Απορία για Aegean

  • Thread starter petak
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Τελικά έπιασαν τόπο τα παρακάλ εεε οι διαμαρτυρίες... :rolleyes:

http://www.rodiaki.gr/article/364018/pthseis-ths-aegean-apo-th-rodo-sto-hrakleio
ο Δήμαρχος ενημερώθηκε προφορικά ότι εγκρίθηκε το αίτημα για σύνδεση δύο φορές την εβδομάδα και είπε ότι μπορεί να μην είναι αυτό που θέλουμε ωστόσο είναι κάτι ότι το αίτημα του Δημάρχου βρήκε ανταπόκριση. Σημειώνεται ότι η σύνδεση θα είναι για δύο φορές την εβδομάδα, το διάστημα από 30 Μαΐου έως 2 Σεπτεμβρίου, με μεγάλο αεροσκάφος.
 
Είτε παρακάλια είτε διαμαρτυρίες το σημαντικό είναι ότι έγινε. Βέβαια για την ώρα οι ναύλοι απο τι είδα είναι στο Θεό...κάτι θα βγει σε προσφορά λογικά...
 
Έβγαλε με 19άρια :twisted: Eπίσης, ο πονηρός ο Βασιλάκης, μάλλον κάποια φέρι τα έκανε εμπορικά... :twisted: :twisted:
 
Τι έβαλε σε πτήση που θα γύρναγε άδεια στο Ηράκλειο κόσμο, πως έγινε αυτό;
 
aakunz":1tefhkgz said:
Greg.CHQ":1tefhkgz said:
Μετά την διακοπή ου δρομολογίου CHQ - SKG - CHQ όλες τις πτήσεις μετατρέπονται σε Y (economy) για το εσωτερικό. Η business θα παραμένει μόνο για τις πτήσεις εξωτερικού :?

Εχω την εντυπωση, ότι η μπίζνες παραμένει μόνο στο ATH-SKG και το ATH-CFU.


Δηλαδή το ATH-RHO δε θα έχει πια business? Θα συνεχίσει όμως να εκτελείται με Α320?
 
OA702":2gxogr1y said:
Έβγαλε με 19άρια :twisted: Eπίσης, ο πονηρός ο Βασιλάκης, μάλλον κάποια φέρι τα έκανε εμπορικά... :twisted: :twisted:

Η μία πτήση είναι Τρίτη πρωί ως HER-RHO-HER και η άλλη είναι Παρασκευή μεσημέρι από HER-RHO (δεκτόν) και το σκέλος RHO-HER είναι Κυριακή 0530 (!) για Ιούλιο/Σεπτ. και Σάββατο 2305 (!) για Αύγουστο. Τότε βγαίνανε τα ferry, τότε θα πάτε. :banana:

pet":2gxogr1y said:
Δηλαδή το ATH-RHO δε θα έχει πια business? Θα συνεχίσει όμως να εκτελείται με Α320?
Ναι, φουλ οικονομική στο Α320. Εμένα η απορία μου είναι γιατί η Κέρκυρα παρέμεινε με C. :with:
 
Στην CFU κρατάνε ακόμα την αριστοκρατία τους . Δύο πτήσεις που έκανα με A320 η Υ class ξεκινούσε από το 6 row και μετά και φυσικά ήταν η C γεμάτη .
 
Χωρίς να είμαι και βέβαιος έχω την αμυδρή εντύπωση πως κάπου είχα διαβάσει ότι η νεα μπιζζζνες θα επανέλθει σε επελεγμένα δρομολόγια εσωτερικού αρχές του '18...

@jerry
Και η Παρασκευιάτικη HER-RHO φέρι πρέπει να είναι...
 
Η μπιζνες επανήλθε νωρίτερα (για την ακρίβεια μάλλον από χθες) στα ATH-HER, ATH-RHO, ATH-CHQ (συμπληρωματικά προς τα ATH-SKG, ATH-CFU).
 
Top