει ενα αεροπλάνο εφόσον συντηρείται σωστά κατά καιρούς ωστε να του απαγορευτεί να πετάει στην Ευρώπη;

Σκέψου μόνο οτι υπάρχουν εταιρείες ευρωπαϊκές που έχουν 23χρονα και 25χρονα αεροπλάνα στο στόλο τους. Για παράδειγμα που μου ήρθε τωρα στο μυαλό η Danish air transport έχει έως και 30χρονα αεροπλάνα και πετάει στην Ευρώπη,αυτής της εταιρείας γιατι τις επιτρέπεται να πετάει με τοσα μεγάλης ηλικίας αεροσκάφη, για εξήγησε μου γιατι θα με τρελάνεις;


ΥΓ. Συμφωνώ με τον mroa412 και τον aakunz.
 
Λοιπόν επειδή από ότι φαίνεται μόνο τα site των αεροπορικών εταιριών βλέπετε και διαβάζετε. Πρώτον το boeing 737-700 το εκμεταλλεύεται η Georgian Airways και δεν είναι ενεργό στο στόλο της armenia ''ψάξτε το λίγο '' , δεύτερον πέρσι η armenia εκτέλεσε μια charter πτήση για RHO και το αεροπλάνο έκατσε 7 ώρες στη RHO μέχρι που πέρασε τους απαραίτητους έλεγχους και μετά έφυγε '' δεν ξέρει κανένας από εσάς αν γίνονται τα check στα αεροπλάνα τους'' τρίτον η αυτή η αεροπορική εταιρία δεν έχει πάρει καν slots από το αεροδρόμιο της SKG δεν έχει καν permission για να εκτελεί αυτή τη πτήση '' κανένας από εσάς δεν είναι μέλος του συμβουλίου της Γενικής Αεροπορίας της Αρμενίας '' . Που έχεις δει ότι πουλάει στα συστήματα GDS ? Εμένα δεν μου τη βγάζει πουθενά !!! Εφόσον δεν έχει permission πως πουλάει εισιτήρια το έχεις σκεφτεί λιγάκι ? Είναι λυπηρό να μην ξέρετε αναλυτικά κάποια πράγματα και να λέτε ότι κάποιος τρολαρει απλά λέω πράγματα που είναι αληθινά και στεκουνε με βάση το κανονισμό της IATA ότι εφόσον η αεροπορική εταιρία δεν έχει permission απαγορεύεται να πουλάει εισιτήρια.
Τη μόνη πτήση που βλέπω εγώ στα συστήματα της GDS είναι της Atlantis European Airways με διγράμματο (TD) και αριθμό πτήσης 4102/4103 που ξεκινάει από 3 Ιουλίου απευθείας από SKG-EVN/EVN-SKG με αεροσκάφη της Aegean Airlines.

***** 1 TD4102 J4 C2 V4 L4 K4 S4 T4 SKG EVN 2355 0325+1E0/320 2:30
U4 P4 W4 YR
***** 1 TD4103 J4 C2 V4 L4 K4 S4 T4 EVN SKG 0405 0555 E0/320 2:50
U4 P4 WR YR
 
χωρις να γνωρίζω αν θα πετάξει ή όχι, μπορεί να ισχύει ότι η εταιρεία μπορεί να πουλάει μόνο από το δικό της σύστημα και όχι από τα GDS (δεν είναι απαραίτητο να πουλά μέσω gds)
Επίσης μπορεί η πτήση να είναι τύπου τσάρτερ από tour operators και για αυτό να μην πουλά προς το κοινό.
Τέλος οι εταιρείες πουλούν εισιτήρια ακόμα και αν δεν έχουν permission, το οποίο στην πορεία μπορεί και να δοθεί.
Τωρα αν θα πεταξει και τι τελικά ισχυεί , ιδέα δεν έχω!
 
Vahe Vardanyan":1lgwpct9 said:
Λοιπόν επειδή από ότι φαίνεται μόνο τα site των αεροπορικών εταιριών βλέπετε και διαβάζετε. Πρώτον το boeing 737-700 το εκμεταλλεύεται η Georgian Airways και δεν είναι ενεργό στο στόλο της armenia ''ψάξτε το λίγο '' , δεύτερον πέρσι η armenia εκτέλεσε μια charter πτήση για RHO και το αεροπλάνο έκατσε 7 ώρες στη RHO μέχρι που πέρασε τους απαραίτητους έλεγχους και μετά έφυγε '' δεν ξέρει κανένας από εσάς αν γίνονται τα check στα αεροπλάνα τους'' τρίτον η αυτή η αεροπορική εταιρία δεν έχει πάρει καν slots από το αεροδρόμιο της SKG δεν έχει καν permission για να εκτελεί αυτή τη πτήση '' κανένας από εσάς δεν είναι μέλος του συμβουλίου της Γενικής Αεροπορίας της Αρμενίας '' . Που έχεις δει ότι πουλάει στα συστήματα GDS ? Εμένα δεν μου τη βγάζει πουθενά !!! Εφόσον δεν έχει permission πως πουλάει εισιτήρια το έχεις σκεφτεί λιγάκι ? Είναι λυπηρό να μην ξέρετε αναλυτικά κάποια πράγματα και να λέτε ότι κάποιος τρολαρει απλά λέω πράγματα που είναι αληθινά και στεκουνε με βάση το κανονισμό της IATA ότι εφόσον η αεροπορική εταιρία δεν έχει permission απαγορεύεται να πουλάει εισιτήρια.
Τη μόνη πτήση που βλέπω εγώ στα συστήματα της GDS είναι της Atlantis European Airways με διγράμματο (TD) και αριθμό πτήσης 4102/4103 που ξεκινάει από 3 Ιουλίου απευθείας από SKG-EVN/EVN-SKG με αεροσκάφη της Aegean Airlines.

***** 1 TD4102 J4 C2 V4 L4 K4 S4 T4 SKG EVN 2355 0325+1E0/320 2:30
U4 P4 W4 YR
***** 1 TD4103 J4 C2 V4 L4 K4 S4 T4 EVN SKG 0405 0555 E0/320 2:50
U4 P4 WR YR

Μπορεί το 737 να είναι στην Georgian αλλά αν το χρειαστεί μπορει να το παρει πισω η Armenia,νομιζω εκτός αυτού εχει και το 735.

Στην ροδο θυμάσαι ποιο από τα δυο ήταν;

Αν ισχύουν αυτά που λες,τοτε μένει να τα δουμε στην πράξη αν δηλαδή θα ξεκινήσει ή οχι.
 
Στη Ρόδο ήτανε το 737-5
 
Για την ιστορία...
Reg και ημερομηνία έχουμε?
 
Top