Ιπτάμενο προσωπικό Ellinair

marinaki2100

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
14/11/2017
Μηνύματα
23
Likes
0
Καλησπέρα σας η Ellinair έβγαλε ανακοίνωση στις 8 Ιανουαρίου ότι ζητάει αεροσυνοδούς
Το βιογραφικό μου είναι φτωχό και θα έλεγα όχι επαγγελματικό είμαι 20
Τα αγγλικά μου είμαι Β2

Έχω ελπίδα να με καλέσουν;
Και αν ναι ποτέ θα γίνει αυτό από δίκη σας εμπειρία εφόσον ζητάει άρα θα γίνει και άμεσα ....

Και η συνέντευξη αν έχει πάει κάποιος στη συγκεκριμένη εταιρία τι ρωτάνε ακριβώς πρέπει να πάω "διαβασμένη" ; ή ας είμαι αυθόρμητη στις απαντήσεις μου ;
 
Re: Ellinair

Έστειλες το βιογραφικό σου; Άλλες φορες απαντάνε σε 2 μέρες κι αλλες έχει τυχει να περασουν και βδομάδες. Έλαβες καποιο mail ως επιβεβαιωση παραλαβης του βιογραφικού σου;
 
Re: Ellinair

Τίποτα από όλα αυτά το έστειλα εχθές το βράδυ :rolleyes: :rolleyes:
 
Re: Ellinair

Καλά ίσως έχει αλλάξει αυτό... Παλιότερα έστελναν mail επιβεβαιωσης γι αυτο. Εκτος απο Αγγλικά γνωρίζεις κάποια άλλη γλώσσα;
 
Re: Ellinair

Λοιπόν καλησπερα σας!
Σήμερα που λέτε έστειλα και εγώ στην φόρμα που είχες να συμπληρώσεις κ όταν πάτησα αποστολή δεν μου ήρθε επιβεβαίωση ούτε καν ανανεώθηκε η σελίδα για να καταλάβω ότι το έχουν παραλάβει και είναι πολύ περίεργο...αν έχει τύχει σε κάποιον ας μου πει.!!!
Όσον Αφορά την εμπειρία μου μιας κ που εχω περάσει από άλλη αεροπορική θα μπορούσα να σας πω την δική μου γνώμη για τα προσόντα καθώς και το πως θα θέλουν να σας δουν την πρώτη μέρα συνέντευξης
Επίσης για όσες το κάνετε αυτό πρώτη φορά θα σας συμβούλευα να μην αγχώνεστε για το πότε θα σας απαντήσουν δεν σημαίνει ότι θα λάβετε σε 1-2 μέρες απάντηση. ..Η ellinair είναι μια εταιρία που κυρίως δουλεύει πολύ μέσα στην σεζόν που αυτό σημαίνει πως ξεκινάει η πρώτη πτήση συνήθως Απρίλιο. ...Μέχρι τελη Φεβρουαρίου Ίσως κ αρχές Μαρτίου περάσουν πολλά βιογραφικά ....Εγώ περιμενα 1 μισή μήνα μέχρι να χτυπήσει το τηλέφωνο
Μην αγχώνεστε είναι πολύ εύκολο να σας καλέσουν για συνέντευξη το άγχος βρίσκετε μετά.
Με αγάπη!!!
 
Re: Ellinair

Όχι μόνο Αγγλικά
Έκανα παλιότερα γλώσσες άλλες αλλά απο το σχολείο ότι θυμαμαι άρα καταλαβαίνετε ....... δεν

Εγώ πάτησα στην φορά και μου έβγαλε απλά το sent στη κάτω μεριά τίποτα άλλο... και ούτε καμία ειδοποίηση στο μέιλ
Εμένα θα με ενδιέφερε πολύ να μας πεις γενικά τι πρέπει να προσέχουμε στη συνέντευξη ποια είναι τα sos
Εμένα με αγχώνουν οι ερωτήσεις πολύ άμα κολλήσω εκείνη την ώρα και δεν μπορώ να βρω τις λέξεις :D
Επισης μια 10ποντη γόβα είναι τελικά κατάληλλη ;
Το βιογραφικό μου πρέπει να είναι και στα αγγλικά ή δεν είναι απαραίτητο γιατί είδα σε ένα βίντεο στο YouTube προετοιμασία βιογραφικού αλλά εγώ δεν το έστειλα στα αγγλικά ούτε το έχω καν γενικά σε αγγλική γλώσσα μόνο ελληνικά δεν έχω ξαναπάει ποτέ σε συνέντευξη για δουλειά ...
Επίσης είμαι Ηράκλειο Κρήτης
 
