Germanwings / eurowings στην Ελλάδα

Οχι πες, μη μας αφηνεις με την περιεργεια.

Η Eurowings κανει αποβαση στα Ελληνικα αεροδρομια που τα πηραν Γερμανοι, αυτο δεν ειναι; Πες πες, το βρηκα; :mrgreen:
 
Ακριβώς joker2013, εγώ πιστεύω ότι από δω και πέρα μόνοι οι γερμανικές εταιρίες θα μπαίνουν στα ελληνικά αεροδρόμια. Ποιος ξέρει τι συμφωνίες έχουν παιχτεί για να έρθει η Germanwings και καλά να βάλει τόσα πολλά δρομολόγια!
 
joker2013
Δεν παρακολουθεις τι γραφω για τους Γερμανους.Αλλο ο Γερμανικος λαος η ο Ελληνικος και αλλο η αποφασεις που περνουν οι Κυβερνησεις.Εγω με τον Γερμανικο λαο δεν εχω τιποτα ,ολοι μας στο εξωτερικο ειχαμε καλους φιλους και τους γνωριζω καλα .
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0 ... 0%BD%D0%B0 περιεργο ειναι γιατι στη Βικιπαιδεια εχουν γραψει τοσο λιγα για τους Γερμανους του Καζαχσταν.Μονο στα ρωσικα εχουν γραψει πολλα.
http://wiedergeburt.kz/index.php/de/ αν γνωριζεις γερμανικα μπορεις να διαβασεις.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... Fuano3EzUc εδω στο βιντεο κατω δεξια αλλαξε τις ρυθμισεις και θα εχεις υποτιτλους η στα ελληνικα η στα γερμανικα η στα αγγλικα.

Δεν εχει καμια σχεσει αυτο που θα εγραφα με τα δρομολογια !

Τωρα σε οτι εγραψε ο sujepo εχει δικιο, εκτος οπως παντα γραφουν μπορει να ειναι συμπτωση ;)
 
βασικά λείπει η ΑΒ από το παιχνίδι και αφήστε τις όποιες ιδεές (για αυτό και DE,ST τόσες πτήσεις προς Ελλάδα)
Επειδή λίγο πολύ ασχολούμαι με τη Γερμανική αγορά, όπως και πέρσι έτσι και φέτος έχουμε την τιμητική μας (ειδικά προς Ρόδο, Ηράκλειο, Κως)
 
Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει τι έχει να κάνει η Eurowings και τα νέα της δρομολόγια προς ελληνικούς προορισμούς με τους Γερμανούς του Καζακστάν, αλλά κυρίως ποιο είναι το πρόβλημα αν αυξάνονται οι αφιξεις Γερμανών τουριστών στην Ελλάδα?
Πολλές φορές δεν καταλαβαίνω ποιος τρολαρει ποιον
 
sujepo":jxkrq7k9 said:
Ακριβώς joker2013, εγώ πιστεύω ότι από δω και πέρα μόνοι οι γερμανικές εταιρίες θα μπαίνουν στα ελληνικά αεροδρόμια. Ποιος ξέρει τι συμφωνίες έχουν παιχτεί για να έρθει η Germanwings και καλά να βάλει τόσα πολλά δρομολόγια!

Κοιτα εχεις καθε δικαιωμα να εχεις αγνοια επι του θεματος και να δημιουργεις σεναρια απο το μυαλο σου. Ολα τα προηγουμενα χρονια υπηρχαν δεκαδες δρομολογια της Air Berlin προς περιφερειακα ελληνικα αεροδρομια. Η Air Berlin δεν ηταν Γερμανικη; Επισης, αφιερωσε πεντε λεπτα να κανεις ερευνα αντι να γραφεις θεωριες συνομωσιας και βρες ποσα εποχικα δρομολογια εχουν Βρετανικες και Γερμανικες εταιριες σε ΟΛΗ ΤΗ ΝΟΤΙΑ ΕΥΡΩΠΗ. Και οι Βρετανοι ειναι κατακτητες και 4ο Ραϊχ;
 
Georgi_1964":1upafu20 said:
joker2013
Δεν παρακολουθεις τι γραφω για τους Γερμανους.Αλλο ο Γερμανικος λαος η ο Ελληνικος και αλλο η αποφασεις που περνουν οι Κυβερνησεις.Εγω με τον Γερμανικο λαο δεν εχω τιποτα ,ολοι μας στο εξωτερικο ειχαμε καλους φιλους και τους γνωριζω καλα .
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0 ... 0%BD%D0%B0 περιεργο ειναι γιατι στη Βικιπαιδεια εχουν γραψει τοσο λιγα για τους Γερμανους του Καζαχσταν.Μονο στα ρωσικα εχουν γραψει πολλα.
http://wiedergeburt.kz/index.php/de/ αν γνωριζεις γερμανικα μπορεις να διαβασεις.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... Fuano3EzUc εδω στο βιντεο κατω δεξια αλλαξε τις ρυθμισεις και θα εχεις υποτιτλους η στα ελληνικα η στα γερμανικα η στα αγγλικα.

