Απορία για Aegean

  • Thread starter petak
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Έχω 7 κρατήσεις με Aegean και μόνο στο Αθήνα Κωνσταντινούπολη εμφανίζεται το fast track (ούτε καν στην επιστροφή).
Να υποθέσω ότι είναι η παροχή για τα gold μέλη να περάσουν πιο γρήγορα από τον έλεγχο διαβατηριων;
 
Είναι παροχή για τα gold και τους business class να περάσουν πιο γρήγορα τον έλεγχο αποσκευών.
 
Τα Ancillary Services είναι μία κατηγορία υπηρεσιών, που προσφέρονται έναντι χρέωσης στους επιβάτες, ως μέρος της ταξιδιωτικής εμπειρίας. Τέτοιες υπηρεσίες είναι η προεπιλογή θέσης κατά την κράτηση ή το check-in, η πρόσβαση σε lounges, το fast track σε έλεγχο διαβατηρίων και ασφαλείας, τα premium γεύματα, η προαγορά αποσκευής κλπ. Τα Ancillary Services θεωρούνται πλέον ένα υπολογίσιμο έσοδο για τον αερομεταφορέα και όσο ο ανταγωνισμός υποχρεώνει τον αερομεταφορέα να διατηρεί τους ναύλους του χαμηλά, τόσο πιο πολύ θα προσβλέπει σε αυτά ως ένα σημαντικό έσοδο. Είναι αυτονόητο, ότι η Aegean θα προσφέρει ακόμα περισσότερα ancillaries στο πολύ κοντινό μέλλον. Αν όντως ισχύει αυτό που είδαν κάποια μέλη, κατά το check-in, δεν αποκλείεται να τα δούμε πολύ πριν από την έναρξη του θερινού προγράμματος. H Aegean έχει τη δυνατότητα να αποκτήσει όλα τα τεχνολογικά εργαλεία για να τα φτιάξει και είναι μία πολύ σημαντική επένδυση, που πιστεύω πως θα βγάλει τα λεφτά της αρκετά σύντομα.
 
Μπορούμε να γνωρίζουμε όλα τα μέλη του φόρουμ μαζί και εγώ ποιες πτήσεις της Aegean που πραγματοποιήθηκαν πέρυσι θα πραγματοποιηθούν και φέτος καθώς ίσως και τους νέους προορισμούς από τα Ελληνικά Νησιά προς τους προορισμούς του εξωτερικού καθώς και από την βάση της Καλαμάτας;;


ΥΓ. Ελπίζω να είμαι στην σωστή κατηγορία.
 
Top