Norwegian στην Ελλάδα

Βλέποντας στο FR24 αντλώ το εξης:

Βλπεω πως ηταν πως ήτανε προγραμματισμένη LGW- JTR η D82502 και εξετραπη στο HER ακολούθως επαναπρογραμματιστηκε με τον ιδιο αριθμό για HER-JTR και ακυρώθηκε η
JTR-LGW με τον αριθμό D82503. Ακολούθως προγραμματίζεται η D88843 JTR-ATH και η D88445 για ATH-LGW. Άρα τα δυο τελευταία σκέλη ητανε τσάρτερ.
 
Στο avinor.no μου δινει τη Norwegian στο OSL-ATH και χειμωνα πια,με πτήσεις μεχρι και τις 31ΔΕΚ. και μετα ξανα αρχες Μαρτίου.Επίσης ειδα στην DY το ARN-ATH μέχρι αρχες Δεκεμβρίου (αυτό μου φανηκε περίεργο,να μην εχει στις γιορτες) και μετα ξανά Μάρτιο
 
To Amadeus μου βγαζει για το καλοκαιρι LGW-SKG με DY κάθε Πέμπτη αλλά στο σάιτ της Νorwegian δεν βρηκα τπτ.Μηπως ειναι κανα Thomas Cook/TUI και εκτελειται με DY?
 
Ταιριάζουν οι ώρες με αυτή τη πτήση? Ο τύπος αεροσκαφους τουλάχιστον είναι αυτός της DY.

Thu 13:55 Gatwick, London (LGW) N 19:05 Thessaloniki (SKG)
Thomson TOM 4478 Non-stop Boeing 737-800 (73H) 3:10 Effective from 2018-05-03
This is a Charter flight.
 
Από 16 Αυγούστου 1 φορά την εβδομάδα η πτήση DY1884/85 Oslo για Αθήνα θα γίνετε με Β737max8
 
Γεια σας, εγω μένω Σουηδια και χρησιμοποιώ σχεδον συνεχεια την Norwegian και μπορω να πω οτι ειναι μια πάρα πολυ καλη εταιρία. Το καλό με την Norwegian ειναι οτι όλα της τα αεροπλανα ειναι καινουργια, δεν θα ξεχασω μια φορα πτηση απο Αθηνα με SAS με ενα McDonnell Douglas MD-80 και οι μηχανες του εκανα θόρυβο σαν το παλιο Σκαραβαiο που ειχε η αδελφη μου :D
Δεν ξέρω αν ο θόρυβος ήταν απο τις κύριες μηχανες ή απο την APU αλλά ακουγώταν σε όλη την διακρεια της πτήσης.
Με Norwegian πεταξα για Αθήνα το καλοκαιρι, το μονο κακο ήταν η ώρα της πτήσης καθως η αφηξη στην Άθηνα ήταν ξυμερωματα οποτε και κρατησαμε ξυπνιους τους φίλους μας που μας περιμεναν, αν βεβαια κάποιος μένει Αθηνα αυτο δεν ειναι πρόβλημα.
Παντος εγω συνιστω την Norwegian και σιγουρα ειναι μια πολύ καλή ευκαιρια για αυτους που θέλουν να κάνουν ένα city-break σε μια αλλη ευρωπαϊκη πόλη. Εγω μένω νοτια Σουηδια και χρησιμοποιω το αεροδρομιο της Κοπενχαγης.
Θα συνιστουσα ανεπιφιλακτα στους φιλους του φορουμ να επισκεφτουν την Κοπενχαγη καθώς και το Μάλμε στην Σουηδια, οι μήνες απο Μάιο με Σεπτεμβριο ειναι ιδανικοι για ενα ταξιδι εδώ.
Αυτο ειναι ενα βιντεο απο πτηση της Norwegian στην τελικη προσεγγηση και προσγειωση στην Κοπενχαγη, στο βιντεο φαινεται η γέφυρα που συνδεει την Δανια με την Σουηδια. https://youtu.be/_NV0PhbdDV4


Αν είναι μονο 3€ η τιμη είναι παρα πολύ καλη εγω πετάω με Norwegian απο Κοπενχαγη και η χρεωση ειναι 150 ή 200 Σουηδικες κορωνες (15-20€) αναλογα τον προορισμο.

ptiseisA":16svl5mf said:
απίστευτο και όμως αληθινό ! Όταν κλείνεις online εισιτήριο στη norwegian σου λέει και καλά τελική τιμή all inclusive, αλλά όταν προχωράς...

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :(

σου λέει ότι με αυτή τη τιμή είναι η πτήση χωρίς βαλίτσες !!!!

Αν θες βαλίτσα έως 20 κιλά πλήρωσε 3 ευρώ στο πήγαινε και 3 στο έλα !

έλεος ! πείτε μου πόσοι ταξιδιώτες χρησιμοποιούν μόνο handbag ?

και ιδιαίτερα πόσοι ταξιδιώτες από Αθήνα στη Βαρσοβία !!!!!
 
Engelado":c03do0gg said:
Με Norwegian πεταξα για Αθήνα το καλοκαιρι, το μονο κακο ήταν η ώρα της πτήσης καθως η αφηξη στην Άθηνα ήταν ξυμερωματα οποτε και κρατησαμε ξυπνιους τους φίλους μας που μας περιμεναν, αν βεβαια κάποιος μένει Αθηνα αυτο δεν ειναι πρόβλημα.


Στη Αθήνα δεν κοιμάται ο κόσμος; Τι στο καλό;
 
Norwegian Αθηνα - Νεα Υορκη

Η norwegian ανακοινωσε την εναρξη δρομολογιων μεταξυ Αθηνας και Νεας Υορκης απο 2 Ιουλιου μεχρι 26 Οκτωβριου!

Λεπτομεριες βρηκα εδω:
https://onemileatatime.com/norwegian-at ... na-routes/

Τιμες ενδεικτικα OW $160 economy και $700 permium
 
Re: Norwegian Αθηνα - Νεα Υορκη

Με 789 ;;;
 
Top