sky express ... the airline of Crete

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Συνεχίζεται η παράδοση SX- ONE, -TWO, -THR
Αρχές του χρόνου έρχεται και το ΑΤ45 -FOU (ή -FOR) :great:
 
Κατι διαβασα οτι στη Συρο κατεβασαν τους 19 επιβατες της πτησης για να ανεβει η ομαδα βολλευ του Ολυμπιακου;

Απαραδεκτο. Οχι μονο γιατι ειμαι γρια! :mrgreen:
 
Βάσει της αρχικής κατανομής slotπου δημοσιεύει η αντίστοιχη ελληνική αρχή, η GQ έχει πάρει slots για το ATH-CHQ για τη θερινή σεζόν 2018: 2 φορές τη μέρα (3 φορές κάθε ΠΑΡ/ΚΥΡ) με ΑΤ7. Για να δούμε αν θα ανακοινωθεί όντως ή ενδεχομένως περιμένει να δει πως θα κινηθεί η FR.
 
Οποτε λογικα θα βγουν και HER - CHQ - HER δρομολογια , με το σκεπτικο , οτι ηδη υπαρχουν τα HER - JSH - HER ( Αφου αναγκαστικα πηγαινοερχεται , για να πραγματοποιησει τα αγονα απο την Σητεια )
 
Η Sky Express έχει μια πλειάδα δρομολογίων από Αθήνα οπότε δεν νομίζω ότι θα απαιτηθεί πτήση Ηράκλειο-Χανιά για positioning του αεροσκάφους που θα εκτελεί το δρομολόγιο Αθήνα-Χανιά, σε αντίθεση με τη Σητεία όπου απαιτείται να μεταβεί αεροσκάφος εκεί για την εκτέλεση των άγονων.
 
Υπαρχουν πολλοι που ταξιδευουν ( αναγκαστικα ) οδικως ( Ηρακλειο - Χανια - Ηρακλειο ) και μια τετοια κινηση θα τους ενδιεφερε ( π.χ επιβατες της FR )
 
Τα σλοτ είναι από ATH μόνο, όπου άλλωστε είναι based και τα ΑΤ7
 
Νομίζω ότι θα ήταν μια αρκετά καλή ιδέα. Ο τύπος αεροσκάφους ΑΤ7 είναι ιδανικός και σε συνδυασμό με την μεγάλη ζήτηση που υπάρχει (ιδίως τους θερινούς μήνες) θεωρώ πως θα έχει τα αναμενόμενα αποτελέσματα.

** Πάντως στην ιστοσελίδα τους στο πεδίο Ταξιδιωτικός οδηγός φαίνονται πλέον και τα Χανιά . :great:
 

Attachments

  • Χωρίς τίτλο.jpg
    Χωρίς τίτλο.jpg
    98,4 KB · Προβολές: 1.822
Το HER-CHQ είναι καλή ιδέα;Μάλλον το κάψαμε.Εδώ δεν περπάτησε ποτέ ATH-GPA ή ATH-VOL... με εικοσαπλάσιο τράφικ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top