LGTS/SKG: Έργα στο intersection των διαδρόμων

Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Δεν είναι 18/36 η κατεύθυνση του υπό χρήση διαδρόμου αλλά 16/34 είναι απλά πράγματα.
 
Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Θα ξεκινήσουν τελικά τα έργα μέχρι τη Δευτέρα ; Ή πάμε κι άλλο πίσω ;
 
Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Αν δούμε το πρόγραμμα πτήσεων γι' αύριο, έχουν αλλάξει αρκετές ώρες πτήσεων που γίνονταν συγκεκριμένες ώρες. Πλέον έχουμε μέχρι 5 πτήσεις ανά ώρα. Επομένως αύριο ξεκινούν τα έργα;
 
Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Έχουν ξαφνικά αλλάξει ή απλά πετάνε άλλη ώρα σε σύγκριση με σήμερα/ την τελευταία εβδομάδα; Γιατί από αύριο αρχίσει και κανονικά το χειμερινό πρόγραμμα, όταν κάποιες πτήσεις πάντα πετάνε σε (λίγο) διαφορετικές ώρες. Μάλλον φέτος στο χειμερινό πρόγραμμα έλαβαν υπόψη και τα έργα. Τουλάχιστον στις δικές μου κρατήσεις δεν βλέπω αλλαγές (εκτός από τα 5 λεπτά στη πρώτη πτήση ATH-SKG).

Πραγματικά θα μπορούσαν επιτέλους να κάνουν κάποια επίσημη ανακοίνωση πότε θα αρχίσουν. Αν και δεν θα περίμενα Κυριακή.
 
Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Δεν ξέρω αν άλλαξαν ξαφνικά ώρες κάποιες πτήσεις. Μπορεί να συμβαίνει αυτό που λες κι εσύ. Εγώ το μόνο που είδα ήταν ότι ενώ πχ την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε 7 πτήσεις στη ζώνη 10.00-11.00 τώρα έχουμε 2

Πραγματικά πότε θα υπάρξει ανακοίνωση??? Λέγανε τέλη Οκτωβρίου και φτάσαμε τέλη Οκτωβρίου...
 
Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Πολλές απ΄αυτές τις πτήσεις Κυριακή πρωί είναι εποχικές (π.χ. η LX με πτήση στις 10.25 που σταματάει με το τέλος της καλοκαιρινής σαιζόν). Άλλες πάντα αλλάζουν ώρα (π.χ. Α3 για MUC εδώ και χρόνια πετάει καλοκαίρι στις 8.00, χειμώνα στις 8.15).
 
Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Όπως έχω ξαναγράψει, το δεδομένο είναι ότι τα έργα θα γίνουν. Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση από φέτος τον Μάιο σχετικά με τα έργα και τη μείωση της χωρητικότητας.

Νέα ανακοίνωση θα είχε νόημα να βγει μόνο αν τα έργα δεν θα γίνουν.
 
Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Ναι αλλά είχαν πει ότι θα ξεκινήσουν στις 16 Οκτωβρίου και σήμερα είναι 28 Οκτωβρίου και ακόμη δεν έχουν ξεκινήσει...
 
Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Η μειωμενη χωρητικοτητα υπαρχει απο τη χειμερινη περιοδο (δλδ απο 29/10/2017) και μετα μονο.

Anyway, δεν αντιλαμβανομαι τι προβλημα δημιουργει στους επιβατες αυτο. Εφοσον οι εταιρειες τους ενημερωνουν εγκαιρως σε περιπτωσεις αλλαγης ωρας δεν τιθεται καποιο ζητημα.
 
Re: LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

Ο τροχοδρομος του 10/28 που θα χρησιμοποιειται δεν τεμνεται με τον 16/34 στο σημειο που θελουν να ανακατασκευάσουν;

Παντως στο χειμερινο πρόγραμμα πτησεων των εταιρειών δεν εχω δει κάποια σοβαρη αλλαγή ακομα στις ώρες..όπως ήταν περσι το χειμώνα είναι και φέτος,πλην ελαχίστων εξαιρέσεων...
 
Top