Δεν εχει καμια σχεσει αυτο που θα εγραφα με τα δρομολογια !

Τωρα σε οτι εγραψε ο sujepo εχει δικιο, εκτος οπως παντα γραφουν μπορει να ειναι συμπτωση ;)

Μου καις τον εγκεφαλο. Δεν κανω πλακα. Ισα ισα εγω παρακολουθω πολυ προσεκτικα τι γραφεις για τους Γερμανους. Σου εχω εξηγησει πολλακις οτι οι Γερμανικες εταιριες λειτουργουν ανεξαρτητα απο την Κυβερνηση τους. Μπορει στη Σοβιετικη Ενωση και τωρα στη μαμα-Ρουσσια, η Αεροφλοτ να παιρνει εντολες απο το Κρεμλινο οπως και καθε σοβαρη επιχειρηση που εχει αμεση ή εμμεση σχεση με την πολιτικη εξουσια, στη Γερμανια ομως δε συμβαινει κατι τετοιο. Η Eurowings, η Lufthansa και παλιοτερα η Air Berlin, δεν περιμενει "χαρτακι" απο το Υπουργειο. Μην κρινεις εξ'ίδιων τα αλλοτρια. Αλλα κολπα εχετε στη Ρωσια.

Η Γερμανια και η Βρετανια ειναι δυο τεραστιες αγορες, με πληθυσμο που εχει σημαντικη οικονομικη ανεση και ελλειψει δικων τους προορισμων, το καλοκαιρι ξεχυνονται στη Νοτια Ευρωπη, Ισπανια, Ιταλια, Ελλαδα, Κροατια, Πορτογαλια. Για την Ελλαδα, ο τουρισμος απο τη Δυτικη Ευρωπη ειναι σημαντικη πηγη εσοδων, σε αντιθεση με τους αφραγκους Ρωσους που ερχονται σαν κοπαδια για να μεινουν σε ενοικιαζομενα στη Χαλκιδικη. Οι Γερμανοι ηταν πρωτοι φετος σε λεφτα που αφησαν στη χωρα. Αλλα εμεις περιμενουμε το ξανθο γενος...

Αλλα καλοι μαλακες ειναι οι Γερμανοι. Δε φτανει που τους μισουμε, αυτοι ειναι τοσο υπερανω που εξακολουθουν να ερχονται στην Ελλαδα και να αφηνουν τα λεφτα τους ενω θα μπορουσαν να βρουν αλλου φθηνοτερες και καλυτερες διακοπες. Αφου υπαρχει η κινηση, η Eurowings την εκμεταλλευεται. Οπως εκμεταλλευεται η BA και η Ryanair την κινηση απο Ηνωμενο Βασιλειο και αυξανουν τα εποχικα. Ποιος ηθελες να βαλει εποχικα απο το Ντισελντορφ; Η Αλιταλια;

Και παρεμπιπτοντως, ετσι για την κουβεντα, η Γερμανια απο το Σεπτεμβριο δεν εχει Κυβερνηση. Απορω ποιος δινει το χαρτακι...
 
Αλλα κολπα εχετε στη Ρωσια.
Τα παραπωνα σου να τα πεις στους ρωσους οχι σε μενα .Δεν ειμαι ρωσος για να μου λες τα παραπωνα σου.
Και αυτο που κανεις δεν ειναι σωστο.
Εχεις δει να κρινω καποιο εθνος ; Πρωτα καλυτερα ας κοιταξουμε τον εαυτο μας και μετα ας κρινουμε τους αλλους.
Αυτο που κανεις ειναι απλως ενα ειδος τρολαρισματος και τιποτε αλλο.
Επιτηδες μας προκαλεις για καποιο λογο.
Θα σου απαντουσα για τα αλλα που εχεις γραψει ομως δεν εχει νοημα.Μην ξεχνας οτι και εγω εδω και χρονια βλεπω τις γερμανικες διαφημησεις και κατι γνωριζω.
 
Ξεφύγατε από το θέμα μας.
Joker2013 ρίξε λίγο τους τόνους. Δεν υπάρχει λόγος προσωπικής αντιπαράθεσης σε κάθε topic.
Επιστροφή στο θέμα μας...
 
Επιπλέον δρομολόγια για Ελλάδα από Linz & Salzburg για το καλοκαίρι του 2018

Linz – Corfu eff 01MAY18 1 weekly A319
EW4424 LNZ0945 – 1225CFU 319 2
EW4425 CFU0835 – 0915LNZ 319 2

Salzburg – Corfu eff 05MAY18 1 weekly A319
EW4394 SZG1115 – 1410CFU 319 6
EW4395 CFU0940 – 1035SZG 319 6

Salzburg – Kos eff 02MAY18 1 weekly A319
EW4382 SZG1135 – 1505KGS 319 3
EW4383 KGS0840 – 1015SZG 319 3

Salzburg – Rhodes eff 03MAY18 1 weekly A319
EW4386 SZG1825 – 2150RHO 319 4
EW4387 RHO1545 – 1725SZG 319 4

:arrow: routesonline
 
Top