Air Mediterranean

Εμένα άλλο με παραξενεύει, ότι διαθέτει εισιτήρια μόνο για Ιανουάριο. Από Φεβρουάριο και μετά δεν μπορώ να κάνω κράτηση γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα
 
βρήκα αυτό στο facebook, όμως πια δεν ανοίγει το σαιτ, η σελίδα το κατέβασε το άρθρο.

Το μαγαζί έκλεισε;; πάντως σήμερα έφυγε κανονικά για Τζεντα... κάπως περίεργα μου φαίνονται..
 

Attachments

  • airmed.png
    airmed.png
    202,4 KB · Προβολές: 3.095
Λογικά δεν είχαν τα αναμενόμενα αποτελέσματα :?:
Μήπως γίνεται αναπροσαρμογή του προγράμματος της :?:
Μήπως στραφεί σε πτήσεις Charter :?: Η θερινή περίοδος πλησιάζει και ένα τέτοιο σενάριο ίσως της επιφέρει περισσότερα .

Για να δούμε ο χρόνος θα δείξει .
 
Σε χρηματοδοτικό «κενό αέρος» έπεσε η Air Mediterranean....Όπως αναφέρουν οι ίδιες πηγές οι έχοντες εισιτήριο θα αποζημιωθούν από την εταιρεία η οποία προς ώρας δεν φαίνεται να βάζει «λουκέτο» έχοντας ως στόχο τη διενέργεια δρομολογίων τη θερινή περίοδο....Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες αναφέρουν ότι το Black Out στην Air Mediterranean οφείλεται σε έντονη διαμάχη που σημειώθηκε μεταξύ των βασικών μετόχων της εταιρείας : την οικογένεια Χάλακ και τον Καταριανό επενδυτή που ακύρωσε τη χρηματοδότηση του εγχειρήματος.

πηγή: http://www.tourismtoday.gr/?p=80511

άρα μάλλον τέλος προς το παρόν...και ίσως ως προς το μέλλον
 
Οτι και να γινει αυτο αποτελει τεραστιο πληγμα για την σοβαροτητα της εταιριας και μαλιστα τοσο συντομα. Κριμα αληθεια. Προσωπικα μετα απο αυτο (εκτος και αν πεσει τρελο χρημα σε διαφημηση κλπ) δεν βλεπω να σηκωνει κεφαλι.
 
Δυστυχώς η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται.
CHRISTOS55 » 03 Οκτ 2016, 15:03
Τελικά υπάρχει αυτή η εταιρεία ή ξεχάσανε μια ταμπέλα κάπου εκεί στην Βουλιαγμένης; Πέρασε ήδη ένας χρόνος από τότε που πρωτοακούστηκε αυτό το όνομα. Ακόμη βρίσκονται στο στάδιο της οργάνωσης;
CHRISTOS55 » 06 Ιαν 2017, 20:34
Ζήσε (SX-) MAH μου να φας τριφύλλι. Καλές πτήσεις και προσοχή να πληρώνεστε κάθε μήνα.

Τα πάντα εξαρτώνται από τους συμβούλους και από το διαθέσιμο κεφάλαιο. Μακάρι να ορθοποδήσουν και γρήγορα.
 
..εσωτερικές διαφωνίες των μετόχων και ειδικότερα, μεταξύ του Τζορτζ Χάλακ, που ηγείται σχήματος λιβανέζικων κεφαλαίων και του σεΐχη Χαμάντ Αλ Θανί της Qatar Airways.... :(

κρίμα...

https://www.metaforespress.gr/aeroporik ... %84%ce%b9/
 
Η αλήθεια είναι ότι για το πτητικό έργο που είχε δεν ήταν ιδιαίτερα γνωστή . Κρίμα, θέλω να πιστεύω ότι θα ξεπεράσουν τα προβλήματα και θα επανέλθουν.

Πάντως σύμφωνα με την εταιρεία η εταιρία αναδιοργανώνει τις πτήσεις και προς το παρόν έχει διακόψει τα χειμερινά δρομολόγια :?
 
Ίσως το wet lease, που έκαναν στη Meridiana να τους συνέφερε περισσότερο.

Επίσης, στο facebook, μόλις έβαλαν φωτογραφία με την υδάτινη αψίδα του LGAV στις 2/11/17 :shock: και έσβησαν ένα προσβλητικό-σεξιστικό σχόλιο σχετικό με τις στολές των αεροσυνοδών, που είχε κάνει ένας ηλίθιος στις 12/1/17.
 
τα δρομολογια όμως γινονται ακομα κανονικα, θα κλεισουν τελικα;
 
Top