Aegean Cabin Crew

Καλησπέρα σας είμαι καινούργια στο φόρουμ ! Ήθελα να ρωτήσω αν έχουν καλέσει κι άλλες κοπέλες εκτός από εμένα για την συνέντευξη στις 06/03 για το αεροδρόμιο Αθηνών Ευχαριστω! :D
 
Καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτηση εχω περασει ξανα απο συνεντευξη στην Aegean αλλες δυο φορες αλλα εχω απορριφθεί φετος ειναι η πρωτη φορα που οταν στέλνεις το βιογραφικο σου εχει επιλογη αν εχεις ξαναπεράσει απο συνεντευξη πατησα ναι αλλα δεν μ ειδοποίησαν για συνεντευξη. Μήπως φέτος βλέπουν μόνο καινουργια άτομα ή απλα δεν ειδοποίησαν εμενα. Υπαρχει κάποιο ατομο που ειχε περασει συνεντευξη στο παρελθον και τ ξανακαλεσαν για συνεντευξη;και αν οχι αν ξαναστειλω το βιογραφικο μ και πατήσω πως δεν εχω ξαναπερασει απο συνέντευξη λέτε να εχω προβλημα σε περίπτωση π καλεσουν;
 
Emi2017":2ybb2jtc said:
Καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτηση εχω περασει ξανα απο συνεντευξη στην Aegean αλλες δυο φορες αλλα εχω απορριφθεί φετος ειναι η πρωτη φορα που οταν στέλνεις το βιογραφικο σου εχει επιλογη αν εχεις ξαναπεράσει απο συνεντευξη πατησα ναι αλλα δεν μ ειδοποίησαν για συνεντευξη. Μήπως φέτος βλέπουν μόνο καινουργια άτομα ή απλα δεν ειδοποίησαν εμενα. Υπαρχει κάποιο ατομο που ειχε περασει συνεντευξη στο παρελθον και τ ξανακαλεσαν για συνεντευξη;και αν οχι αν ξαναστειλω το βιογραφικο μ και πατήσω πως δεν εχω ξαναπερασει απο συνέντευξη λέτε να εχω προβλημα σε περίπτωση π καλεσουν;
Το ίδιο θέμα έχουμε!!!πατησα ότι έχω ξανα περάσει κ μαλλον γι αυτο δεν με καλούν αλλα θα περιμένουμε
 
Κορίτσια κ εγω που έστειλα πρώτη φορα βιογραφικό ούτε που επικοινώνησαν μαζί μου.
Μαλλον εχουν πιο αυστηρά κριτήρια απ οσο νομίζουμε.... :(
 
Αρα δεν θα καλούν ξανα κοριτσια που ηδη εχουν περασει απο συνεντευξη στο παρελθον
 
Στο Ηράκλειο έμαθα ότι έγιναν συνεντεύξεις την Πέμπτη και την Παρασκευή.. επειδή μια κοπέλα ρωτούσε και φαντάζομαι θα ενδιαφέρονται και άλλα άτομα.
 
Γεια σε ολους, ειμαι καινουρια στο forum και χαιρομαι που το ανακαλυψα! πολυ καιρο τωρα σκεφτομαι να ασχοληθω με το επαγγελμα της αεροσυνοδου αλλα τωρα πηρα τη μεγαλη αποφαση! ειμαι απο θεσσαλονικη κι απο οσο διαβασα το OD της aegean εχει ηδη γινει..
υπαρχει καποια που να ξερει απο εμπειρια αν θα ανοιξει θεση ξανα πριν το καλοκαιρι? υπαρχει μια για αθηνα αλλα δε με βολευει..
οπως και για την ellinair διαβασα οτι εγιναν οι συνεντευξεις τον προηγουμενο μηνα.. υπαρχει καμια πιθανοτητα??? ευχαριστω!
 
Γεια σε ολους, ειμαι καινουρια στο forum και χαιρομαι που το ανακαλυψα! πολυ καιρο τωρα σκεφτομαι να ασχοληθω με το επαγγελμα της αεροσυνοδου αλλα τωρα πηρα τη μεγαλη αποφαση! ειμαι απο θεσσαλονικη κι απο οσο διαβασα το OD της aegean εχει ηδη γινει..
υπαρχει καποια που να ξερει απο εμπειρια αν θα ανοιξει θεση ξανα πριν το καλοκαιρι? υπαρχει μια για αθηνα αλλα δε με βολευει..
οπως και για την ellinair διαβασα οτι εγιναν οι συνεντευξεις τον προηγουμενο μηνα.. υπαρχει καμια πιθανοτητα??? ευχαριστω!
 
Καλησπέρα! Παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει ας απαντήσει! Υπάρχει δυνατότητα δεύτερης ευκαιρίας αν κοπεις στην πρώτη φαση; Με λίγα λόγια υπάρχει κάποιο άτομο που να κόπηκε στη πρώτη φάση και όταν ξαναέστειλε βιογραφικό να το καλεσαν; αν υπάρχει κάποια τέτοιου είδους εμπειρία απο κάποιον ας απαντήσει παρακαλώ! Ευχαριστώ πολύ!
 
ΓΙΑ ΝΑ κοπεις στην πρώτη φάση πάει να. Πει οτι δεν τηρούσες τα τυπικα προσόντα "ύψος, βάρος, γλώσσες"... Αρα γτ να σε ξανακαλεσουν??

Εγώ επειδη εχω περάσει και από τις δύο συνεντεύξεις ένα έχω να πω.. Ή πρέπει να είσαι θεά ή πρέπει να έχεις καλό μέσο. Και ειναι λογικό. Είναι ενα επάγγελμα με κύρος και αίγλη.
Μόλις έμπαινες μέσα σου έκαναν στα ελληνικά τρεις ερωτήσεις. Αν έχεις πρόβλημα υγείας, αν εχεις τατουαζ η μυωπία. Αν απαντούσες ναι, σε έκοβαν. Εγώ αυτό πιστεύω.. Τωρα δεν ξέρω.. Πάντως ήταν σαν να είχαν πάρει τις αποφάσεις τους πριν καν γίνει η δεύτερη συνέντευξη. Και όταν σε καλούσαν απλα σου έκαναν μια τυπική ερώτηση στα αγγλικά του τύπου πες αυτή τη φράση ή γτ να σε επιλέξουμε. Αν τους αρεσες βέβαια. Διαφορετικά σε ρωτούσαν άσχετα ή σε προβαλλαν.πολλα κοριτσακια έβγαιναν εξω με. Κλαμματα.
 
Top