Re: Ellinair

Εγώ θα σου πω με βάση την πρώτη μου εμπειρια από την συνέντευξη που πέρασα στην
Aegean ...σιγουρα η καθε εταιρία κάνει διαφορετικά πράγματα αλλά όχι τόσο...
Εγώ όπως κ οι υπόλοιπες κοπέλες δώσαμε γραπτό ψυχομετρικο τεστ και περάσαμε από μετρήσεις βάρους κ ύψους όσες περάσαμε πήγαμε την επόμενη μέρα και δώσαμε την συνέντευξη face to face ....υπήρχαν ερωτήσεις απλές Αλλά κ ερωτήσεις όπως το τι θα κάναμε σε περίπτωση που κάποιος επιβατης δεν συμμορφώνεται με τις εντολές του πληρώματος η τι γνωρίζουμε για την εταιρία ...κάποιες έγιναν κ στα αγγλικά...
Εγώ τα βιογραφικά μου τα στέλνω στα αγγλικά Όχι πως είναι απαραίτητο απλώς δειχνεις μια σοβαρότητά κ τους δίνεις την ευκαιρία να δουν ότι όντως ξέρεις...
Καλό θα είναι να πείτε την αλήθεια για τις γνώσεις σας γτ ότι γράψετε θα το ρωτήσουν κ σε όσες γλώσσες δηλώσατε...
Δεν χρειάζεται να τελειώσετε Πανεπιστήμιο ούτε να έχετε Κάνε δουλειές διευθυντή για να σας πάρουν. ...αν έχετε κάνει δουλειές που έχουν σχέση με την εξυπηρέτηση πελατών ότι κ αν είναι αυτό είτε σε καταστημα ρούχων είτε σε καφετέρια είναι ένα συν για εσάς
Να μπείτε με χαμόγελο όσο ποιο απλες μπορείτε χωρίς πολλά πολλά γτ τα μάτια μου έχουν δει πολλά από χρυσή γόβα μέχρι λουλουδατο μπλουζάκι
Διαβάστε λίγο για την εταιρία κ ενδιαφερθειτε,Κάντε μια προετοιμασία σπίτι σας κ αν χρειαστεί μάθετε τα απέξω Αλλά όταν τα λέτε να σας βγαίνουν φυσικά
Δεν θέλουν ρομπότ θέλουν άτομα ευδιαθετα και κυρίως να αγαπάνε αυτό που θα κανουν γτ όσο όμορφες κ όμορφοι να είστε πάντα το ήθος θα μετράνε κ την προσωπικότητα. ..αν σας δουνε α γχωμενους θα χάσετε γτ δείχνετε ότι σε ένα προβλήματα δεν ξέρετε να μείνετε ψύχραιμοι
Μη κάνετε το κάνετε για τα λεφτά δεν είναι εύκολη δουλεια κ θα φανούν όλα στο τέλος!
Σε καμία περίπτωση 10 ποντη γόβα ...μπαλαρίνες η γόβα κ λιγότερο από 10 πόντους
 
Re: Ellinair

Ααα και μπαλαρίνες δηλαδή επιτρέπονται
Μέχρι και παντελόνι μου είπε μια κοπέλα ότι γίνεται υφασμάτινο γενικά Ντιςιμο γραφείου
Η Εκπαίδευση τελικά της Ellinair γίνεται+ 2 μέρες Βουλγαρία ;
Η Aegean κάνει Φρανκφούρτη
 
Re: Ellinair

Επίσης τελικά ποια είναι η σωστή απάντηση άμα σε ρωτήσουν γιατί θέλεις να γίνεις αεροσυνοδός ;;

Γιατί διάβαζω στο Ίντερνετ και λέει να μην πούμε "επειδή μαρεσουν τα ταξίδια και θα κάνω πολλούς φίλους "

Έσεις έχετε καμία καλή απάντηση ;
Και οπωσδήποτε να πούμε για την φροντίδα του πελάτη !!!
 
Re: Ellinair

Αγαπητές φίλες,

υπάρχει κάποια που πέρασε τα τεστ στην Aegean? αν ναι κάλεσαν και πότε τις επιτυχούσες? έχουμε εικόνα πόσα άτομα πήραν?? ξεκίνησαν την εκπαίδευση?? και αν δεν σας επέλεξαν, εντοπίσατε το γιατί?? εγω συμμετειχα, πέρασα όλη τη φαση της συνέντευξης και πήρα μήνυμα ότι κρατούν το βιογαφικό μου για ένα ετος στο αρχείο. Τι σημαίνει άραγε αυτό??
 
Top