Έχετε ταξιδέψει ποτέ με διάσημους?

Πρόσφατα με τον Κ. Χατζηδάκη, αν και αυτός τώρα πια μάλλον μετράει για πρώην διάσημος.

Πριν μερικούς μήνες με τον Λυκουρέζο.

Η ατυχία είναι ότι ποτέ δεν κάθονται δίπλα μου μοντέλα, ενεργά ή έστω wannabe.
 
Έχω πετύχει διάφορους τα τελευταία χρόνια, αλλά είτε ήταν business ενώ εγώ eco, είτε το αντίστροφο, πχ...

  • Μαζωνάκη από Σόφια για Αθήνα - υπερήσυχος, σε business χωρίς καθόλου ύφος, αν και ντυμένος με κάτι μπλε γούνες που δεν έπαιζε να μη σου καρφωθούν στο μάτι :D
  • Μαχαιρίτσα από Αθήνα για Λονδίνο - προσωπική γνώμη βέβαια, αλλά μου φάνηκε αντιπαθέστατος σαν στυλ
  • Κακλαμανάκη από Αθήνα για Doha, συμπαθέστατος και άνετος ντυμένος με αθλητικά στην eco
  • Τζούλια Αλεξανδράτου μετά Μένιου Φουρθιώτου :banana: από Κω για Αθήνα το 2010 (ελαφριά οσμή μασχαλίλας - ιδρωτίλας από το μονδέλο)
  • Πρώτη θέση EK και business QR διάφορους πρίγκηπες και σεϊχηδες του κόλπου
  • Τον ένα και μοναδικό STEVEN TYLER μαζί με ένα τσούρμο από LHR για MXP το 2013 - φοβερή μορφή, όλο το αεροπλάνο ανάστατο και μαγνητισμένο από τη φυσούνα μέχρι την παραλαβή αποσκευών - γενικώς καμμένος, με τα αστεία του κλπ, αλλά πολύ νορμάλ, και μπήκε χαλαρός στο αεροπλάνο από τους πρώτους χωρίς τίποτα περίεργες τυμπανοκρουσίες
  • Δεν πετάξαμε μαζί, αλλά στο (σχεδόν άδειο) *A lounge στο LHR πέτυχα Mick Jagger τη μέρα που έφευγε για Brazil για το μουντιάλ! Πάρα πολύ ήσυχος και διακριτικός, φαινόταν ΦΟΒΕΡΑ γερασμένος, περπατούσε αργά και είχε κάποιον να του κουβαλάει το carry-on, φορούσε γυαλιά και baseball cap (σε βαθμό που δεν ήμουν 100% σίγουρος πως ήταν αυτός, μέχρι που τον είδα την επόμενη μέρα στην τηλεόραση να παρακολουθεί το επόμενο ματς φορώντας ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια μπλούζα, γυαλιά ΚΑΙ baseball cap :D :D) Πάντως πραγματικά είναι φοβερό το πώς κατάφερνε ακόμη να βγάζει τόση ενέργεια στα live, ενώ φαινόταν τόσο δύσκολο ακόμα και το περπάτημά του

Άντε να δούμε, αύριο φευγω για Mumbai, Manila και Jakarta, μπας και πετύχουμε τίποτα κι εκεί!
 
Στην πρώτη μου παρθενική υπερατλαντική πτήση για Ν.Υ με Ο.Α ταξίδεψα με Χριστόφορο Παπακαλιάτη.
 
Προσφατα στην πτήση της Α2 από Ροδο για Θεσ/νικη συνταξιδευα με Ζαγοράκη-Λιλη και τέκνα, Φαιη Σκορδα κ τέκνο και με τον Κωστα Μάντζιο που κανει την εκπομπή FatsabooK
 
Α, ξέχασα, πρόπερσι με τον Γ. Κωνσταντίνου και τον μακαρίτη Σ. Ψάλτη (μετά της κουκλάρας νεότατης συζύγου) για Λάρνακα, έκαναν περιοδεία και έδωσαν παραστάσεις στις πόλεις της Κύπρου.
 
Πριν 2 μήνες περίπου ερχόμουν SKG-ATH με τη βραδινή πτήση της Α3 και ήταν μέσα η ομάδα Βόλεϊ του Ολυμπιακού.
 
Top